Чи є законні можливості, проводити в місті Чернівці евтаназію безпритульних собак.

Вітаю! На мою думку виникла проблема в місті Чернівці з наявністю великої кількості безпритульних собак. Тільки за чотири місяці цього року 158 людей постраждали від укусів, серед них 45 дітей. Ця страшна статистика тільки зростає в порівнянні з минулим роком.


Законодавче регулювання безпритульних собак описано в законі «Про захист тварин від жорстокого поводження» , але тлумачення термінів цього закону, нажаль ми чуємо по різному.


Також в нашому місті є затверджені міською радою VI скликання 29.05.2014 №1216 "Правила утримання домашніх тварин в м. Чернівцях" в яких є дуже багато цікавих пунктів, наприклад 4. Обов`язки та права власників тварин 4.6. Власникам домашніх тварин забороняється: 5. Реєстрація домашніх тварин і багато іншого. https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s...


Для більш чіткого розуміння юридичних термінів. Прошу Вас дати відповідь.


Чи підпадають безпритульні собаки які перебувають на території міста Чернівці під дію закону?


Коли, як саме, при яких умовах, може здійснюватися гуманна евтаназія безпритульних собак в місті?

27.05.2019 12:26 2530

Консультация исполнителя

Марина Бекало
Адвокат Одеса
На портале: 5 лет
829 отзывов (828 +) (1 -)
Консультации: 2123
Топ 3 специализации:
  • Податкове право
  • Зовніншньоекономічна діяльність
  • Військове право

Згідно до ст.1 Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження»,  домашні тварини - собаки,  коти та інші тварини,  що протягом тривалого історичного періоду традиційно утримуються і розводяться людиною,  а також тварини видів чи порід, штучно виведених людиною для задоволення естетичних потреб і потреб у спілкуванні,  що,  як правило,  не мають життєздатних диких популяцій, які складаються з особин з аналогічними морфологічними ознаками, та існують тривалий час у їх природному ареалі безпритульні тварини - домашні  тварини,  що  залишилися  без догляду  людини  або  утворили  напіввільні  угруповання,  здатні розмножуватися поза контролем людини.   

Статтею  24 Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження» встановлено про те, що собаки, незалежно  від породи,  належності та призначення,  у тому числі  й  ті,  що  мають  нашийники  з  номерними  знаками  і намордники,  але  знаходяться  без  власника  на вулицях,  площах,ринках,  у скверах,  садах,  на бульварах,  пляжах, у громадському транспорті,   дворах   та  інших  громадських  місцях,  вважаються безпритульними і підлягають вилову. Статтею також передбачено, що тимчасова ізоляція  домашніх  тварин може проводитись у примусовому порядку,  якщо домашня тварина є небезпечною для оточуючих.

 Тимчасово ізольовані домашні тварини протягом семи днів з дня їх  вилову  повинні  бути  обстежені.   В разі виявлення обставин,  що  можуть  загрожувати життю   та   здоров'ю   оточуючих,   передаються   спеціалізованим  організаціям для подальшого лікування чи умертвіння.

 Для забезпечення вилову та тимчасової ізоляції  собак,  котів  та  інших домашніх тварин органами місцевого самоврядування можуть створюватися комунальні служби або підприємства з питань утримання та  поводження  з  тваринами  в  населених  пунктах  відповідно до місцевих  програм  регулювання  чисельності  тварин  у   населених

пунктах.

 Вилов собак,   котів   та   інших  домашніх  тварин  окремими  громадянами  забороняється,  крім  випадків,  коли  ці  тварини  є  небезпечними  для оточуючих та проявляють агресивність,  створюючи загрозу безпеці людей.

 Згідно до Порядку проведення заходів, необхідних для скорочення   чисельності тварин, які становлять небезпеку, затвердженого Наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища №425 від 28.09.2010р.  Безпритульні    тварини    підлягають   вилову.  

 Подальше  обстеження виловлених безпритульних тварин,  проведення процедур з  ними  і вирішення питання власності на них здійснюються відповідно  до  вимог  статті  24  Закону  України  «Про  захист  тварин   від жорстокого поводження».

 Відповідно  до  статті  30  Закону  України  "Про  місцеве самоврядування в Україні" ( 280/97-ВР ) вирішення питань збирання, транспортування, утилізації  та  знешкодження  побутових відходів, знешкодження та захоронення  трупів  тварин  належить  до  відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад.

 Згідно до ст.. 16 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», з метою  запобігання виникненню та поширенню зооантропонозних інфекцій серед людей місцеві органи  виконавчої  влади  та  органи місцевого самоврядування:  затверджують правила  утримання  тварин  у  домашніх  умовах, виділяють і облаштовують на територіях населених пунктів місця для їх  вигулювання,  забезпечують  відлов,  тимчасове  утримання   та регулювання чисельності бродячих тварин.

Так, Розділом 6 Правил утримання домашніх тварин в м. Чернівцях, затверджені Рішенням  Чернівецької міської ради  VI скликання  29.05.2014  №  1216 ,  встановлено наступне:

 

  • Собаки, незалежно від породи, належності і призначення, в тому числі і ті, що мають нашийники з номерними знаками і намордники, які знаходяться без власника у громадських місцях, вважаються бездоглядними і підлягають вилову. Виловлені тварини доставляються до комунального підприємства, уповноваженого у сфері поводження з домашніми тваринами в м. Чернівцях.
  • Домашні тварини підлягають тимчасовій ізоляції у разі, якщо на це є відповідне рішення органів санітарно-епідеміологічної служби, ветеринарної медицини, а також ті, що завдали тілесних ушкоджень людині або іншій домашній тварині.
  • Тимчасова ізоляція домашніх тварин проводиться у примусовому порядку, якщо тварина є небезпечною для оточуючих.
  • Вилов безпритульних та бездоглядних тварин окремими фізичними і юридичними особами забороняється, крім випадків, коли ці тварини проявляють явну агресію, яка загрожує здоров'ю людей.
  • Вилов проводиться у відсутності сторонніх осіб, особливо дітей, з 05.00 години до 07.00 години та після 20.00 години (влітку - після 22 години). Вилов здійснюється підприємством, уповноваженим у сфері поводження з домашніми тваринами в м. Чернівцях.
  • При поводженні з безпритульними тваринами слід керуватися вимогами та правилами гуманного ставлення, передбаченими законодавством України.

Згідно до ст.. 16 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», з метою  запобігання виникненню та поширенню зооантропонозних інфекцій серед людей місцеві органи  виконавчої  влади  та  органи місцевого самоврядування:  затверджують правила  утримання  тварин  у  домашніх  умовах, виділяють і облаштовують на територіях населених пунктів місця для їх  вигулювання,  забезпечують  відлов,  тимчасове  утримання   та регулювання чисельності бродячих тварин.

Таким чином, враховуючи наведені вище норми законодавства, можна наступні зробити висновки:

  1. Безпритульні тварини - це домашні тварини, які залишились поза контролю людини та підпадають під дію Закону «Про захист тварин від жорстокого поводження»;
  2. Безпритульні тварини підлягають відлову комунальними службами, у випадку їхньої агресивності та загрозі здоров’ю людей, їх мають умертвити згідно з ветеринарними правилами та протоколами;
  3. Контроль за додержанням законодавства щодо забезпечення відлову, регулювання чисельності безпритульних тварин, їх умертвіння тощо, здійснюється посадовими особами місцевого  самоврядування,  виконавчими органами районних в місті Чернівцях рад, житловими організаціями незалежно від форм власності та підпорядкування прибудинкових територій, посадами особами органів Міністерства внутрішніх справ, Державною ветеринарною службою та Держсанепідслужбою Чернівців;
  4. У випадку невиконання компетентними органами функції щодо регулювання чисельності безпритульних тварин, у випадку їхньої загрози здоров'ю людей, Ви маєте право звернутися з відповідною скаргою в органи поліції, Державну ветеринарну службу та Держсанепідслужбу Чернівців, Інспекцію благоустрою при виконавчому комітеті Чернівецької міської ради.

З повагою,

Адвокат Бекало М.І.

Якщо подобається, тисни кнопку
Не нашли ответа на свой вопрос? Тогда задайте платный или бесплатный вопрос
Підписуйтесь на B2BConsult.ua в соціальних мережах!
І будьте в курсі правових, податкових, фінансових новин України, а також нашого сервісу!

Підписатися в Facebook

Підписатися в Instagram

Підписатися в Telegram