Як знайти вільну земельну ділянку в Україні: робота з кадастровою картою

Як знайти вільну земельну ділянку в Україні: робота з кадастровою картою
Як знайти вільну земельну ділянку в Україні: робота з кадастровою картою
Ми пропонуємо
Онлайн консультант 24/7
Аналіз та підготовка документів
Онлайн чат з консультантом
Безпечна та зручна оплата

Мрієте щодня пожинати плоди своєї праці у вигляді врожаю, чи радіти заходам сонця та світанкам на власній присадибній ділянці? В Україні це не проблема, можна купити наділ, обравши вільний на карті. За законом володіти землею може кожен громадянин України, який досяг 18 років, причому безплатно. Цей пункт чітко зазначений у Земельному кодексі країни, але, наскільки прописане Конституцією та ЗК здійснено насправді, це ще належить з'ясувати.

У будь-якому випадку, якщо вам потрібен земельний наділ для господарювання, спорудження будинку або гаража, потрібно перевірити вільні ділянки по кадастровій карті. Сьогодні ви дізнаєтеся, як працювати з публічною кадастровою картою, вивчіть алгоритм дій до та після ухвалення рішення про купівлю землі або безплатне володіння нею.

Поняття кадастрової карти

Кадастрова карта — графічне зображення земельних ділянок на карті України, вона містить важливу інформацію (юридичний опис кожної ділянки та її власника). Ця карта є клікабельною. За допомогою картки будь-якому зареєстрованому громадянинові країни стає доступна інформація:

  • про колишнього або справжнього власника,
  • форму власності ділянки,
  • кадастровий номер наділу, що цікавить,
  • розташування інших територій поряд з об'єктом.

Переглянути карту онлайн можна за посиланням http://map.land.gov.ua/kadastrova-karta.

Потрібно розуміти, що зареєструвати на себе земельну ділянку можна з будь-якої точки України, незалежно від місця проживання. Головно, щоб зручно було самому землевласнику діставатися своїх територій. Оформлення земель — це справа не проста, а щоб отримати землю, яку вибрав громадянин, слід задокументувати кадастровий план. Часом на цю процедуру йде близько року або кілька років. По-суті, це коштує витрат часу, адже за всіх часів землевласники вважалися багатшими за інших, і могли прогодувати свою сім'ю.

Фактом обліку реєстрацій земельних ділянок займається Державний земельний кадастр. Будь-яка робота, пов'язана з передачею землі з рук в руки, придбання або безоплатного володіння, повинна бути зареєстрована, кожній ділянці видано кадастровий номер, а власник отримує виписку з кадастру і всі дані про свою ділянку, що отримана або сформована самостійно.

Скільки українцю належить гектарів

Відповідно до ст.79 Земельного кодексу, розмір певної ділянки простягається на висоту будівель, споруд над землею, та під нею на певну глибину. Водні простори, що оточують цю земельну ділянку, також стають об'єктом власністю людини, якщо звичайно до цього не належали іншим особам або державі. Тому важливо заздалегідь вздовж і поперек вивчити кадастрову карту і точно визначитися із земельною ділянкою.

Оформлення безкоштовних ділянок досить клопітка процедура, якщо земля вільна, доведеться чекати близько 4-6 місяців, після подання заяви. Процедура отримання паю не така вже й безкоштовна, зрештою оформлення документів буде платним, і становить близько 5 тис грн.

У будь-якому випадку, наважившись на присвоєння належної за законом ділянки, треба знати, скільки гектарів можна отримати і для яких цілей. Загалом на кожного громадянина належить 2 гектари, тобто 200 соток землі для ведення сільського господарства. Для садівництва передбачено 0,12 га, будівлі гаража 0,01, для будинку близько 0,20 га. При цьому на кожну ділянку обов'язково заводять свій кадастровий номер.

Перевірка «вільності» ділянки, робота з картою

Щоб перевірити, чи вільна ділянка землі, треба клацнути по ній на публічній карті. Більш детальна інформація відкривається, якщо наблизити карту і знову натискати на неї. Якщо на карті знайшли білі ділянки землі, це не означає, що ділянка вільна. Швидше за все зараз відбувається реєстрація власника або кадастрова карта в цьому місці просто не заповнена. Для уточнення інформації щодо вільності обраної ділянки варто сформулювати своє питання та надіслати електронну заявку на розгляд.

Що відображається на супутниковій публічній карті:

  • площа кожної земельної ділянки, її межі;
  • кадастровий номер;
  • відомості про власника паю;
  • призначення земельної ділянки;
  • форма власності;
  • карта ґрунтів місцевості.

Переглянути юридичну інформацію можуть лише зареєстровані користувачі або авторизовані на сайті. Увійти можна, надавши банківські дані та електронний підпис.

Кадастрова карта допомагає вибрати собі найкраще розташування землі, її родючість, враховуючи, «сусідів» і орієнтуватися на ці показники. Варто зазначити, що купити земельний наділ у Києві, Одесі біля моря чи Херсона майже не реально, все зайнято. Інші землі варто ретельно досліджувати з метою виявлення вільних ділянок.

Кадастровий номер та інші відомості обліку

Спеціальний код, що неповторюється, присвоюється Державним Землевпорядним Кадастром кожному власнику земельного наділу в Україні. З кадастровим номером ви маєте право розпоряджатися землею у своїх цілях, передавати у спадок, продавати чи дарувати, і ніхто не зможе заволодіти вашою земельною ділянкою без вашої згоди.

Щоб отримати номер, необхідно:

  1.  Звернутися до офісу будь-якої землевпорядної організації, написати заяву та скласти договір.
  2. Потім спеціалісти з компанії зроблять виміри площі, меж ділянки.
  3. Сформують план та розроблять технічну документацію.
  4. Послуга платна, тому доведеться сплатити понад 2.500 грн.
  5. Через деякий час, отримавши документацію на руки, потрібно звернутися до ЦЗК через ЦНАП для реєстрації номера.
  6. За два тижні ви отримаєте виписку з кодом.

Ринок землі 2021 та останні новини

З приводу неточностей. У 2013 році, коли проект із оприлюдненням відомостей про землю лише запускали у життя, деякі неточності могли мати місце. Наприклад, якщо земля зайнята, але на карті вона вільна, чи навпаки. 2021 року проблема вже неактуальна, адже ринок землі розвивається швидкими темпами. І зараз визначити собі місце під будівництво чи фермерське господарство набагато простіше, а всі неточності зведені до мінімуму. Єдине, можуть бути помилки у графічному відображенні публічної картки.

У будь-якому випадку, якщо ви помітили проблеми з відображенням земель (накладка або усунення, невиявлення за кадастровим номером інформації), скористайтесь зворотним зв'язком та надішліть лист на пошту Держгеокадастру. Так ви точно переконаєтеся у вільності потрібного вам наділу землі та зможете почати розробляти план вашої майбутньої території.

Зробіть перший крок до вирішення проблеми -

проконсультуйтесь у фахівця зараз.

Задати питання

Як ми працюємо
Поставте
питання
1

Ваше запитання отримають всі консультанти В2В

Встановіть свою
ціну
2

Ви, як замовник, самостійно встановлюєте вартість консультації

Оплатіть
3

Будь-яким зручним чином - Visa, MasterCard, Privat24, через банк

Отримайте
консультацію
4

В стислі терміни від 10 хвилин на фірмовому бланку В2В

Наші відгуки

Дякую, але ви відповіли за сумісництво а я запитувала про суміщення посад

Богдана , 26.03.2024 10:40

Дякую. Яка додаткова інформація потрібна? Витяги по страхові внески?

олександра , 02.08.2021 17:07

Дуже вдячний

Сергій , 07.05.2022 12:34

Отримав вичерпну відповідь на всі питання, рекомендую!

Юрій , 22.05.2023 18:57

Рекомендую Марину до співпраці, відповіла вичерпно на всі мої питання, консультацією в повній мір...

Олексій , 02.05.2022 21:13

Спасибо за качественную консультацию

Артем , 13.06.2022 21:54

Дякую Вам за допомогу.Відповідь розгорнута і зрозуміла.

Дмитро , 23.08.2023 18:42

Спасибо за помощь .Очень доходчиво и по делу .Всего хорошего!

Дмитрий , 30.01.2022 19:39

Дякую за консультацію. Зрозуміла, що незнаваючи на те що моя трудова книжка була повностю оціфро...

Олена , 13.03.2024 16:09

Отримав вичерпну відповідь. Дуже дякую.

Виталий , 12.04.2020 20:28
Наші переваги
Дипломовані спеціалісти
Працюємо цілодобово
Персональний кабінет
Конфіденційність
88 321

Вирiшених питань

Задати питання

Часті запитання
Підписуйтесь на B2BConsult.ua в соціальних мережах!
І будьте в курсі правових, податкових, фінансових новин України, а також нашого сервісу!

Підписатися в Facebook

Підписатися в Instagram

Підписатися в Telegram