Шийний остеохондроз, остеохондроз поперечного відділу хребта, протузія міжхрибцевих дисків. Яка категорія квитка при таких хворобах?
Все залежить від висновку ВЛК (медичної комісії), яка відповідно до Положення про військово-лікарську експертизу у Збройних Силах України, затвердженого Наказом Міністерства оборони від 14.08.2008р. № 402, надасть Вам відповідну статтю Розкладу хвороб, станів та фізичних недоліків, що визначають ступінь придатності до військової служби (Додаток 1 до Наказу). За Вашим описом Вам можуть надати статтю 64 Положення.
Якщо в результаті ВЛК комісія визнає, що Вам потрібно присвоїти п. Г ст. 64 цього Положення (тобто з легким ступенем-без порушень функцій), Вас можуть визнати придатним до військової служби, про що виноситься відповідний висновок, який у разі незгоди Ви можете оскаржити в ЦВЛК та/або в судовому порядку.
До кожної статті Положення також йдуть роз'яснення для комісії про присвоєння того чи іншого ступеня порушення функцій до кожної статті, Додаток 2, відповідно до роз'яснення до ст.64 Положення:
До пункту "а" належать:
-інфекційний спондиліт з частими (два і більше разів на рік) загостреннями, значними порушеннями функцій та стійкою втратою працездатності; травматична спондилопатія (хвороба Кюммелю); спондилолізний спондилолістез III-IV ступеня (зміщення більше ніж наполовину поперечного діаметра тіла хребця) з постійним вираженим больовим синдромом; деформуючий спондильоз та міжхребцевий остеохондроз шийного відділу хребта, що супроводжуються функціональною нестабільністю ІІ-ІІІ стадій (зміщення тіл хребців більше 3 мм при функціональних пробах) та вертебробазилярною недостатністю;
-деформуючий спондильоз та міжхребцевий остеохондроз грудного та поперекового відділів хребта, що супроводжуються глибокими пара- та тетрапарезом з порушеннями функцій сфінктерів, з синдромом бічного аміотрофічного склерозу, а також поліомієлітічним, каудальним, судинним, судинним, компресійним, не менш тривалим. 3 місяці) стаціонарного лікування без стійкого клінічного ефекту;
-фіксовані викривлення хребта (кіфоз, сколіоз IV ступеня) з різкою деформацією грудної клітки (реберний горб тощо) та значним порушенням функції зовнішнього дихання III ступеня за рестриктивним типом.
До пункту "б" належать:
- остеохондропатії хребта (кіфози, структурні та неструктурні сколіози ІІІ ступеня) з помірною деформацією грудної клітки та порушенням функції зовнішнього дихання ІІ ступеня за рестриктивним типом;
- інфекційний спондиліт з рідкісними загостреннями (1 раз на рік і рідше) поширений (ураження трьох і більше міжхребцевих дисків або тіл хребців у кожному з відділів хребта) деформуючий спондильоз II ступеня та міжхребцевий остеохондроз з множинними масивними клювовидними розростаннями без стійкого клінічного ефекту після повторних (два і більше разів на рік) стаціонарних лікувань;
-спондилолізний спондилолістез II ступеня (зміщення на половину поперечного діаметра тіла хребця) з больовим синдромом;
-Стан після видалення міжхребцевого диска (для обстежуваних за графою I розкладу хвороб).
До пункту "в" відносяться:
-фіксовані викривлення хребта, що супроводжуються ротацією хребців (сколіоз II ступеня, остеохондропатичний кіфоз з клиноподібною деформацією трьох і більше хребців зі зниженням висоти передньої поверхні тіла хребця на 3 мм і більше);
-обмежений (ураження трьох і більше міжхребцевих дисків або тіл хребців в одному або двох відділах хребта) деформуючий спондильоз та міжхребцевий остеохондроз з больовим синдромом;
-спондилолізний спондилолістез І ступеня (зміщення на 1/4 поперечного діаметра тіла хребця) з больовим синдромом
-Ознаками клінічного прояву остеохондрозу є порушення статичної функції ураженого відділу хребта - випрямлення шийного (поперекового) лордоза або утворення кіфозу, поєднання локальних лордоза та кіфозу замість рівномірного лордоза. Больовий синдром має бути підтверджений неодноразовими зверненнями за медичною допомогою та лікуванням. Тільки сукупність клінічних та рентгенологічних ознак обмеженого деформуючого спондильозу або міжхребцевого остеохондрозу у поєднанні з неврологічними розладами дають підстави для застосування пункту "в" цієї статті щодо військовослужбовців за контрактом, які оглядаються за графами II-III розкладу хвороб.
До пункту "г" належать:
-нефіксовані викривлення хребта не більше 10° та остеохондропатичний кіфоз (кінцева стадія захворювання); ізольовані явища (ураження не більше двох міжхребцевих дисків або тіл хребців в одному або двох відділах хребта) деформуючого спондильозу або міжхребцевого остеохондрозу (у тому числі поодинокі грижі Шморля та протрузії міжхребцевих дисків) без порушень функцій.
Характер патологічних змін хребта має бути підтверджений багатовісьовими навантажувальними, функціональними рентгенологічними, а за необхідності – іншими сучасними (КТ, МРТ) дослідженнями. Ступінь сколіозу визначається за рентгенограмами, виконаними у вертикальному та горизонтальному положеннях, на підставі вимірювання кутів сколіозу (за методикою Ліппмана - Коба): I ступінь - 1-10°, II ступінь - 11-25°, III ступінь - 26-50° IV ступінь – понад 50° (за В.Д. Чакліним).
Таким чином, остаточний діагноз та висновок про Вашу придатність до термінової військової служби з присвоєнням відповідного пункту статті розкладу хвороби може лише медична комісія.
Ваше запитання отримають всі консультанти В2В
Ви, як замовник, самостійно встановлюєте вартість консультації
Будь-яким зручним чином - Visa, MasterCard, Privat24, через банк
В стислі терміни від 10 хвилин на фірмовому бланку В2В