Бронювання працівників

Добрий день!
Хочем попробувати подати підприємство на визнання його критично важливим, щоб ми мали можливість бронювати працівників. Чи можете надати весь перелік документів, які ми маємо підготувати по пунктах. І куди відправляти, було б дуже добре, щоб можна було зробити все електронно, щоб не їздити по тих інстанціях.
Плануємо подавати себе, як підприємство, яке надає послуги вантажних перевезень. Наш основний КВЕД 52,29. КВЕД 49,41 є в переліку, але не вказаний основним.
05.08.2024 12:24 235

Консультация исполнителя

Андрей Карпенко
Адвокат Київ
На портале: 3 года
170 отзывов (169 +) (1 -)
Консультации: 913

Вітаю!

 Бронювання військовозобов’язаних працівників - це надання тимчасової відстрочки(до шести місяців) від мобілізації (призову) ключовим працівникам підприємства, компанії, установи чи організації, які працюють у компаніях і є критично важливими для забезпечення їх стабільного функціонування.  

Закон України  "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію"

Стаття 23. Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації

1. Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов'язані:

1) заброньовані на період мобілізації та на воєнний час за органами державної влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування, а також за підприємствами, установами і організаціями в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, і перебувають на спеціальному військовому обліку;

Стаття 25. Організація і порядок бронювання військовозобов’язаних

1. Бронюванню підлягають військовозобов’язані, які працюють або проходять службу:

4) на підприємствах, в установах і організаціях, які є критично важливими для забезпечення потреб Збройних Сил України, інших військових формувань або функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період, у тому числі кінцеві бенефіціарні власники таких підприємств, які не є їх працівниками. Критерії та порядок, за якими здійснюється визначення підприємств, установ і організацій, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період, а також критично важливими для забезпечення потреб Збройних Сил України, інших військових формувань в особливий період, встановлюються Кабінетом Міністрів України.

2. Порядок та організація бронювання, критерії, перелік посад і професій, а також обсяги бронювання військовозобов'язаних визначаються цим Законом та нормативно-правовими актами Кабінету Міністрів України, прийнятими на його виконання.

ххххххххх

ПОРЯДОК

бронювання військовозобов'язаних за списком військовозобов'язаних під час дії воєнного стану

1. Цей Порядок визначає механізм бронювання під час дії воєнного стану військовозобов'язаних за списками військовозобов'язаних, які пропонуються до бронювання на період мобілізації та на воєнний час, які працюють:

...

на підприємствах, в установах і організаціях, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період.

2. Бронювання військовозобов'язаних, зазначених у пункті 1 цього Порядку, здійснюється згідно з рішенням Мінекономіки за списками військовозобов'язаних, які пропонуються до бронювання на період мобілізації та на воєнний час (далі - список), погодженими Міноборони (військовозобов'язаних, які перебувають на військовому обліку в СБУ, Службі зовнішньої розвідки, - за списками, погодженими СБУ, Службою зовнішньої розвідки).

Заброньованим військовозобов'язаним надається відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації (далі - відстрочка).

У рішенні Мінекономіки зазначається строк дії відстрочки...

3. Керівники органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій відповідають за включення військовозобов'язаних працівників до списків, а також за відповідність облікових даних військовозобов'язаних, зазначених у списку, їх військово-обліковим документам.

У разі потреби звіряння відповідності військово-облікових даних військовозобов'язаних, зазначених у списку, їх військово-обліковим документам здійснюється в установленому законодавством порядку.

Органами державної влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами і організаціями під час формування списків можуть враховуватися критерії бронювання військовозобов'язаних за органами державної влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування та підприємствами, установами і організаціями на період мобілізації та на воєнний час згідно з додатком 6 до Порядку бронювання військовозобов'язаних за органами державної влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування та підприємствами на період мобілізації та на воєнний час, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 4 лютого 2015 р. N 45, - із змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 11 січня 2018 р. N 12, а також переліки посад і професій військовозобов'язаних, які підлягають бронюванню на період мобілізації та на воєнний час, затверджені розпорядженням Кабінету Міністрів України від 18 березня 2015 р. N 493.

8. Підприємства, установи і організації, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період, подають список до центрального органу виконавчої влади, який забезпечує формування та реалізує державну політику у відповідній сфері, або відповідної обласної, Київської та Севастопольської міської держадміністрації, або відповідної обласної, Київської та Севастопольської міської військової/військово-цивільної адміністрації (у разі її утворення), на території юрисдикції якої вони розташовані.

Список подається за формою згідно з додатком 1 в паперовій та/або електронній формі разом з відповідним обґрунтуванням та довідкою про кількість військовозобов’язаних за формою згідно з додатком 2.

ххххххх

ВАМ ТРЕБА ВИЗНАЧИТИСЬ ЧЕРЕЗ ЯКИЙ ОРГАН ВИ БУДЕТЕ ОФОРМЛЮВАТИ БРОНЮВАННЯ. 

НЕОБХІДНІСТЬ БРОНЮВАННЯ ВАМ ПОТРІБНО ДОВОДИТИ В ОБГРУНТУВАННІ.

Після обрання працівників, які підприємство, установа, організація бажає забронювати, необхідно скласти пропозицію щодо бронювання. Зверта увагу, що для такої пропозиції є встановлена форма, якої обов’язково потрібно додержуватися, заповнювати потрібно усі графи такої форми.

Крім пропозиції, необхідно також скласти супровідний лист. Він уже може бути довільної форми. У супровідному листі варто зазначити інформацію про підприємство, установу, організацію та інформацію, яка підтверджує підставу бронювання. За наявності до супровідного листа найкраще додавати підтверджуючі документи (ними можуть бути договори, рішення військових адміністрацій).

Також, окрім супровідного листа та пропозиції, потрібно додати довідку про кількість військовозобов’язаних, які працюють на відповідному підприємстві, установі, організації.

Далі пропозицію та супровідний лист необхідно відправити профільним органам державної влади, залежно від підстави бронювання, за яким звертається підприємство, установа, організація. Наприклад, підприємство надає послуги з виробництва товарів для військової частини ДПСУ, а тому, такий лист може бути подано або безпосередньо до ДПСУ, або до Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості України.

Порядок бронювання має такі кроки:

1. Подання списку військовозобов'язаних, які пропонуються до бронювання на період мобілізації та на воєнний час (далі - Список) до відповідного державного органу. Залежно від того, до якої категорії належить підприємство (установа, організація) відповідно до п. 1 Порядку № 76,  

2. Списки подаються: 

  • підприємствами (установами, організаціями), яким визначено мобілізаційні завдання (замовлення), - до органу влади, який установив (довів) мобілізаційне завдання (замовлення); 

  • підприємствами (установами, організаціями), які здійснюють виробництво товарів (виконання робіт, надання послуг), необхідних для забезпечення потреб ЗСУ й інших військових формувань, - до Міноборони, до відповідних центральних органів виконавчої влади, що здійснюють керівництво іншими військовими формуваннями або до Мінстратегпрому; 

  • підприємствами (установами, організаціями), які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період, - до центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у відповідній сфері, або відповідної обласної, Київської та Севастопольської міської держадміністрації, або відповідної обласної, Київської та Севастопольської міської військової / військово-цивільної адміністрації (у разі її утворення), на території юрисдикції якої вони розташовані. 

Список подають у паперовій та/або електронній формі. Його форма наведена в додатку 1 до Порядку № 76. Кількість військовозобов'язаних, які підлягають бронюванню, повинна становити не більш ніж 50 % кількості військовозобов'язаних підприємства, установи й організації на дату подання Списку. Для бронювання більшої кількості працівників потрібно подавати відповідне обґрунтування. 

Список подають разом із: 

  • відповідним обґрунтуванням, яке має відповідати вимогам, зазначеним у п. п. 6 - 8 Порядку № 76; 

  • довідкою про кількість військовозобов'язаних за формою згідно з додатком 2 Порядку № 76. 

3. відповідний державний орган влади, який отримав документи від роботодавця, має перевірити повноту заповнення Списку, наявність наданого до нього обґрунтування, дотримання вимог щодо кількості військовозобов'язаних, які підлягають бронюванню. 

Після перевірки Список подають на погодження МОУ (СБУ, СЗР); 

4. МОУ (СБУ, СЗР) після перевірки отриманих документів подає погоджені Списки до Мінекономіки; 

5. Мінекономіки приймає рішення про бронювання військовозобов'язаних також після перевірки Списків та обґрунтувань. 

Рішення про бронювання військовозобов'язаних Мінекономіки надсилає органам державної влади, іншим державним органам, якими подано Списки, а також МОУ (СБУ, СЗР); 

6. МОУ (СБУ, СЗР) доводить рішення Мінекономіки до відома відповідних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки; 

7. Орган державної влади, інший державний орган, орган місцевого самоврядування, підприємство, установа і організація видає військовозобов'язаному витяг із рішення Мінекономіки (за формою згідно з додатком 3 до Порядку № 76) під підпис у відомості видачі бланків спеціального військового обліку, складеній за формою згідно з додатком 4. 

Цей витяг має бути завірений підписом керівника та печаткою (у разі її наявності) і є документом, що підтверджує надання військовозобов'язаному відстрочки. 

Також роботодавець має надіслати до ТЦКСП повідомлення про бронювання військвозобов'язаного, форма якого наведена в додатку 5 до Порядку № 76. На підставі цього військовозобов'язаний буде зарахований на спеціальний військовий облік. 

Якщо подобається, тисни кнопку