Штамп у паспорті - "Невійськовообов'язаний"

Штамп у паспорті - "Невійськовообов'язаний"
Штамп у паспорті - "Невійськовообов'язаний"
Ми пропонуємо
Онлайн консультант 24/7
Аналіз та підготовка документів
Онлайн чат з консультантом
Безпечна та зручна оплата

У мене в паспорті штамп - "Невійськовий". Якщо мені вручили повістку на вулиці, я повинен проходити комісію?
Подробиці: - у мене був військовий квиток з позначкою "негідний у мирне та придатний до нестройової у військове". Я втратив його. Прийшов у військкомат о 16-му, треба було прописатися. Мене надіслали на комісію і за результатами поставили штамп у паспорт, а дублікат квитка не дали. Днями патруль вручив повістку, у військкоматі направили на комісію, потім комісію направляють до стаціонару для підтвердження діагнозу. Чи це правомірно? Якщо, як я зрозумів, цей штамп означає, що знято з військового обліку.

Повістка на вулиці

3 березня 2022 року Верховна рада затвердила указ президента про загальну мобілізацію. Громадяни, які підлягають мобілізації, здатні виконувати військовий обов'язок віком від 18 до 60 років. Місцевим органам виконавчої влади у взаємодії з територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки, за участю органів місцевого самоврядування та із залученням підприємств, установ та організацій усіх форм власності, фізичних осіб – підприємців організувати та забезпечити в установленому порядку: 1) своєчасне оповіщення та прибуття громадян, що призиваються на військову службу, прибуття техніки до збірних пунктів та військових частин; 2) здійснення призову військовозобов'язаних, резервістів на військову службу, їх доставки до військових частин та установ, Служби безпеки України, військових формувань України;

Відповідно до ч.1 ст. 22 ЗУ "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", громадяни зобов'язані: бути за викликом до територіального центру комплектування та соціальної підтримки (військовозобов'язані, резервісти Служби України - за викликом Служби зовнішньої розвідки) для взяття на військовий облік військовозобов'язаних або резервістів, визначення їх призначення на період;

Повістку повинний вручити представник військкомату або уповноважені особи військкомату за місцем реєстрації (місця проживання, навчання, роботи), після попереднього розпорядження керівника військовослужбовця. Тому, якщо повістку вручено за місцем перебування, воно є законним. Крім того, підпис на порядку денному обов'язок призовника явити в тцксп(військкомат).

Статус "негідний у мирне і придатний до нестройової у військове", "невійськовообов'язаний", "знятий з обліку":

Придатний до нестройової служби за статусом обмежений придатним у час, тобто не підлягає звільненню від мобілізації.

Вас визнали непридатним у мирний час, обмежено здатним у воєнний час та знято з обліку (можливо за наказом 342 від 09.06.2006). У цьому й стоїть позначка у паспорті «невійськовообов'язаний». У ті роки у нас в країні не було військового стану і термін перебування на обліку був меншим, крім того Вас визнали обмежено придатним у воєнний час, а зняли з обліку як непридатного у воєнний час.

З 2017 року, до запасу Збройних сил України та інших військових формувань зараховуються громадяни України, які придатні за станом здоров'я до проходження військової служби у мирний чи воєнний час (усі громадяни знято з військового обліку згідно з наказом МОУ від 09.06.2006 № 342) та не досягли граничного віку перебування в запасі. : перший розряд – до 35 років, другий розряд – до 60 років (ст. 28 Закону). Граничний вік перебування в запасі другого розряду є граничним віком перебування у запасі та у військовому резерві.

Відповідно до п.3 ч.6 ст.37 Закону України «Про військовий обов'язок та військову службу (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2232-12#Text) та Положення про ВЛК(https: //zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1109-08#Text) вилучення з військового обліку у відповідних районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (військовозобов'язаних та резервістів Служби безпеки України - у Центральному управлінні чи регіональних органах Служби безпеки України, військовозобов'язаних та резервістів Служби зовнішньої розвідки України - у відповідному підрозділі Служби зовнішньої розвідки України) підлягають громадянам України, які:

визнані військово-лікарськими комісіями непридатними до військової служби за винятком з військового обліку;

Таким чином, проходження комісії є законною дією теріторіального центру комплектації та силіальної підтримки (військкомату), оскільки Ви є придатним до військової служби у воєнний час за Вашим попереднім документом, а для встановлення непридатності (придатності або тимчасової непридатності) до військової служби необхідно пройти медичну комісію. ВЛК.

Проходження ВЛК

Ви можете переглянути Ваші захворювання (за якими Ви визнані обмежено придатним у воєнний час) у Положенні про ВЛК https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1109-08#Text. Для перетину кордону Вам необхідно отримати висновок (постанову) військово-лікарської комісії про непридатність до військової служби з винятком з військового обліку у разі встановлення у Вас пункту "а" відповідної статті захворювання або інших пунктів (в індивідуальному порядку при значному порушенні функцій організму) що передбачає непридатність. Для отримання висновку (довідки) Вам необхідно пройти медичну комісію, яка визнає Вас непридатним до військової служби (у разі наявності відповідного захворювання). Якщо у Вас є таке захворювання, раджу з'являтися у тцксп(військкомат) з відповідною медичною документацією (висновків лікаря, довідок, результатів аналізів, дослідження тощо) та в деяких випадках станційного дослідження, оскільки на практиці є ймовірність поверхового медичного огляду.

Слід зазначити, що відправка Вас на станційне обстеження може свідчити про можливість отримання тимчасової відстрочки (проте необхідно дивитися в Положенні про ВЛК щодо Вашого захворювання (посилання зазначене вище)) згідно з п.3.10 Положення про ВЛК.

Відповідно до п.3.10 Положення про ВЛК, у воєнний час та під час мобілізації на особливий період відстрочка від призову за станом здоров'я надається військовозобов'язаному на строк до 2 місяців. За медичними показаннями продовжується терміном до 2 місяців. Третє продовження надається на такий самий термін. Після закінчення відстрочки військовозобов'язані оглядаються на вирішення питання про придатність військової служби.

Зробіть перший крок до вирішення проблеми -

проконсультуйтесь у фахівця зараз.

Задати питання

Як ми працюємо
Поставте
питання
1

Ваше запитання отримають всі консультанти В2В

Встановіть свою
ціну
2

Ви, як замовник, самостійно встановлюєте вартість консультації

Оплатіть
3

Будь-яким зручним чином - Visa, MasterCard, Privat24, через банк

Отримайте
консультацію
4

В стислі терміни від 10 хвилин на фірмовому бланку В2В

Наші відгуки

Дякую, але ви відповіли за сумісництво а я запитувала про суміщення посад

Богдана , 26.03.2024 10:40

Дякую. Яка додаткова інформація потрібна? Витяги по страхові внески?

олександра , 02.08.2021 17:07

Дуже вдячний

Сергій , 07.05.2022 12:34

Отримав вичерпну відповідь на всі питання, рекомендую!

Юрій , 22.05.2023 18:57

Рекомендую Марину до співпраці, відповіла вичерпно на всі мої питання, консультацією в повній мір...

Олексій , 02.05.2022 21:13

Спасибо за качественную консультацию

Артем , 13.06.2022 21:54

Дякую Вам за допомогу.Відповідь розгорнута і зрозуміла.

Дмитро , 23.08.2023 18:42

Спасибо за помощь .Очень доходчиво и по делу .Всего хорошего!

Дмитрий , 30.01.2022 19:39

Дякую за консультацію. Зрозуміла, що незнаваючи на те що моя трудова книжка була повностю оціфро...

Олена , 13.03.2024 16:09

Отримав вичерпну відповідь. Дуже дякую.

Виталий , 12.04.2020 20:28
Наші переваги
Дипломовані спеціалісти
Працюємо цілодобово
Персональний кабінет
Конфіденційність
88 321

Вирiшених питань

Задати питання

Часті запитання
Підписуйтесь на B2BConsult.ua в соціальних мережах!
І будьте в курсі правових, податкових, фінансових новин України, а також нашого сервісу!

Підписатися в Facebook

Підписатися в Instagram

Підписатися в Telegram