Нотаріус затримав видачу свідоцтва на спадщину

Допоможіть будь ласка. Помер батько. Я єдиний спадкоємець. Подав заяву про отримання спадщини ( на дом)  до приватного нотаріусу, спадкову справу відкрито. Всі необхідні документи були подані, як мені сказала нотаріус. Але коли підійшов час на отримання свідоцтва, нотаріус повідомила мені про затримання видачі свідоцтва на спадщину у зв`язку з тим, що на майно накладений арешт виконачою службою. Нотаріус роздракував мені відповідну постанову про накладання арешту . В постанові зазначено рішення суду, відповідно до якого мій батько є боржником по кредиту, але кредит ним був погашений в повному обсязі, виконавче провадження було закрито. До цього нотаріус мені про вказаний факт не повідомляв. Чи правомірні дії нотаріуса, чи можу я звернутися до іншого нотаріусу для отримання свідоцтва ? Чи я не отримаю спадкове майно?

03.04.2019 12:48 2415

Консультация исполнителя

Марина Бекало
Адвокат Одеса
На портале: 5 лет
829 отзывов (828 +) (1 -)
Консультации: 2123
Топ 3 специализации:
  • Податкове право
  • Зовніншньоекономічна діяльність
  • Військове право

Доброго дня. Передати відкриту спадкову справу іншому натаріусу з особистих причин неможливо. Передача вже відкритої спадкової справи можлива тільки на підставах , встановлених Порядком вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, затверджені Наказом Міністерства юстиції України 22.02.2012 № 296/5, до них відносяться: припинення, зупинення нотаріальної діяльності приватного нотаріуса, тимчасового блокування або анулювання доступу нотаріуса до Державного реєстру прав за заявою всіх спадкоємців, які прийняли спадщину.

Відповідно до п.4.17. Глави 10 Порядку № 296/5,  якщо на спадкове майно накладено арешт судовим чи слідчими органами, видача свідоцтва про право на спадщину затримується до зняття арешту.  

Звертаю Вашу увагу на те, що тимчасове затримання видачі свідоцтва не є означає, що Ви втрачаєте право на спадщину. У Вашому випадку проблема не в діях нотаріуса, а саме в арешті на спадкове майно. Тому, пропоную акцентувати питання саме на цьому. 

Згідно з п.9 ч.1 ст. 39 Закону України «Про виконавче провадження», виконавче провадження підлягає закінченню у разі фактичного виконання в повному обсязі рішення згідно з виконавчим документом.

 Відповідно до ч.1  ст. 40 Закону України «Про виконавче провадження»,у разі закінчення виконавчого провадження (крім офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, закінчення виконавчого провадження за судовим рішенням, винесеним у порядку забезпечення позову чи вжиття запобіжних заходів, а також, крім випадків нестягнення виконавчого збору або витрат виконавчого провадження, нестягнення основної винагороди приватним виконавцем), повернення виконавчого документа до суду, який його видав, арешт, накладений на майно (кошти) боржника, знімається, відомості про боржника виключаються з Єдиного реєстру боржників, скасовуються інші вжиті виконавцем заходи щодо виконання рішення, а також проводяться інші необхідні дії у зв’язку із закінченням виконавчого провадження.

Згідно з ч.2 ст.40 Закону України «Про виконавче провадження»,про зняття арешту з майна (коштів) виконавець зазначає у постанові про закінчення виконавчого провадження або повернення виконавчого документа, яка в день її винесення надсилається органу, установі, посадовій особі, яким була надіслана для виконання постанова про накладення арешту на майно (кошти) боржника, а у випадках, передбачених законом, вчиняє дії щодо реєстрації припинення обтяження такого майна.

Дуже часто трапляється, що при закритті виконавчого провадження виконавець не знімає арешт з майна з різних причин, або підстав, які мають бути окремо вивчені. Тому, спочатку пропоную звернутися  до виконавчої служби з відповідною заявою про зняття арешту з майна та надати документальне підтвердження  (копії)  погашення заборгованності Вашим батьком. У випадку відмови державного виконавця зняти арешт, вказана відмова може бути оскаржена в судовому порядку.

Якщо подобається, тисни кнопку
Не нашли ответа на свой вопрос? Тогда задайте платный или бесплатный вопрос
Підписуйтесь на B2BConsult.ua в соціальних мережах!
І будьте в курсі правових, податкових, фінансових новин України, а також нашого сервісу!

Підписатися в Facebook

Підписатися в Instagram

Підписатися в Telegram