Продаж квартири під арештом

Таке питання -- від матері дісталася квартира у спадок і я єдиний живий родич/наслідник. Нотаріус готував документи і виявив, що вона під арештом. Сестра (донька матері) мала частку спадку (2 чи 3 кв.м.) і мала борг у банкі. Сестра померла в окупованому Донецьку 3 роки тому (є свідоцтво про смерть). Чи можна якось анулювати борг або ж продати квартиру з таким арештом?

02.04.2020 20:44 4779

Консультация исполнителя

Олена Насеко (ТОВ "Спектр Трансбуд")
Юрист
На портале: 5 лет
63 отзывы (62 +) (1 -)
Консультации: 316
Топ 3 специализации:
  • Сімейне право
  • Військове право
  • Кредити банків

Щодо питання чи зможете Ви продати квартиру, яка знаходиться під арештом, то наврядчи хтось погодиться купити у Вас квартиру без оформлених належним чином документів і до того ж арештовану, адже на сьогодні існує безліч можливостей перевірити історію нерухомого майна перед тим як його купувати.


Борги спадкодавця - це майнові зобов’язання, які прийняв на себе спадкодавець перед фізичним або юридичними особами - кредиторами, але смерть позбавила його можливості виконати їх. Кредитор, який звернувся до спадкоємців, зобов’язаний надати документи, що підтверджують його вимоги.


До складу спадщини входить все майно померлого, що належить йому на день смерті: це може бути як рухоме, так і нерухоме майно (його частка), грошові кошти, вклади, а також боргові зобов’язання (статті 12181281 Цивільного кодексу України)


В разі, якщо за життя громадянин взяв кредит в банку, не застрахований на випадок смерті позичальника, то за Цивільним кодексом України - в разі загибелі по боргах доведеться розплачуватися його спадкоємцям. При цьому їх відповідальність обмежена ринковою вартістю спадщини. Тобто, якщо борги перевищують вартість майна спадкодавця, то спадкоємці не будуть доплачувати зі своєї кишені кошти, яких не вистачить на виплату боргу. Тому перед тим як приймати спадщину потрібно все ретельно перевірити і зважити.


Вам необхідно спочатку дізнатися якою виконавчою службою було відкрито виконавче провадження і накладено арешт на частку квартири Вашої померлої сестри. Для цього Вам потрібно отримати інформаційну довідку з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно у нотаріуса або ж можете спробувати самостійно отримати таку довідку на сайті "Кабінет Електрон сервісів". Це платна послуга для зареєстрованих користувачів. В результаті цієї послуги можна отримати коротку актуальну інформацію та зрозуміти загальний стан речей.


 Можливо, виявиться, що виконавче провадження, за яким боржником була Ваша померла сестра, на даний час закрито.  Після чого Ви звертаєтесь до відповідної Державної виконавчої служби, якою було відкрито виконавче провадження із заявою про зняття арешту. В разі, якщо Вам буде надано відповідь, якою відмовлено в знятті арешту на тій підставі, що Ви не є стороною виконавчого провадження та не наділені правами представника сторони виконавчого провадження, рекомендую звернутися до суду задля вирішення питання щодо зняття арешту. Є досить багато позитивних рішень судів з приводу даного питання.


Крім того, також Вам необхідно буде звернутись в банк, в якому сестра брала кредит з письмовою заявою з проханням списати всі нараховані відсотки, комісії та неустойку з дня смерті позичальника (Вашої сестри).


Також, раджу обов'язково перевірити терміни, встановлені ст. 1281 Цивільного кодексу України (пред'явлення кредитором спадкодавця вимог до спадкоємців), протягом яких кредитор має право вимагати погашення боргу померлої позичальника. Крім того, Вам потрібно буде дізнатися, чи підписувалися померлою сестрою страховки, пов'язані з її кредитуванням, це також не менш важливий момент у вирішенні даного питання.


 


В разі виникнення у Вас додаткових питань, звертайтесь на мою ел. адресу: naseko529@gmail.com. 


Хай щастить.


З повагою, Олена.

Якщо подобається, тисни кнопку
Не нашли ответа на свой вопрос? Тогда задайте платный или бесплатный вопрос
Підписуйтесь на B2BConsult.ua в соціальних мережах!
І будьте в курсі правових, податкових, фінансових новин України, а також нашого сервісу!

Підписатися в Facebook

Підписатися в Instagram

Підписатися в Telegram