Чи потрібно декларувати надходження в Україні якщо на протязі останніх 4 років проживав у Японії, при переказі коштів на рахунок в Україну, та які документи потрібні?

Декілька років працював в Японії (являюсь податкових резидентом Японії останні 3-4 роки)та сплачував там податки. За весь цей час не відвідував Україну, зараз планую повернутись до України та перевести свої зберігання на рахунок в Україні. У разі якщо банк запросить документи для підтвердження офіційного походження моїх коштів, які документи мені потрібно пред`явити, чи підійде англійська мова, та чи потрібно взагалі декларувати ці кошти в Україні?

10.12.2019 08:18 2127

Консультация исполнителя

Марина Бекало
Адвокат Одеса
На портале: 5 лет
829 отзывов (828 +) (1 -)
Консультации: 2123
Топ 3 специализации:
  • Податкове право
  • Зовніншньоекономічна діяльність
  • Військове право

Вам не потрібно декларувати дохід в Україні, отриманий в Японії, з якого були сплачені податки, якщо Ви отримували дохід в рамках, передбачених в домовленностях щодо уникнення подвійного оподаткування між Україною та Японією.


Так, станом на сьогоднійшій день діє Конвенція між Урядом СРСР та Урядом Японії про уникнення подвійного оподаткування  стосовно податків на доходи від 18.01.1986 року, яка згідно до Листа Державної Податкової Адміністрації України N 290/7/12-0117 від 11.01.2000 року, Конвенція від 18.01.1986року продовжує свою дії на підставі правонаступництва відповідно до статті 7 Закону України "Про  правонаступництво України".  


Конвенцію від 18.01.1986 року дивіться за посиланням:https://zakon.rada.gov.ua/rada/show/392_007/sp:full


Лист  Державної Податкової Адміністрації України N 290/7/12-0117 від 11.01.2000 року дивіться за посиланням: https://zakon.rada.gov.ua/rada/show/v0290225-00/sp:full


Так, відповідно до ст. 2 Конвенції:


Настоящая Конвенция распространяется на следующие налоги:


(а) в Японии:


(i) подоходный налог;


(ii) налог с корпораций; и


(iii) местные налоги с населения;


(b) в Союзе Советских Социалистических Республик (в дальнейшем именуемом "СССР"):


(i) подоходный налог с населения; и


(ii) подоходный налог с иностранных юридических лиц.


2. Настоящая Конвенция распространяется также на любые идентичные или по существу аналогичные налоги, которые взимаются после даты подписания настоящей Конвенции в дополнение к тем, о  которых говорится в пункте 1, или вместо них. Таким чином, якщо Ви проживали на території Японії 3-4 роки, отримували там дохід в якості заробітної плати по договору найму, сплачували там податки, то в Україні таких дохід не оподатковується.


Але є примітка. Так згідно до статті 12 Конвенції:


1. Если иное не предусмотрено положениями статей 13-18, заработная плата и другие вознаграждения за работу по найму или другие личные услуги (включая профессиональные услуги), получаемые лицом с постоянным местопребыванием в одном Договаривающемся Государстве, могут облагаться налогами в другом Договаривающемся Государстве, если деятельность этого лица осуществляется в этом другом Договаривающемся Государстве. Однако, такие вознаграждения освобождаются от налогов в этом другом Договаривающемся Государстве, если:


(а) получатель находится в этом другом Договаривающемся Государстве в течение периода или периодов, не превышающих в общей сложности 183 дней в соответствующем календарном году; и


(b) вознаграждение выплачивается лицом или от имени лица, которое не является лицом с постоянным местопребыванием в этом другом Договаривающемся Государстве; и (


с) расходы по выплате вознаграждений не несет постоянное представительство, которое это лицо имеет в этом другом Договаривающемся Государстве.


2. Независимо от положений пункта 1, вознаграждение в связи с работой по найму, выполняемой на борту морского или воздушного судна, используемого в международной перевозке лицом с постоянным местопребыванием в Договаривающемся Государстве, может облагаться налогами в этом Договаривающемся Государстве.


Виходячі із ст. 12 Конвенції, виключенням є ситуація (наприклад), коли особа уклавши договір з резидентом Японії, фізично виконує послуги на території України, то в такому випадку, особа має сплачувати податки в України, але за умови, якщо Він не перебуває в Україні більше 183 днів в сукупності за рік.


Якщо Ви всі 3-4 роки перебували в Японії, то вказана стаття на Вас не розповсюджується. Тобто, декларувати суму винагороди в Україні Вам не треба.


Якщо у Вас є додаткові запитання, задавайте їх в комментарях до цієї консультації, або за електроною адресою: marina.bekalo@gmail.com


З повагою,


Адвокат Бекало М.І.

Якщо подобається, тисни кнопку
Не нашли ответа на свой вопрос? Тогда задайте платный или бесплатный вопрос
Підписуйтесь на B2BConsult.ua в соціальних мережах!
І будьте в курсі правових, податкових, фінансових новин України, а також нашого сервісу!

Підписатися в Facebook

Підписатися в Instagram

Підписатися в Telegram