Консультация по вопросу отселения жителей из аварийного жилья, мои права

Подскажите пожалуйста, кто сталкивался с практикой, когда жителей дома переселяют в связи с тем, что жилье аварийное, есть решение исполкома уже о том, что признано жилье аварийным и теперь жителям предложили ровно столько же квартир, сколько выселяют,но предложенные квартиры находятся в других районах города, а также предлагают только крайние этажи и только две квартиры соответствует размерам по высоте потолка, остальные очень маленькие. Мне мою квартиру покупали родители и другого жилья у меня нет, она приватизированная, в квартире ремонт, квартира находится на первом этаже, так же сказали что будет лотерея между выделенными квартирами, т.к естественно на более,менее нормальные записались все. У меня вопрос, могу ли я требовать квартиру только в своём районе и на основании чего? Могу ли я требовать первый этаж, а не крайний девятый как предлагают, какие есть лазейки в таком вопросе, на что можно давить? И на что могут давить и настаивать власти?

27.02.2020 18:39 2279

Консультация исполнителя

Галина Токмач
Юрист Мирноград
На портале: 5 лет
165 отзывов (165 +) (0 -)
Консультации: 569
Топ 3 специализации:
  • Трудове право
  • Кредити банків
  • Цивільне право

З Вашого питання повідомляю наступне:


Вимоги, яких повинно бути дотримано, при виселенні:


1. Згідно ст. 113 Житлового кодексу УРСР надаване громадянам у зв'язку з виселенням інше благоустроєне жиле приміщення повинно знаходитись у межах даного населеного пункту і відповідати вимогам статті 50 цього Кодексу. Громадянам, які займали окрему квартиру, повинно бути надано окрему квартиру. Якщо наймач займав більш як одну кімнату, йому надається жиле приміщення, що складається з того ж числа кімнат. За розміром жиле приміщення має бути не меншим за те, яке займав наймач, однак у межах норми жилої площі. Якщо наймач або член сім'ї, що проживає разом з ним, має право на додаткову жилу площу і фактично користується нею, жиле приміщення надається з урахуванням норми додаткової жилої площі. 


Велике місто з районним поділом - це єдиний населений пункт, тому жиле приміщення може надаватись в будь-якому районі цього міста.


Норма жилої площі встановлюється в розмірі 13,65 квадратного метру на одну особу (ст. 47 Житлового кодексу).


При наданні жилих приміщень не допускається заселення однієї кімнати особами різної статі, старшими за дев'ять років, крім подружжя.


Особам похилого віку, а за висновком лікувально-профілактичного закладу також відповідним категоріям осіб з інвалідністю і хворих на їх прохання жилі приміщення надаються на нижніх поверхах або в будинках з ліфтами. (ст. 50 Житлового кодексу).


2. Згідно ст. 321 Цивільного кодексу України примусове відчуження об'єктів права приватної власності може бути застосоване лише як виняток з мотивів суспільної необхідності, на підставі і в порядку, встановлених законом, та за умови попереднього і повного відшкодування їх вартості. Тобто вам у випадку виселення повинно бути видано свідоцтво про право власності на нову квартиру БЕЗОПЛАТНО.


3. Ви маєте право відмовлятись від виселення, і навіть якщо виконком подасть до суду, за вами може залишитись ваше право власності на квартиру, оскільки право власності є непорушним.


Однак, якщо виконавчим органом дотримано вимоги щодо норм площі іншого житла, чи має сенс залишатись в аварійному житлі.


4. Також має значення, чи дотриманий порядок визнання будинку аварійним, визначений в Положенні  про порядок обстеження стану жилих будинків з метою встановлення їх відповідності санітарним і технічним вимогам та визнання жилих будинків і жилих приміщень непридатними для проживання https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/189-84-%D0%BF


З повагою, юрист Г. Токмач

Якщо подобається, тисни кнопку
Не нашли ответа на свой вопрос? Тогда задайте платный или бесплатный вопрос
Підписуйтесь на B2BConsult.ua в соціальних мережах!
І будьте в курсі правових, податкових, фінансових новин України, а також нашого сервісу!

Підписатися в Facebook

Підписатися в Instagram

Підписатися в Telegram