Процес усиновлення дитини в Україні громадянами іншої країни

Процес усиновлення дитини в Україні громадянами іншої країни
Процес усиновлення дитини в Україні громадянами іншої країни
Ми пропонуємо
Онлайн консультант 24/7
Аналіз та підготовка документів
Онлайн чат з консультантом
Безпечна та зручна оплата

Один з найважливіших кроків у житті сім'ї - це усиновлення дитини, досить складна процедура, яка вимагає достатньої кількості знань в юридичній сфері. У законі не прописані багато важкі моменти, тому усиновителі несуть певні ризики. Дитина, яку ви хочете взяти до себе в сім'ю, може бути погано розвинений, в майбутньому це принесе багато проблем, і справа тут зовсім не в вашому вихованні. Не тільки ваша турбота буде грати роль в його адаптації та розвитку, багато що залежить від генів реальних батьків.

Процедура усиновлення громадянами України

Що повинні зробити потенційні батьки, якщо хочуть усиновити дитину:

  1. Для початку потрібно написати заяву і звернутися в службу у справах дітей, яка відноситься до вашого місця проживання. Вас поставлять на облік, як кандидата до усиновлення.
  2. Зібрати всі потрібні документи і прикласти їх до заяви.
  3. Після схвалення вашої кандидатури службою у справах дитини, ви будете поставлені на облік.

Далі вам запропонують познайомитися з інформацією про дітей або про дитину, якого ви хочете взяти до себе, нададуть подальші інструкції по етапах усиновлення.

Інформація про дитину, може бути представлена тільки в особистому форматі, коли ви сидите на прийомі в кабінеті у співробітника служби. 

Що буде входити в надаються відомості?

  • Ім'я, вік і стать дитини;
  • підстави для процесу усиновлення з опорою на право;
  • інформація про стан здоров'я, хронічних захворюваннях, розвитку унікальних даних усиновлюваної;
  • інформація про наявність зведених чи інших братів, інших родичів, а також їх вікові характеристики, форма їхнього життя, де вони знаходяться на даний момент;
  • фото малюка або відео з його життя.

Коли ви хочете особисто поспілкуватися з малюком, вам в цьому не відмовлять. Буде видано направлення, яке діє десять днів, по ньому ви зможете відвідати потенційного усиновлюваної. Продовжити лікування можна лише один раз і теж строком не більше, ніж на десять днів.

Даний етап потрібен для більш тісної взаємодії майбутньої сім'ї з дитиною, щоб в подальшому не виникли проблеми. Сім'я особисто знайомиться з малюком, проводить час разом, вивчає його дані, дивиться фотографії та слухає історію його дитинства, також співробітники звертають увагу усиновителів на наявність індивідуальностей розвитку, поведінки або унікальних даних усиновлюваної.

Права усиновлювачів

Ви можете протягом відведених десяти днів приходити до дитини в певний час, хоч кожен день, і ніхто не повинен перешкоджати вашому спілкуванню. 

Максимально ви можете перебувати з усиновлюваним двадцять днів, але час будуть коригувати співробітники, воно, як правило, обмежена. Дуже часто часу спілкування мало, і може скластися ситуація, що годин, проведених з дитиною, недостатньо, тобто вивчити характер дитини не було можливості. 

Коли етап знайомства пройдено, і все-таки рішення про включення малюка в сім'ю тільки стало міцніше, майбутні батьки повинні звернутися в службу у справах дітей за місцем реєстрації або місця проживання і написати заяву, в якому буде заявлено бажання усиновити конкретну дитину. Після цього можна дізнатися ще більше інформації про малюка, але вона носить обмежений характер. Наприклад, можна провести додаткове обстеження здоров'я, але тільки якщо є на це підстави (вони прописані в законі).

Якщо ми говоримо про особовій справі дитини, то у нього є анкета, в якій знаходиться інформація про батьків біологічних (прізвище, ім'я, по батькові як мами, так і батька).

Часто можна зіткнутися з проблемою небажання співробітників служби надавати інформацію про рідних батьків дитини. Чому так відбувається? Швидше за все, вся справа в характері відомостей, вони носять негативні моменти і тому можуть відштовхнути вас від позитивного рішення про усиновлення дитини. Люди можуть страждати різними за родом залежностями, наприклад, від алкоголю або наркотиків, також має місце залучення їх до кримінальної відповідальності.

Усиновителі повинні розуміти, що ніхто не дасть вам 100% гарантії про те, що дитина не вбере в себе пороки батьків біологічних, до цього потрібно бути готовими.

Збирайте всю інформацію про дитину і ретельно її вивчайте, щоб усиновлення залишило у вашому житті тільки позитивні емоції. Зверніться до юристів, які допоможуть вам зі збором інформації і підготовкою документів до усиновлення.

Як скасувати усиновлення?

Іноді зустрічаються досить сумні події, коли дитина вже потрапив в сім'ю, але батьки не можуть дати йому повноцінне виховання. Може, дитина погано розвинений або не хоче вбирати потрібну інформацію в школі або секції, також має місце прихована хвороба, яку від вас приховали в службі по усиновленню, а вона грає вирішальну роль в житті малюка або підлітка в майбутньому. 

Проблем, які можуть відкритися на цьому етапі, причому дуже в великій кількості. Вирішити їх можна, якщо стане можливим впровадження інституту попереднього проживання дитини в сім'ї протягом обмеженого терміну. 

Вистачило б трьох років, щоб батьки зрозуміли, чи зможуть вони взяти на себе таку відповідальність, до того ж психіка дитини залишилася б цілої. За цей час батьки дізналися б малюка, він спробував би вклинитися в сім'ю і тоді стало б зрозумілим, чи зможуть вони проживати разом і побудувати справжню сім'ю.

Дитину про таке не попереджають, йому просто кажуть, що його всиновили і забирають в сім'ю. Якщо малюк вже досяг того віку, коли він розуміє, що це за процес, і може правильно його інтерпретувати, то можна йому пояснити про тимчасовий характер спілкування. Важливо сказати, що продовження проживання можливо. 

Але усиновителі можуть відмовитися від такого права і відразу взяти дитину на постійне проживання, скасувати таке рішення вони зможуть тільки на підставі закону - пункт 1 і пункт 3 частини 1 статті 238 Сімейного кодексу України.

Особливі умови для усиновлення іноземними громадянами

В Україні, як правило, пріоритетним вважається усиновлення малюка корінними українцями, але все одно іноземці теж можуть претендувати на малюка з дитячого будинку. Дитина, корінний українець з громадянством цієї країни, може бути прийнятий в сім'ю іноземцем тільки при дотриманні певних умов.

Для початку він зобов'язаний перебувати на обліку в Міністерстві соціальної політики країни

Ще одна особливість - вікове обмеження, дитині не може бути менше п'яти років. Іноді такі умови опускаються і взяти дитину можна і без них, але це тільки в особливих випадках.

Коли у іноземця з'явилося бажання взяти в свою сім'ю дитину з дитячого будинку, він повинен віднести спеціальну заяву в Міністерство соціальної політики та прикласти до нього перелік документів, для того, щоб стати на облік середовищі інших усиновителів. Після цього його запросять на розмову, який відбуватиметься в місці, куди ви подали заяву.

Якщо співбесіда пройшла успішно, вам буде видана інформація про різні дітей, які потребують усиновлення. Коли вибір зупиниться на конкретну дитину, то можна буде отримати право на особисту зустріч і більш детальну інформацію.

Для цього потрібно віднести заяву в службу у справах дітей та отримати зворотній папір про доцільність усиновлення.

Останнім етапом буде згода Міністерства соціальної політики на усиновлення. Якщо спиратися на закон України, то в ньому прописаний порядок усиновлення, який завжди відбувається через суд: його рішення - це самий останній етап.

Зробіть перший крок до вирішення проблеми -

проконсультуйтесь у фахівця зараз.

Задати питання

Як ми працюємо
Поставте
питання
1

Ваше запитання отримають всі консультанти В2В

Встановіть свою
ціну
2

Ви, як замовник, самостійно встановлюєте вартість консультації

Оплатіть
3

Будь-яким зручним чином - Visa, MasterCard, Privat24, через банк

Отримайте
консультацію
4

В стислі терміни від 10 хвилин на фірмовому бланку В2В

Сімейне право
Які права має іноземець на дитину, народжену не у офіційному шлюбі?
Я заміжня. Маю 11-місячну дитину. На початку вересня трапилося так, що я мала стосунки із громадянином Німеччини. Я завагітніла, але заяву на розлучення у нас з чоловіком не прийняли, так як спільній дитині не було року. На даний момент дитині вже є рік, але ми з чоловіком вирішили зберегти сім`ю...
20.01.2020 14:19 1927
Відповів
Ілля Хромець
Цивільне право
Як оформити дитячі виплати онлайн з польським свідоцтвом про народження?
Мене цікавить питання на рахунок дитячих виплат при народженні дитини онлайн. Я проживаю біля Варшави і динина минулого року в червні народидась в Польщі, свідоцтво про народження польське , є переклад присяжним перекладачем і єдовідка про реєстрацію громадянина укр. З теперішньою ситуацію з кор...
25.03.2020 16:44 2842
Відповів
Дмитро Липовський
Опіка, усиновлення
Процедура передачі документів по опікунству з України в Латвію при переїзді на ПМЖ опікуна та дитини
Доброго дня.  Я та мій малолітній брат плануємо переїхати на ПМЖ в Латвію. Я є опікуном малолітнього брата. Юристи в Латвії повідомили мені що для отримання права на переїзд з опікаємим потрібно щоб компетентний орган в Україні передав компетентному органу в Латвії(сирітський суд) справу по...
03.09.2019 19:43 1995
Відповів
Алена Музыка
Сімейне право
Розлучення із іноземцем
Доброго дня.  Потрібна консультація щодо розлучення з іноземцем. Я громадянинка України, чоловік Словак. Проживаємо у шлюбі 2 рік, маємо дитину 11 місяців. Одружувалися в Україні.  Чоловік хоче розлучитися. Проживаємо в Словаччині. Розлучати буде напевно суд словацької сторони. Моє зап...
10.08.2019 14:50 2185
Відповів
Марина Бекало
Наші відгуки

Дякую, але ви відповіли за сумісництво а я запитувала про суміщення посад

Богдана , 26.03.2024 10:40

Дякую. Яка додаткова інформація потрібна? Витяги по страхові внески?

олександра , 02.08.2021 17:07

Дуже вдячний

Сергій , 07.05.2022 12:34

Отримав вичерпну відповідь на всі питання, рекомендую!

Юрій , 22.05.2023 18:57

Рекомендую Марину до співпраці, відповіла вичерпно на всі мої питання, консультацією в повній мір...

Олексій , 02.05.2022 21:13

Спасибо за качественную консультацию

Артем , 13.06.2022 21:54

Дякую Вам за допомогу.Відповідь розгорнута і зрозуміла.

Дмитро , 23.08.2023 18:42

Спасибо за помощь .Очень доходчиво и по делу .Всего хорошего!

Дмитрий , 30.01.2022 19:39

Дякую за консультацію. Зрозуміла, що незнаваючи на те що моя трудова книжка була повностю оціфро...

Олена , 13.03.2024 16:09

Отримав вичерпну відповідь. Дуже дякую.

Виталий , 12.04.2020 20:28
Наші переваги
Дипломовані спеціалісти
Працюємо цілодобово
Персональний кабінет
Конфіденційність
88 321

Вирiшених питань

Задати питання

Часті запитання
Підписуйтесь на B2BConsult.ua в соціальних мережах!
І будьте в курсі правових, податкових, фінансових новин України, а також нашого сервісу!

Підписатися в Facebook

Підписатися в Instagram

Підписатися в Telegram