ЗУ Про військовий обов’язок та військову службу

Цікавить стаття 26 підпункт г, пункт 2, частина 4
Моя мати інвалід 2 групи. Мій чоловік був мобілізований і проходив військову службу на Донбасі. Був у госпіталі. Зараз перевели в іншу частину. Хочемо звільнити за вище вказаною статтею з ЗСУ. Які документи необхідні? Чи потрібно нотаріально завірені копії? Достатньо лише посвідчення 2 групи чи обов’язково мсек? Загубили мсек, що робити? Який термін розгляду рапорту? Чи мають можливість відхилити? Цікавить усе від а до я

21.06.2022 16:20 992

Консультация исполнителя

Богдан Пересада
Адвокат Київ
На портале: 3 года
301 отзыв (300 +) (1 -)
Консультации: 997
Топ 3 специализации:
  • Військове право
  • Кредити банків
  • Цивільне право

Доброго дня.

 

Відповідно до абзацу п’ятого пункту «г» пункту другого частини четвертої статті 26 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» підставою для звільнення зі служби є:

через такі сімейні обставини або інші поважні причини (якщо військовослужбовці не висловили бажання продовжувати військову службу): у зв’язку з наявністю дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю та/або одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи.

Для звільнення зі служби необхідно буде подати рапорт та прикласти до нього документи на підтвердження відповідної обставини для звільнення.

Рапорт подається командиру військової частини (бригади).

Положенням про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України передбачено наступне:

«225. Звільнення військовослужбовців із військової служби здійснюється:

2) під час дії особливого періоду (з моменту оголошення мобілізації - протягом строку її проведення, який визначається рішенням Президента України, та з моменту введення воєнного стану - до оголошення демобілізації) - на підставах, передбачених частиною третьою, пунктом 2 частини четвертої, пунктом 3 частини п’ятої та пунктом 3 частини шостої статті 26 Закону України "Про військовий обов’язок і військову службу":

у військових званнях до майстер-сержанта (майстер-старшини) включно за всіма підставами - командирами бригад (полків, кораблів 1 рангу) і посадовими особами, які відповідно до Дисциплінарного статуту Збройних Сил України прирівняні до них.».

  1. Військовослужбовці, які бажають звільнитися з військової служби, подають по команді рапорти та документи, які підтверджують підстави звільнення. У рапортах зазначаються:

підстави звільнення з військової служби;

думка військовослужбовця щодо його бажання проходити службу у військовому резерві Збройних Сил України за відповідною військово-обліковою спеціальністю;

районний (міський) територіальний центр комплектування та соціальної підтримки, до якого повинна бути надіслана особова справа військовослужбовця.

 

Зазначеним Законом не встановлено вимог до документів, які мають підтверджувати відповідну обставину, також, не зазначено чи мають такі документи подаватись у звичайних копіях чи нотаріально завірених копіях.

При цьому, не зазначено і документи, які можуть підтверджувати відповідну обставину.

Виходячи із цього, на мою думку, документи можна подавати і у звичайних копіях, оскільки Законом не передбачено іншого.

Для підтвердження відповідної підстави до рапорту потрібно додати із документів:

  • свідоцтво про шлюб з дружиною;
  • свідоцтво про народження дружини (де мама дружини вписана її мамою);
  • якщо були зміни прізвищ чи імен потрібні будуть документи про це (простіше кажучи – щоб усі прізвища та імена сходилися і було зрозуміло, що це точно ваша дружина, а ви її чоловік та вона донька своєї матері);
  • документи (один або декілька) на підтвердження інвалідності мами дружини (довідка до акта огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157-1/о, посвідчення, яке підтверджує відповідний статус, пенсійне посвідчення по інвалідності, посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги по інвалідності, довідка для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу).

Строк розгляду рапорту конкретно не встановлено, потрібно наполягати аби його розгляд відбувся якнайшвидше.

Теоретично можуть відхилити рапорт, але це дуже малоймовірно (оскільки це пряма норма Закону щодо звільнення) якщо це відбудеться, то відмову потрібно буде оскаржувати до суду.

 

Буду вдячний за залишений відгук.

Бажаю Вам всього найкращого!

 

 

Якщо подобається, тисни кнопку
Не нашли ответа на свой вопрос? Тогда задайте платный или бесплатный вопрос
Підписуйтесь на B2BConsult.ua в соціальних мережах!
І будьте в курсі правових, податкових, фінансових новин України, а також нашого сервісу!

Підписатися в Facebook

Підписатися в Instagram

Підписатися в Telegram