ВЛК та кератоконус обох очей

Вітаю

Я офіцер запасу після військової кафедри, явився добровільно у військкомат після того, як мені звідти зателефонували. Мене направили на проходження ВЛК. Під час огляду окуліста я повідомив про поганий зір та свої 3 операції на очах, дві з яких, - це крослінкінг обох очей, та надав свої попередні обстеження. Лікар офтальмолог сказав, що в мене обмежена придатність на основі статті 26-Б з таблиці Додатоку 1 МОУ 402 . Також лікар сказав, що для підтвердження діагнозу мені потрібно пройти діагностику та отримати заключення від обласної лікарні. Я одразу пройшов цю діагностику та отримав наступний висновок:

Діагноз: Кератоконус І ступення (стан після крослінкінгу), змішаний астигматизм з найбільшою аметропією 0,5 D та різницею рефракції 0,75 D правого ока.

Кератоконус ІІІ ступеня (стан після Крослінкінгу), міопія слабкого ступеня з аметропією 1,25 D, макулопатія лівого ока.

VIS: 

OD 0,27 / 0,8 sph (-0,75) cyl (+0,50) ax 60

OS 0,27 / 0,4 sph(-1,50) cyl() ax

(Фото консультативного висновоку прикріпив)

З вище вказаним діагнозом я повернувся до цього ж самого офтальмолога, надавши йому обхідний  лист з висновком, в якому вказано цей самий діагноз. Цього разу той самий офтальмолог поставив мені “придатність” та статтю 30-Г. На моє запитання, чому він не застосовує статтю 26-Б, я отримав відповідь, що він в цю таблицю не дивиться та в мене недостатньо низький зір для того, щоб бути обмежено придатним. 

Як би ви визначили придатність по моєму діагнозу?

Заздалегідь вдячний.

09.07.2022 21:53 12277

Консультация исполнителя

Анастасія Іванченко
Адвокат Київ
На портале: 2 года
125 отзывов (125 +) (0 -)
Консультации: 260

Доброго дня.

Порядок проходження медкомісії регулюється Наказом Міністерства оборони України «№402 від 14.08.2008 року «Про затвердження Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України» (посилання на сайт ВРУ https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1109-08/print) (далі «Наказ»).

Відповідно до Розкладу хвороб Наказу:

Стаття 26

Включено: хвороби склери, рогівки (рубці та помутніння), райдужної оболонки, циліарного тіла, кришталика (усі види катаракти), судинної оболонки; хвороби скловидного тіла та очного яблука; неврит зорового нерва, хвороби та ураження зорового нерва та зорових шляхів, інші хвороби ока та його придаткового апарату Н15-Н22; Н25-Н28; Н30-Н36; Н43-Н45; Н46-Н48

а) різко виражені з прогресуючим зниженням зорових функцій або частими загостреннями на обох очах

Непридатні до військової служби з виключенням з військового обліку

б) те ж саме на одному оці або помірно виражені на обох очах

Непридатні до військової служби в мирний час, обмежено придатні у воєнний час

Непридатність до військової служби або обмежена придатність визначається індивідуально

в) помірно виражені, непрогресуючі з рідкими загостреннями на одному оці

Придатні

Придатні

Придатні

До пункту "б" належать:

хронічні увеїти, що супроводжуються підвищенням внутрішньоочного тиску, у тому числі глаукомоциклічні кризи (установлені в стаціонарних умовах);

кератоглобус, афакія, артифакія на одному або обох очах;

короткозорість обох очей в одному з меридіанів більш як 3,0 дптр за наявності дегенеративно-дистрофічних змін на очному дні (крайова дегенерація сітківки, множинні хоріоретинальні вогнища, задня стафілома тощо) при різкому та прогресуючому зниженні зорових функцій;

атрофія зорового нерва, що прогресує;

стороннє тіло в середині ока, яке не викликає запальних або дистрофічних змін.

Громадяни, які перенесли оптико-реконструктивні операції на рогівці або склері, визнаються тимчасово непридатними, якщо після операції минуло менше 6 місяців, а військовослужбовцям надається відпустка за станом здоров'я або звільнення від службових обов'язків за статтею 32 Розкладу хвороб. Придатність осіб до військової служби після операції визначається залежно від стану функцій ока за відповідними статтями Розкладу хвороб.

Особи, які перенесли оптико-реконструктивні операції на рогівці, визнаються придатними до навчання у ВВНЗ не раніше ніж через рік після проведеної операції за умови відсутності післяопераційних ускладнень та дегенеративно-дистрофічних змін на очному дні.

При афакії, артифакії на одному або обох очах рішення щодо оглядаємих за графами II, III приймається відповідно до вимог статті 31 Розкладу хвороб залежно від гостроти зору з практично переносимою корекцією будь-якого виду, у тому числі інтраокулярними та контактними лінзами.

Вивих та підвивих кришталика, артифакія оцінюються як афакія.

Так звана кольорова переливчастість (райдужність) грудочки, зернятка та вакуолі, виявлені тільки під час дослідження із щілинною лампою, а також вроджене відкладення пігменту на передній капсулі кришталика, які не знижують гостроти зору, не є протипоказанням для проходження військової служби, для навчання у ВВНЗ.

Особи, які працюють з ДІВ, КРП, джерелами ЕМП, ЛВ, у яких при біомікроскопії виявлені помутніння під задньою капсулою кришталика та наявні переконливі ознаки прогресування помутнінь кришталика (значне збільшення їх кількості та розміру в разі тривалого нагляду), визнаються непридатними до роботи з ними.

При атрофії зорового нерва, що не прогресує, придатність до військової служби оглядаємих за графами I, II, III Розкладу хвороб визначається залежно від функцій ока (гострота зору, поле зору тощо). Особи, які вступають у ВВНЗ, визнаються непридатними.

У всіх випадках наявності сторонніх тіл у середині ока питання про придатність до військової служби осіб, оглядаємих за графами II, III Розкладу хвороб, вирішується не раніше ніж через 3 місяці після травми. При збережених функціях ока (гострота зору, поле зору, темнова адаптація тощо), відсутності запальних явищ та ознак металозу вони визнаються придатними до військової служби, але не призначаються до складу екіпажів танків та бойових броньових машин, водіями інших транспортних засобів, а також на роботи, пов'язані з вібрацією тіла.

Згідно наданого Вами діагнозу, ст.26 не передбачає таких захворювань як Кератоконус, змішаний астигматизм з найбільшою аметропією 0,5 D та різницею рефракції 0,75 D правого ока, міопія слабкого ступеня з аметропією 1,25 D, макулопатія лівого ока.

Таким чином, Вам не може бути визначена придатність/непридатність за ст.26.

Стаття 30

Включено: порушення рефракції та акомодації Н52 (гіперметропія, міопія, астигматизм, анізометропія, пресбіопія та інше)

а) короткозорість або далекозорість будьякого ока в одному із меридіанів більше 12,0 дптр або астигматизм будьякого виду з різницею рефракції у двох головних меридіанах більше 6,0 дптр

Непридатні до військової служби з виключенням з військового обліку

б) короткозорість або далекозорість будьякого ока в одному із меридіанів більше 8,0 дптр і до 12,0 дптр

Непридатні до військової служби в мирний час, обмежено придатні у воєнний час

Непридатність до військової служби або обмежена придатність визначається індивідуально

в) короткозорість або далекозорість будь-якого ока в одному із меридіанів більше 6,0 дптр і до 8,0 дптр або астигматизм будь-якого виду з різницею рефракції у двох головних меридіанах більше 3,0 дптр і до 6,0 дптр

Непридатні до військової служби в мирний час, обмежено придатні у воєнний час

Придатність до військової служби або обмежена придатність визначається індивідуально

г) короткозорість або далекозорість будь-якого ока в одному із меридіанів більше 3,0 дптр і до 6,0 дптр або астигматизм будь-якого виду з різницею рефракції у двох головних меридіанах більше 2,0 дптр і до 3,0 дптр

Придатні

Придатні

Придатні

ґ) стійкий спазм, парез або параліч акомодації на обох очах після безуспішного стаціонарного лікування

Непридатні до військової служби в мирний час, обмежено придатні у воєнний час

Придатність до військової служби або обмежена придатність визначається індивідуально

д) те саме після успішного стаціонарного лікування

Придатні

Придатні

Придатні

Я звісно не лікар, тому придатність до військової служби або обмежена придатність визначається індивідуально комісією ВЛК.

Однак, згідно наданого Вами діагнозу, Вам дійсно більше відповідає ст.30-г. Оскільки включає в себе «астигматизм будь-якого виду з різницею рефракції у двох головних меридіанах більше 2,0 дптр і до 3,0 дптр», що відповідає Вашому діагнозу.

У разі незгоди із прийнятим рішенням Ви може оскаржити прийняте рішення ВЛК як до вище стоячого органу так  і звернувшись до адміністративного суду. При подані заяви про перегляд рішення ВЛК до вище стоячого ВЛК або ЦВЛК Міністерства оборони України (розташована у м Київ, вул. Госпітальна, 16) необхідно зазначити всі наявні обставини справи (надати пояснення з чим саме Ви не погоджуєтесь і чим це підтверджується) та долучити всі наявні документи, які були видані Вам ВЛК, яке переглядається. При наявності необхідно долучити медичні довідки та висновки із цивільної лікарні з діагнозом, який у Вас був.

Якщо у Вас є додаткові питання можете написати мені на електронну пошту ivanchenko.2015av@gmail.com

З повагою, адвокат Анастасія ІВАНЧЕНКО

 

 

Якщо подобається, тисни кнопку