Яку соціальну допомогу може отримувати малозабезпечена сім'я?

Жінка в декреті,дитині 6 місяців,отримуєм допомогу 800грн на місяць,я на даний момент безробітний(на днях став на облік в центр зайнятості,але мені сказали що 3 місяці не буду отримувати допомогу,так як з останнього робочого місця був звільнений за власний рахунок,тобто з доходів на 3х в нас тільки 800 грн,чи можу претендувати на ще якісь пільги від держави?

02.04.2020 22:10 1945

Консультація виконавця

Юлія Тимофеєва
Адвокат Харків
У сервісі: 5 років
0 відгуків (0 +) (0 -)
Консультацій: 1

Так, дійсно, згідно положень законодавства виплата допомоги по безробіттю особам, які звільнилися з останнього місця роботи за власним бажанням без поважних причин,  починається з 91-го календарного дня після реєстрації в державній службі зайнятості.


Законодавством також встановлено можливість отримання державної соціальної допомоги для певних категорій осіб. Так, з огляду на надані Вами вихідні дані, право на державну соціальну допомогу мають, наприклад, малозабезпечені сім’ї, тобто сім’ї, які з поважних або незалежних від неї причин мають середньомісячний сукупний доход (обчислений у середньому за 1 місяць доход усіх членів сім’ї з усіх джерел надходжень протягом шести місяців) нижчий від прожиткового мінімуму для сім’ї (орієнтовно це до 2475 грн/міс. із розрахунку за останні 6 міс., якщо є тільки 1 дитина до 6 років та ніхто з членів сім’ї не є інвалідом, а також не має інших умов, які можуть вплинути на визначення прожиткового рівня).


Крім того, право на соціальні гарантії від держави мають також певні категорії осіб, наприклад:


1) інваліди I,  II і III групи;


2) особи, яким призначено пенсію за вислугу років відповідно до Закону “Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб” і які є інвалідами І групи внаслідок причин, визначених зазначеним Законом, або  одинокими пенсіонерами і за висновком лікарсько-консультативної комісії (ЛКК) потребують постійного стороннього догляду;


3) малозабезпечені інваліди I групи, які одержують пенсію за віком або за вислугу років чи по інвалідності.


4) непрацюючі особи, які досягли загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату.


    При цьому, соціальна допомога не призначається у разі, якщо працездатні члени малозабезпеченої сім'ї не працюють, не служать, не вчаться за денною формою навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних, вищих навчальних закладах I - IV рівня акредитації протягом 3 місяців, що передують місяцю звернення за призначенням державної соціальної допомоги (крім осіб, які в установленому порядку визнані безробітними та за інформацією центрів зайнятості не порушують законодавство про зайнятість щодо сприяння своєму працевлаштуванню; осіб, які доглядають за дітьми до досягнення ними трирічного віку; осіб, які доглядають за інвалідами I групи або дітьми-інвалідами віком до 18 років, за інвалідами II групи внаслідок психічного розладу).


      У якості додаткових пільг, Ви також маєте право на одержання житлової субсидії громадянам на оплату житлово-комунальних послуг. При цьому, реєстрація у державному центрі зайнятості буде мати сприятливе значення для призначення такої субсидії.


     У випадку, якщо Ви належите до будь-якої з зазначених категорій осіб, які мають право на соціальну допомогу, зможу надати детальну консультацію з приводу умов отримання такої допомоги. За необхідності звертайтесь: [email protected]



З повагою,


Юлія Тимофеєва

Якщо подобається, тисни кнопку
Не знайшли відповіді на своє запитання? Тоді поставте платне або безкоштовне запитання
Підписуйтесь на B2BConsult.ua в соціальних мережах!
І будьте в курсі правових, податкових, фінансових новин України, а також нашого сервісу!

Підписатися в Facebook

Підписатися в Instagram

Підписатися в Telegram