Обязана ли администрация медучреждения при сокращении 0,5 ставки врача предоставить имеющиеся вакансии с направлением на курсы?

Я с 1998 года по распределению после унивеситета работал в ЦРБ врачом-ПСИХИАТРОМ, имея сертификат ДЕТСКОГО психиатра. Тогда брали без проблем.Со временем прошел специализацию по НАРКОЛОГИИ и работаю по сей день. Реорганизуя ЦРБ в КНП, администрация решила  сократить мне 1,0 ставки нарколога до 0,5 ставки с 01.10.2019 г, о чем письменно предупредила. По моему настоятельному  требованию получен письменный ответ с предложением должностей педиатра, психиатра, инфекциониста, рентгенолога, дерматовенеролога "после предоставления сертификата специалиста по этим специальностям". Вопрос состоит в том, обязано ли предприятие меня трудоустроить до 1.0 ставки, приняв на 0,5 ставки по другой специальности, и для этого направить на курсы специализации по другой специальности за бюджет? Я ведь, работая на 0,5 ставки нарколога, без их направления никак не смогу пройти специализацию с отрывом от производства на 5-месячных курсах.

07.09.2019 10:32 2035

Консультация исполнителя

Доброго дня!


Розглянувши ваше запитання та інформацію, яка в ньому зазначена повідомляємо.
Скоріш за все, Ваш заклад охорони здоров'я було реорганізовано шляхом перетворення. Таким чином реорганізуються переважна більшість закладів охорони здоров'я України у зв'язку з реформою.
Відповідно до частини 4 статті 36 кодексу законів про працю України у разі зміни власника підприємства, а також у разі його реорганізації (злиття, приєднання, поділу, виділення, перетворення) дія трудового договору працівника продовжується.
Припинення трудового договору з ініціативи власника або уповноваженого ним органу можливе лише у разі скорочення чисельності або штату працівників пункт 1 частини першої статті 40 Кодексу законів про працю України (який у свою чергу має свій певний порядок (Гарантії працівників у разі ліквідації або реорганізації підприємства, установи, організації Мін'юст України; Роз'яснення від 25.01.2011)).
Виходячи із Вашого запиту, скоріш за все, Вас повідомили про зміну істотних умов праці (частина 3 статті 32 Кодексу законів про працю України, у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці допускається зміна істотних умов праці при продовженні роботи за тією ж спеціальністю, кваліфікацією чи посадою. Про зміну істотних умов праці, систем та розмірів оплати праці, пільг, режиму роботи, встановлення або скасування неповного робочого часу, суміщення професій зміну розрядів і найменування посад та інших, працівник повинен бути повідомлений не пізніше ніж за два місяці) тобто, по суті, Ваш трудовий договір не буде припинено, а змінено.
Також, звертаємо увагу, що відповідно до частини 4 статті 32 Кодексу законів про працю України, якщо колишні істотні умови праці не може бути збережено, а працівник не згоден на продовження роботи в нових умовах то трудовий договір припиняється за пунктом 6 статті 36 Кодексу законів про працю України.
Прийняття Вас на іншу посаду на 0.5 ставки, на 0.75 ставки або на 1 ставку за іншою спеціальністю на тому ж підприємстві не є обов'язком роботодавця. У разі прийняття на посаду це вважається іншим, окремим трудовим договором хоча і обидві посади Ви займаєте на одному і тому ж підприємстві.
Наказом Міністерства охорони здоров'я України від 29 березня 2002 року № 117 затверджено Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників (випуск 78 охорона здоров'я) згідно якого передбачено кваліфікаційні вимоги до посад медичних працівників.
Тому, пропонуємо Вам ознайомитись з ним та співставити Вашу спеціалізацію та кваліфікацію з вимогами до інших посад, які Ви перерахували у своєму питанні. Якщо Ви відповідаєте кваліфікаційним вимогам і посада не «зайнята» то можете звернутись до керівника з питання працевлаштування.
Згідно пункту 24 постанови Кабінету Міністрів України від 02 березня 2016 року № 285 “Про затвердження ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики”, медичну допомогу повинні надавати особи, які відповідають єдиним кваліфікаційним вимогам затверджених Міністерством охорони здоров'я України.
Також, зазначаємо, що згідно пункту 26 вищезазначеної Постанови, відповідність спеціальним освітнім і кадровим вимогам молодших спеціалістів з медичною освітою працівників повинна бути підтверджена:
дипломом про вищу освіту (молодший спеціаліст) державного зразка;
свідоцтвом про проходження спеціалізації, перепідготовки, підвищення кваліфікації;
посвідченням про присвоєння (підтвердження) відповідної кваліфікаційної категорії із спеціальності молодшого спеціаліста з медичною освітою встановленого зразка (за наявності);
свідоцтвом про проходження підвищення кваліфікації та перепідготовки молодших спеціалістів з медичною освітою встановленого зразка (за наявності).
Додатково, пропонуємо Вам переглянути колективний договір Вашого закладу охорони здоров'я, в ньому можуть бути додаткові гарантії працівникам.
Ця консультація надана, аналізуючи описану Вами інформацію.
Для більш повного аналізу пропонуємо звернутись до нас з наявними у Вас документами для більш повного вивчення ситуації та надання консультації.

Якщо подобається, тисни кнопку
Не нашли ответа на свой вопрос? Тогда задайте платный или бесплатный вопрос
Підписуйтесь на B2BConsult.ua в соціальних мережах!
І будьте в курсі правових, податкових, фінансових новин України, а також нашого сервісу!

Підписатися в Facebook

Підписатися в Instagram

Підписатися в Telegram