Придатність до військової служби

Доброго дня.
Маю набір діагнозів, цікавить що може вирішити влк

1. Посттравматичний артроз гомілкоступнеаого суглоба з анкілозом ступні ( згинання 5-7градусів)
2. Зір 0.1 на обидва ока
3. Есенційна гіпертонія 2 ступеня.

13.02.2023 07:39 11052

Консультация исполнителя

Ірина Мамай
Адвокат Рівне
На портале: 2 года
34 отзывы (34 +) (0 -)
Консультации: 131
Топ 3 специализации:
  • Адміністративне право
  • Військове право
  • Цивільне право


Добрий день,


  1. Посттравматичний артроз гомілкоступневого суглоба з анкілозом ступні (згинання 5-7 градусів)

Вам підходить стаття 61

«Посттравматичний артроз інших суглобів, ділянка гомілковостопного суглоба та стопи» це згідно класифікатора хвороб М-19.17, діагноз входить до переліку вказаному нижче.

Анкілоз суглоба – М-24.

 

Стаття 61

Включено: артрози та інші ураження суглобів М15-М19, М22-М25 (поліартроз, коксартроз, гонартроз, інші артрози, ураження надколінка, внутрішньосуглобові ураження коліна та інших суглобів); хвороби м'яких тканин М60-М79 (хвороби та ураження м'язів, синовіальної оболонки та сухожилків, бурсопатії, ентезопатії, ураження плеча; остеопатії і хондропатії М80-М94 (остеопороз кісток з патологічним або без патологічного перелому, остеомаляція у дорослих, уповільнене зрощення перелому, стресові переломи, фіброзна дисплазія кісток, остеомієліт, остеонекроз, хвороба Педжета, юнацькі остеохондрози кісток (крім хребта), інші остеохондропатії та ураження хряща).
Виключено: фібробластичні порушення М72 (включено до статті 62)

а) зі значними порушеннями функцій

Непридатні до військової служби з виключенням з військового обліку

б) з помірними порушеннями функцій

Непридатні до військової служби в мирний час, обмежено придатні у воєнний час

Непридатність до військової служби або обмежена придатність визначається індивідуально

в) з незначними порушеннями функцій

Непридатні до військової служби в мирний час, обмежено придатні у воєнний час

Придатність до військової служби або обмежена придатність визначається індивідуально

г) за наявності об'єктивних даних без порушень функцій

Придатні

Графа 1

Придатні

Графа 2

Придатні

Графа 3

 

ПІД ЧАС МОБІЛІЗАЦІЇ ОГЛЯД ВІЙСЬКОВОЗОБОВ’ЯЗАНИХ ВІДБУВАЄТЬСЯ ЗА ГРАФАМИ 2, 3 (я позначила куди дивитись). Тобто те, що написано в графі 1 не дивидимось – це для строковиків під час призову.

Стаття 61

Постанова про придатність до військової служби в разі захворювань кісток та суглобів приймається після стаціонарного обстеження та лікування. При цьому слід ураховувати схильність захворювання до рецидивів або прогресування, стійкість ремісії та особливості військової служби. При незадовільних результатах лікування або відмові від нього постанова про придатність до військової служби приймається за пунктами "а", "б" чи "в" залежно від ступеня порушень функцій на період медичного огляду.

До пункту "а" належать:

кістковий або фіброзний анкілоз великого суглоба у хибному положенні;

патологічна рухливість або стійка контрактура суглоба зі значним обмеженням обсягу рухів;

асептичний некроз головки стегнової кістки;

стани після ендопротезування великих суглобів (особи, що оглядаються за графою III Розкладу хвороб, при задовільних результатах протезування оглядаються за пунктом "б");

деформуючий артроз в одному з великих суглобів III-IV стадій (наявність грубих кісткових розростань суглобових країв не менше 2 мм, руйнування суглобового хряща - ширина суглобової щілини менше 2 мм) з частими (2 та більше разів на рік) рецидивами загострень, з больовим синдромом та деформацією вісі кінцівки;

дефект кісток більше 1 см з нестабільністю кінцівки;

остеомієліт за наявності секвестрів, секвестральних порожнин, свищів, які довго не загоюються або часто (2 та більше разів на рік) відкриваються.

При анкілозах великих суглобів у функціонально вигідному положенні або за належної компенсації придатність до військової служби осіб, що оглядаються за графами II, III Розкладу хвороб, визначається за пунктом "б".

До пункту "б" належать:

деформуючий артроз в одному з великих суглобів II стадії (ширина суглобової щілини на рентгенограмі - 2-4 мм) з больовим синдромом;

остеомієліт (у тому числі і первинно хронічний) з щорічними загостреннями;

стійкі контрактури одного з великих суглобів з помірним обмеженням обсягу рухів;

звичні (3 та більше разів на рік) вивихи великих суглобів, які виникають при незначних фізичних навантаженнях, з вираженою нестійкістю (розхитаністю) або рецидивним синовіїтом суглоба та супроводжуються помірною гіпотрофією м'язів кінцівки.

До пункту "в" належать:

деформуючий артроз в одному з великих суглобів I стадії;

остеомієліт з нечастими (раз на 2-3 роки) загостреннями за відсутності секвестрів та секвестральних порожнин;

стійкі контрактури в одному з великих суглобів з незначним обмеженням обсягу рухів;

стресові переломи кісток, їх патологічна перебудова після завершення стаціонарного лікування (у тому числі з наявністю металоконструкцій після оперативного лікування) або гіперостози, які перешкоджають руху кінцівки або носінню стандартного взуття, військової форми одягу, спорядження, з больовим синдромом;

звичні (менше 3 разів на рік) вивихи великих суглобів;

нестійкість і рецидивний синовіїт великих суглобів при помірних фізичних навантаженнях;

остеохондропатії із незакінченим процесом.

При остеохондропатіях із незакінченим процесом при призові на строкову військову службу за графою I громадянам за статтею 65 Розкладу хвороб надається відстрочка від призову, після закінчення якої рішення про придатність або непридатність їх до військової служби приймається за пунктами "в" або "г" залежно від результатів лікування або при відмові від нього.

Остеомієлітичний процес вважається закінченим у разі відсутності загострення, секвестральних порожнин та секвестрів протягом 3 та більше років.

Повторність вивиху великого суглоба повинна бути засвідчена медичним документом лікувального закладу, рентгенограмами суглоба до та після усунення вивиху.

Нестабільність суглоба, яка виникла внаслідок пошкодження зв'язок і капсули, повинна підтверджуватись клінічно та рентгенологічно.

З приводу нестабільності великих суглобів пропонується хірургічне лікування. Після успішного хірургічного лікування стосовно військовослужбовців приймається постанова про потребу у відпустці за станом здоров'я за статтею 65 з подальшим оглядом ВЛК. Огляд осіб за графою I після хірургічного лікування на великих суглобах або при відмові від нього проводиться за пунктами "а", "б" чи "в" цієї статті.

За наявності хибних суглобів військовослужбовці підлягають лікуванню із застосуванням сучасних методів остеосинтезу. При кістозному переродженні, стресових переломах, патологічній перебудові кісток, відсікаючому остеохондрозі у великому суглобі пропонується оперативне лікування. При відмові від оперативного лікування або його незадовільних результатах постанова про придатність або непридатність до військової служби приймається залежно від ступеня порушення функцій кінцівки або суглоба. Оглянуті за графами II-III Розкладу хвороб із хворобою Осгуд-Шляттера без порушень функцій суглобів визнаються придатними до військової служби та до навчання у ВВНЗ.

Таблиця 7

Оцінка обсягу рухів у суглобах (у градусах)

Суглоб

Рух

Норма

Обмеження рухів

незначне

помірне

значне

1

2

3

4

5

6

Гомілково-стопний

Підошовне згинання
Тильне згинання
(розгинання)

130
70

120
75

110
80

100
85

 

ДІАГНОЗ СТАВИТЬ ЛІКАР. ЮРИСТ МОЖЕ ПРИПУСТИТИ ВАШ ДІАГНОЗ. ОСКІЛЬКИ ЦЯ СТАТТЯ ПЕРЕДБАЧАЄ ПОПЕРЕДНЄ ЛІКУВАННЯ, ТО ВАМ МОЖЕ БУТИ ЗАПРОПОНОВАНЕ ТАКЕ ЛІКУВАННЯ, ЯКЕ ДАЄ  ПРАВО НА ТИМЧАСОВУ НЕПРИДАТНІСТЬ СТРОКОМ НА ДВА МІСЯЦІ.

ВАШ ПУНКТ СТАТТІ (А, Б, В) ЗАЛЕЖИТЬ ВІД ВАШОГО СТАНУ НА МОМЕНТ ПРОХОДЖЕННЯ ВЛК.

ОДНАК, ЯКЩО У ВАС БУДЕ ПУНКТ «В», ЯКИЙ ПЕРЕДБАЧАЄ, ЩО  «придатність до військової служби або обмежена придатність визначається індивідуально», то на час військового стану це означає наступне:

«У воєнний час за статтями (пунктами статей) Розкладу хвороб, що передбачають індивідуальну оцінку придатності або обмежену придатність до військової служби осіб, які пройшли медичний огляд за графами II, III, ВЛК приймає постанову "придатний до військової служби", за винятком статей 2-в, 4-в, 5-в, 12-в, 13-в, 14-в, 17-в, 21-в, 22-в».

 

Також вам може підійти стаття хвороби 62, оскільки там перелічені саме наслідки травм.

До пункту "б" належать:

посттравматична деформація кісток стопи (у тому числі п'яткової кістки зі зменшенням кута Беллера більше 10°) з артрозом у суглобах передплесни II ступеня.

До пункту "в" належать:

посттравматична деформація кісток стопи (у тому числі п'яткової кістки зі зменшенням кута Беллера до 10°) з артрозом у суглобах передплесни I ступеня.

ПУНКТ «б» ХВОРОБИ ДАЄ ПРАВО НА ІНДИВІДУАЛЬНЕ ВИЗНАННЯ НЕПРИДАТНИМ АБО ОБМЕЖЕНО ПРИДАТНИМ.


  1. Зір 0.1 на обидва ока

 

Стаття 31

Включено: розлади зору та сліпота Н53-Н54 (амбліопія, диплопія, сліпота та знижений зір одного, обох очей, порушення кольоровідчуття тощо)

а) гострота зору одного ока нижче 0,1 або його сліпота; відсутність очного яблука при гостроті зору другого ока 0,3 і нижче або гострота зору обох очей 0,2 і нижче

Непридатні до військової служби з виключенням з військового обліку

б) гострота зору одного ока нижче 0,1 або його сліпота; відсутність очного яблука при гостроті зору другого ока 0,4 і вище або гострота зору одного ока 0,3 при гостроті зору другого ока від 0,3 до 0,1

Непридатні до військової служби в мирний час, обмежено придатні у воєнний час

Непридатність до військової служби або обмежена придатність визначається індивідуально

в) гострота зору одного ока 0,4 при гостроті зору другого ока від 0,3 до 0,1

Непридатні до військової служби в мирний час, обмежено придатні у воєнний час

Придатність до військової служби або обмежена придатність визначається індивідуально

г) дихромазія, аномальна трихромазія будь-якого типу

Придатні

Придатні

Придатні

 

Тут у вас може бути пункт «А», тобто непридатність.


  1. Есенційна гіпертонія 2 ступеня.

 

Стаття 39

Включено: хвороби, що характеризуються підвищеним кров'яним тиском I10- I15 (гіпертонічна хвороба, вторинна гіпертензія)

а) гіпертонічна хвороба III стадії

Непридатні до військової служби з виключенням з військового обліку

бгіпертонічна хвороба II стадії

Непридатні до військової служби в мирний час, обмежено придатні у воєнний час

Непридатність до військової служби або обмежена придатність визначається індивідуально

в) гіпертонічна хвороба I стадії

Непридатні до військової служби в мирний час, обмежено придатні у воєнний час

Придатність до військової служби або обмежена придатність визначається індивідуально

 

ЦЯ СТАТТЯ ДОСИТЬ СКЛАДНА. ОСКІЛЬКИ КАРДІОЛОГ НЕ ВХОДИТЬ В ПЕРЕЛІК ОБОВ’ЯЗКОВИХ ЛІКАРІВ – ТРЕБА НАГОЛОСИТИ НА СВОЄМУ ДІАГНОЗІ, ЩОБ ВАМ ДАЛИ МОЖЛИВІСТЬ ПРОЙТИ ОГЛЯД В КАРДІОЛОГА.

ДАНА СТАТТЯ ТА ПЕРЕДБАЧАЄ, ЩО ОСОБА ПІДЛЯГАЄ СТАЦІОНАРНОМУ ОБСТЕЖЕННЮ У СПЕЦІАЛІЗОВАНОМУ ЗАКЛАДІ.

 

До пункту "б" належать: гіпертонічна хвороба II стадії.

Пункт «Б» передбачає, що  «Непридатність до військової служби або обмежена придатність визначається індивідуально».

Висновок:

У вас три абсолютно різні статті, які дають вам право як на визнання непридатним, так і обмежено придатним. Враховуються всі ваші попередні дослідження та діагнози. Діагноз,який вас не влаштовує можна оскаржити до ЦВЛК та до суду.

Сподіваюсь, що консультація була корисною і дала відповідь на ваші запитання

Якщо подобається, тисни кнопку
Не нашли ответа на свой вопрос? Тогда задайте платный или бесплатный вопрос
Підписуйтесь на B2BConsult.ua в соціальних мережах!
І будьте в курсі правових, податкових, фінансових новин України, а також нашого сервісу!

Підписатися в Facebook

Підписатися в Instagram

Підписатися в Telegram