Мова укладення трудового договору між працівником та підприємством

 Якою мовою можливо укласти договір відповідно до діючого в Україні законодавства?

23.01.2020 15:07 1545

Консультация исполнителя

16.07.2019 року набрав чинності Закон України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», або так званий «мовний закон», який закріплює українську мову як єдину державну (офіційну) мову в Україні. У той же час, набрання чинності усіх положень цього закону розтягнуто у часі аж на 5 років.

    Відтепер усі трудові договори повинні укладатись на українській мові, проте, це не перешкоджає використовувати сторонам трудового договору його переклад. Також, ніхто не може бути примушений використовувати під час перебування на роботі та виконання обов’язків за трудовим договором іншу мову, ніж державна, крім випадків щодо обслуговування споживачів та інших клієнтів, які є іноземцями або особами без громадянства.

    З набранням чинності цього закону, вже діє норма, яка зазначає, що інформація для загального ознайомлення, наприклад, оголошення, зокрема ті, які містять публічну пропозицію укласти договір, покажчики, вказівники, вивіски, повідомлення, написи та інша публічно розміщена текстова, візуальна і звукова інформація, що використовується або може використовуватися для інформування необмеженого кола осіб про товари, роботи, послуги, певних суб’єктів господарювання, посадових, службових осіб підприємств або органів державної влади, органів місцевого самоврядування подається державною мовою. Проте, така вимога не поширюються на інформацію, яка розміщується за допомогою мережі Інтернет.
Якщо подобається, тисни кнопку
Не нашли ответа на свой вопрос? Тогда задайте платный или бесплатный вопрос
Підписуйтесь на B2BConsult.ua в соціальних мережах!
І будьте в курсі правових, податкових, фінансових новин України, а також нашого сервісу!

Підписатися в Facebook

Підписатися в Instagram

Підписатися в Telegram