Відстрочка по мобілізації.

Спільно проживаю і приймаю участь в догляді за інвалідом дитинства 1 групи (моєю тіткою по материною рідною сестрою) за даною адресою зареєстровані мої батьки (пенсіонери) і моя не повнолітня дочка. Які потрібно документи щоб засвідчити догляд за інвалідом для воєнкомату і отримати право на відстрочку.
І що для цього потрібно? (Є можливість змінити місце реєстрації батьків , дочки) .

26.04.2023 13:00 788

Консультация исполнителя

Ірина і Владислав Леонови
Адвокат
На портале: 5 лет
250 отзывов (249 +) (1 -)
Консультации: 808
Топ 3 специализации:
  • Сімейне право
  • Військове право
  • Цивільне право

Доброго дня!

Стосовно вашого питання можемо повідомити наступне

Перелік осіб, які не підлягають мобілізації, визначено статтею 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію». 

Зокрема мають право на відстрочку від призову під час мобілізації опікуни особи з інвалідністю, визнаної судом недієздатною; особи, зайняті постійним доглядом за особою з інвалідністю I групи; особи, зайняті постійним доглядом за особою з інвалідністю II групи або за особою, яка за висновком медико-соціальної експертної комісії або лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я потребує постійного догляду, у разі відсутності інших осіб, які можуть здійснювати такий догляд. 

Якщо Ви оформите постійний догляд за тіткою, як за особою з інвалідністю I групи, при умові відстутності у тітки інших родичів чи членів сім’ї, які можуть здіюснювати догляд, то Ви можете бути звільнений від призову під час мобілізації. 

Для оформлення догляду спочатку необхідно отримати документи, що тітка потребує постійного догляду. Такими документами може бути висновок медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров'я.

Для отримання висновку МСЕК або ЛКК необхідно звернутися до лікаря необхідної спеціалізації або сімейного лікаря щодо стану здоров’я тітки за місцем її проживання. Лікар видасть направлення  для отримання висновку. Висновок МСЕК необхідний для підтвердження необхідності догляду.

Необхідно, щоб у лікарському висновку було зазначено, що саме Ви можете здійснювати сторонній догляд  за особою з інвалідністю I групи. В цьому не виникає проблем, якщо особа з інвалідністю та особа, яка здійснює догляд, проживають/прописані за однією адресою.

Після отримання висновку необхідно звернутися до управління соцзахисту із заявою про встановлення догляду на непрофесійній основі і про отримання компенсації та додати до заяви необхідні документи.

1. заява про згоду надавати соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі;
2. заява про надання компенсації;
3. заява про перерахування коштів із зазначенням рахунка в установі банку;
4. копія паспорта громадянина України;
5. копія ідентифікаційного коду;
6. декларація про доходи та майновий стан (заповнюється на підставі довідок про доходи кожного члена сім’ї) за формою, затвердженою Мінсоцполітики. У декларації також зазначається інформація про склад сім’ї заявника;
7. копія акту огляду медико-соціальною експертною комісією;
8. висновок лікарської комісії медичного закладу щодо потреби в догляді невиліковно хворих осіб, які через порушення функцій організму не можуть самостійно пересуватися та самообслуговуватися.

За результатом розгляду заяви та документів приймається рішення про призначення Вас особою, яка надає соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі та на отримання щомісячної компенсації. Довідка про отримання компенсації по догляду є основним документом, який надає право на відстрочку.

Отже, для отримання відстрочки у зв’язку із здійсненням постійного догляду за особою з інвалідністю I групи, необхідно подати до військомату заяву про надання відстрочки та долучити до неї документи, які підтверджують підставу для відстрочки, а саме:

- копії паспортів та реєстраційного номеру облікової картки платника податків;

- Довідка МСЄК;

- Довідка про отримання компенсації на догляд (видається управлінням соцзахисту після оформлення постійного догляду).

Додатково можете долучити до заяви документ, який підтверджує спільне проживання. Це може бути акт органу місцевого самоврядування про фактичне проживання (у разі різної прописки) або витяг про зареєстроване місце проживання (у разі прописки за адресою тітки). Законодавство не передбачає надання документу про спільне проживання, але на практиці віськкомати це вимагають.

Якщо у вас є уточнюючі питання, можете написати на електронну пошту pravoizachita@gmail.com

Будемо вдячні за відгук щодо отриманої консультації.

Успіхів вам!

Якщо подобається, тисни кнопку
Не нашли ответа на свой вопрос? Тогда задайте платный или бесплатный вопрос
Підписуйтесь на B2BConsult.ua в соціальних мережах!
І будьте в курсі правових, податкових, фінансових новин України, а також нашого сервісу!

Підписатися в Facebook

Підписатися в Instagram

Підписатися в Telegram