Порядок вручення "бойової повістки" у "новому" законопроекті.

Як відомо з інформації по новому законопрокту про мобілізацію, що поширюється у ЗМІ - "Повістка вважається врученою навіть, якщо не було змоги передати її особисто в руки". Чи означає це, що після проходженні медогляду при наявності броні/відстрочки, наприклад через 3-6 місяців тому після закінчення її дії, можуть одразу вислати бойову повістку і вважати її врученою? Чи може загрожувати кримінальна відповідальність, якщо, наприклад дана повістка не була належним чином доставлена, але було складено акт про неможливість вручення?

16.04.2024 12:06 570

Консультация исполнителя

Андрій Топчій
Юрист
На портале: 1 год
67 отзывов (64 +) (3 -)
Консультации: 315
Топ 3 специализации:
  • Сімейне право
  • Спадкове право
  • Військове право

Добрий день! Відповідно до ч. 5 ст. 22 ЗУ "Про мобілізацію та мобілізаційну підготовку" (якщо будуть ухвалені зміни встановлені у законопроекті 10449), Порядок проведення призову громадян на військову службу під час
мобілізації, на особливий період визначається Кабінетом Міністрів України.
Цей порядок визначає:порядок оповіщення військовозобов’язаних та резервістів, їх прибуття до
територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, військових
частин Збройних Сил України, інших військових формувань, Центрального
управління або регіонального органу Служби безпеки України чи відповідного
підрозділу розвідувальних органів України

Відповідно, питання процедури вручення повісток буде вирішено Кабінетом Міністрів України. Положення законопроекту не визначають, що повістка може вважатись вручению за фактом її надсиланням. Такі положення існують щодо Вимоги, яка застосовується у разі невиконання особою своїх обовязків і не стосується описаної Вами ситуації.  Тому наразі описана Вами ситуація є неможливою, принаймні до того, як Кабінетом Міністрів Украни не буде ухвалено те чи інше підзаконне регулювання з цього приводу. 

Якщо подобається, тисни кнопку