Відмова від спадкування

Мати мого чоловіка померла у 2014 році на тимчасово не підконтрольній українській владі території, на момент її смерті з нею були прописані  2є дітей, чоловік і батько (І черга наслідувачів), майно яким вона володіла - земельна ділянка (на підконтрольній українській владі території). З моменту відкриття спадщини в 6-ти місячний термін, ті хто хотіли б відмовитись від вступу у спадщину, цього не зробили через проведення АТО і неможливості виїхати на підконтрольну українській владі територію. За цей час помер її батько.

Чи можливо відновити строки вступу в спадщину за законом, якщо деякі з членів сім`ї хочуть відмовитись від неї на користь одного???? 

18.02.2020 16:32 1790

Консультация исполнителя

Микола Лях
Юрист
На портале: 6 лет
125 отзывов (122 +) (3 -)
Консультации: 287

По Вашому питанню повідомляю наступне:



  1. Строк для прийняття спадщини визначається в 6 місяців з моменту відкриття спадщини та регулюється статтею 1270 ЦК України.

  2. У разі якщо особа не прийняла спадщину вчасно, остання вважається такою яка пропустила строк для прийняття спадщини. За виключенням якщо особа спадкоємця та спадкодавця проживали спільно на момент відкриття спадщини то особа вважається такою, яка прийняла спадщину автоматично, або ж є рішення суду про встановлення факту спільного проживання.

  3. За письмовою згодою спадкоємців, які прийняли спадщину, спадкоємець, який пропустив строк для прийняття спадщини, може подати заяву про прийняття спадщини нотаріусу або в сільських населених пунктах - уповноваженій на це посадовій особі відповідного органу місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини, або як варіант звернутись до суду з позовом про поновлення строку для прийняття спадщини (призначення додаткового строку).


 


      У Вашому випадку, мабуть, право на спадщину мають всі спадкоємці першої черги, так як вони проживали разом із спадкодавцем і вели з ним спільне господарство, тобто прийняли її.  Тому дивіться пункт 2 цієї консультації. І далі за пунктом 3, а саме, за письмовою згодою спадкоємців, спадкоємець який пропустив строк для прийняття спадщини, може подати заяву про прийняття спадщини нотаріусу, або уповноваженій на це посадовій особі. А потім, коли ще не видано свідоцтво на право спадкування, всі можуть вирішити, кому передати спадок, у такому разі, останні пишуть заяви про    відмову від неї.  


    Ще дещо про перерозподіл спадщини.


       Норми спадкового права не визначають форм реалізації спадкоємцями права на участь у перерозподілі спадщини. Перерозподіл може здійснюватись у добровільному порядку, тобто за взаємною згодою спадкоємців шляхом звернення до нотаріуса, який повинен внести зміни до свідоцтва про право на спадщину (ч. 1 ст. 1300 ЦК України), якщо свідоцтво уже видано, або у судовому порядку, тобто шляхом звернення до суду з вимогою про перерозподіл спадщини. Перерозподіл спадщини судом здійснюється у тому випадку, коли між спадкоємцями відсутня взаємна згода щодо внесення змін до свідоцтва про право на спадщину або ж нотаріус відмовляє у внесенні змін до свідоцтва, та в інших випадках наявності спору між спадкоємцями, зокрема щодо розміру частки «нового» спадкоємця.Позивачем у справах про перерозподіл спадщини є спадкоємець (незалежно від виду спадкування: за заповітом чи законом), який прийняв спадщину після спливу строку для її прийняття або має право на перерозподіл спадщини з інших підстав.склалним


   Набагато більш складним є випадки коли спадкоємці вже оформили право власності, тобто провели державну реєстрацію майнових прав, які потребують державної реєстрації, тоді передачу майна доведеться оформляти іншими способами (дарування,  купівлі-продажу і інше).


З повагою Микола Лях  

Якщо подобається, тисни кнопку
  • Світлана
    Світлана
    4 года
    Консультация № 6869
    Відмова від спадкування

    Дякую за детальну відповідь!!! За посилання на ст. законодавства!!! Рекомендую!!!

Не нашли ответа на свой вопрос? Тогда задайте платный или бесплатный вопрос
Підписуйтесь на B2BConsult.ua в соціальних мережах!
І будьте в курсі правових, податкових, фінансових новин України, а також нашого сервісу!

Підписатися в Facebook

Підписатися в Instagram

Підписатися в Telegram