Звільнитись з роботи за сумісництвом

Добрий день.
В відомості застрахованих осіб є запис 2013 року шо взяли на роботу за сумісництвом. Тільки в 2013 була виплата зп.
Зараз державна компанія бере на роботу основну але не може оформити тому що я вважаюсь шо там працюю. Та компанія знаходиться на окупованій території, немає зв`язку з ними.
Питання: як мені звільнитися з тієї роботи? Які підстави у компанії не брати мене на роботу?
03.12.2024 09:24 69

Консультация исполнителя

Галина Токмач
Юрист Мирноград
На портале: 5 лет
165 отзывов (165 +) (0 -)
Консультации: 568
Топ 3 специализации:
  • Трудове право
  • Кредити банків
  • Цивільне право

Добрий день!

1) Питання: як мені звільнитися з тієї роботи? - згідно відомостей Єдиного державного реєстру юридична особа з кодом ЄДРПОУ 36936719 - це ТОВ "ІНТЕРМЕТАЛ КОМПАНІ". Місцезнаходження - Україна, 04205, місто Київ, пр.Оболонський, будинок 7. Інформація для здійснення зв'язку: +38(066)-545-96-02, [email protected]

Тому незрозуміло про яку окупацію йде мова і чому Ви не можете звідти звільнитися. 

З'їздіть або зателефонуйте туди, щоб вирішити дане питання, зокрема щодо підстави звільнення (всі вони перелічені в статті 36 Кодексу законів про працю України).

2) Які підстави у компанії не брати мене на роботу? - те, що Ви досі оформлені за сумісництвом, не може бути підставою для відмови у працевлаштуванні, в тому числі в державній компанії. Тим паче упевнена, що витяг з Реєстру застрахованих осіб містить інформацію про вашу роботу в інших компаніях у період з 2013 рік по теперішній час. Тобто, якщо інші компанії Вас працевлаштовували, то чому ця не може?

Кодекс законів про працю України (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/322-08#Text):

Стаття 21. Трудовий договір

Працівник має право реалізувати свої здібності до продуктивної і творчої праці шляхом укладення трудового договору на одному або одночасно на декількох підприємствах, в установах, організаціях, якщо інше не передбачено законодавством, колективним договором або угодою сторін.

Стаття 22. Гарантії при укладенні, зміні та припиненні трудового договору

Власник або уповноважений ним орган, фізична особа, яка використовує найману працю, має право вільного вибору серед кандидатів на зайняття робочого місця (посади).

Забороняється необґрунтована відмова у прийнятті на роботу, тобто відмова без будь-яких мотивів або з підстав, що не стосуються кваліфікації чи професійних якостей працівника, або з інших підстав, не передбачених законом.

На вимогу особи, якій відмовлено в прийнятті на роботу, власник або уповноважений ним орган, фізична особа, яка використовує найману працю, зобов’язані письмово повідомити про причину такої відмови, яка має відповідати частині першій цієї статті.

Будь-яке пряме або непряме обмеження трудових прав при укладенні, зміні та припиненні трудового договору не допускається.

Вимоги щодо віку, рівня освіти, стану здоров’я працівника можуть встановлюватися законодавством.

Стаття 24. Укладення трудового договору

При укладенні трудового договору громадянин зобов'язаний подати паспорт або інший документ, що посвідчує особу, трудову книжку (у разі наявності) або відомості про трудову діяльність з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, а у випадках, передбачених законодавством, - також документ про освіту (спеціальність, кваліфікацію), про стан здоров'я, відповідний військово-обліковий документ та інші документи.

Працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням роботодавця, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Стаття 25. Заборона вимагати при укладенні трудового договору деякі відомості та документи

При укладенні трудового договору забороняється вимагати від осіб, які поступають на роботу, відомості про їх партійну і національну приналежність, походження, реєстрацію місця проживання чи перебування та документи, подання яких не передбачено законодавством.

Якщо буде потрібна допомога, звертайтеся через пряме питання. 

Всього найкращого!

Якщо подобається, тисни кнопку
Не нашли ответа на свой вопрос? Тогда задайте платный или бесплатный вопрос
Підписуйтесь на B2BConsult.ua в соціальних мережах!
І будьте в курсі правових, податкових, фінансових новин України, а також нашого сервісу!

Підписатися в Facebook

Підписатися в Instagram

Підписатися в Telegram