Переведенні фірми на іншу Юр особу, заборгованість по ЗП

Доброго дня.Назву компанії не вказую, юр особу яка зараз в нас я підписав як "№1",  юр особу яка буде з березня - "№2" Компанія є Товариством з обмеженою відповідальністю. Почну з того що,  виникла ситуація і досить велика фірма в якій я працюю зараз починає переходити на іншу юридичну особу, як керівництво пояснює це пов`язано з процесом залучення інвестицій для розвитку компанії. На даний момент ми рахуємось на минулому юр лиці (№1), а з березня ми вже по переводу маємо бути на іншому лиці (№2), пояснили що стаж зарплата та відпустки будуть збережені. Зараз нам видали пакет документів в якому є дуже цікавий момент "що ми отримали трудову книжку та до компанії претензій не маємо", коли поцікавились чи перед тим як підписати цей документ нам надали відповідь: " Останій робочий день в (№1) у Вас 28.02.20, приймаємо Вас по переводу в (№2) з першого робочого дня - 02.03.20, і в день прийому книжка вже повина бути в нас і згідно інструкціїї оригінал ми можемо Вам видати тільки при звільнені."Обіцяють виплачувати заборгованість заробітної плати  по юр. лиці (№1) починаючи з березня, але в мене є думка що вони можуть об`явити банкротування та гроші ніякі не отримаємо.Прошу допомогти з питаннями:1) Як правильно звільнитись, бо хочу розірвати відносини з данною фірмою2) Як забрати свою заробітну плату, останні нарахування були за листопад, тобто грудень, січень та лютий зарплату заборговано.3) При підписання документів зазначена була мінімальна ЗП, яка фактично і приходила на банківську карту, а все інше вже видавали на фірмі. Як отримати зароблені кошти а не тільки ту мінімальну ЗП?

16.02.2020 20:20 1538

Консультація виконавця

Тарас Свірський
Адвокат
У сервісі: 5 років
4 відгука (4 +) (0 -)
Консультацій: 14

Із змісту запитання не зрозуміло який саме пакет документів Вам надано і чи підписували Ви будь які документи з приводу переведення чи прийняття на роботу на іншу юридичну особу. Якщо Ви вже підписали той чи інший документ, то потрібно вияснити який саме, і після того стане зрозуміло, як дальше діяти. Якщо ж жодного документу ще не було підписано і, з врахуванням Вашого бажання припинити трудові відносини, рекомендую нічого не підписувати, а подати заяву про звільнення за власним бажанням або за угодою сторін.


Щодо виплати заборгованості із заробітної плати, то у разі її невиплати роботодавець нестиме фінансову, адміністративну або ж кримінальну відповідальність за це.


Так, за порушення встановлених строків виплати заробітної плати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш як за один місяць, виплата їх не в повному обсязі, згідно ст. 265 Кодексу законів про працю України передбачена відповідальність у вмгляді штрафу у трикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення.


Згідно ч. 1 ст. 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення, порушення встановлених термінів виплати заробітної плати, виплата її не в повному обсязі тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності та громадян - суб’єктів підприємницької діяльності від тридцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.


Безпідставна невиплата заробітної плати більш як за один місяць, вчинена умисно керівником підприємства, установи або організації незалежно від форми власності чи громадянином - суб'єктом підприємницької діяльності, згідно ст. 175 Кримінального кодексу України, карається штрафом від п'ятисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або позбавленням волі на строк до двох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.


Для притягнення підприємства та/ або посадових осіб до вище зазначеної відповідальності Вам потрібно буде звернутись до відповідного органу Держпраці та правоохоронних органів із відповідною заявою. У випадку, якщо і після того заробітна плата не буде виплачена, слід звернутись до суду з позовом про стягнення заборгованості.


Перед зверненням до компетентних органів дієвим буде звернутися із відповідною письмовою претензією до самого підприємства з вимогою про виплату заробітної плати та з попередженням того, що у разі її невиплати, Ви звернетеся із заявами до вище зазначених компетентних органів та із позовом до суду. З метою уникнення несення досить суттєвої відповідальності, керівництво підприємства скоріш за все відреагує і виплатить зарплату.


 


Якщо виникатимуть додаткові запитання чи можливо буде щось незрозуміло із даної консультації чи Ви вважатемете її такою, що не у повній мірі дає відповідь на Ваше запитання, телефонуйте – 067 436 48 99 (Тарас). Із задоволенням відповім на усі Ваші запитання.


 


У випадку, якщо Ви залишитеся задоволеним наданою консультацією, прошу залишити позитивний відгук на сайті https://b2bconsult.ua.


 


З повагою, адвокат Свірський Тарас.  

Якщо подобається, тисни кнопку
Не знайшли відповіді на своє запитання? Тоді поставте платне або безкоштовне запитання
Підписуйтесь на B2BConsult.ua в соціальних мережах!
І будьте в курсі правових, податкових, фінансових новин України, а також нашого сервісу!

Підписатися в Facebook

Підписатися в Instagram

Підписатися в Telegram