Останні зміни в законодавстві про мобілізацію

Доброго дня !

Я дізнався що останнім часом в законодавстві про мобілізацію відбулися зміни
Там є ніби про те що відстрочка тільки для тих в кого заробітна плата від 20000 і прийняття на роботу не пізніше травня.

Будь ласка розкажіть в деталях про ці зміни.

І найголовніше : чи зачіпають вони вчителів закладів загальної середньої освіти?
Я маю на увазі відстрочку, яку мають вчителі закладів загальної середньої освіти (шкіл, ліцеїв)
Як вчитель, матиму зарплату в 10 тис , чи це буде мене зачіпати?
25.11.2024 13:02 225

Консультація виконавця

Дмитро Дончак
Адвокат Київ
У сервісі: 5 років
820 відгуків (819 +) (1 -)
Консультацій: 2102
Топ 3 спеціалізації:
  • Діяльність фізичної особи підприємця
  • Військове право
  • Кредити банків

Добрий день.

Перелік осіб, які не підлягають мобілізації, наведений в Законі України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію". Згідно з пунктом 2 частини 3 статті 23 вищезгаданого закону, не підлягають мобілізації військовозобов’язані, наукові і науково-педагогічні працівники закладів вищої та фахової передвищої освіти, наукових установ та організацій, які мають науковий ступінь, і педагогічні працівники закладів загальної середньої освіти, за умови що вони працюють відповідно у закладах загальної середньої освіти за основним місцем роботи не менш як на 0,75 ставки.

Це досить чітка і однозначна норма, для відстрочки необхідно надати докази роботи вчителем в закладі загальної середньої освіти, та докази про розмір ставки (не менш ніж 0,75). Жодних вимог щодо розміру зарплати - немає.

Таким чином, навіть працюючи на мінімальну зарплату, Ви все рівно будете підпадати під умови для отримання відстрочки.

Єдине про що хочу нагадати- відстрочка не надається автоматично! Вам необхідно зібрати пакет документів, та разом з заявою про відстрочку подати його в свій ТЦК.

Щодо можливості отримати відстрочку при зарплаті вище за 20 тис. грн - це має відношення до бронювання. Тобто на критично важливих підприємствах, де раніше можна було забронювати працівників просто "по факту", тепер ще з'явилися додаткові вимоги. В постанові КМУ «Деякі питання бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час» від 22.11.2024 р. №1332 зазначено: не може бути заброньований працівник, якщо йому нараховано заробітну плату за кожний місяць останнього звітного періоду (квартал) нижче за розмір мінімальної заробітної плати по країні, помноженої на коефіцієнт 2,5. Зараз це становить 20 тис. грн.

Є ще так зване "економічне бронювання": може бути заброньований військовозобов'язаний, за якого відраховується до бюджету певна сума військового збору. Але це тільки в проекті: жодних таких змін до законодавства ще не вносилося. Розмови були, але вирішили що це не на часі. Як заявив Президент, розмови про економічне бронювання створюють зайву напругу в суспільстві. Для того, щоб створити справедливу модель економічного бронювання, спочатку повинні провести аудит критично важливих підприємств. Тож поки що взагалі невідомо - чи запровадять економічне бронювання, чи відмовляться від такої ідеї.

Та в будь-якому разі, ваша підстава для відстрочки ніяк не залежить від запровадження економічного бронювання, і ніяк не залежить від постанови КМУ № 1332. У вас відстрочка а не бронювання.

Якщо щось незрозуміло - пишіть на пошту [email protected]

З повагою, Дмитро Дончак.

Якщо подобається, тисни кнопку
Не знайшли відповіді на своє запитання? Тоді поставте платне або безкоштовне запитання
Підписуйтесь на B2BConsult.ua в соціальних мережах!
І будьте в курсі правових, податкових, фінансових новин України, а також нашого сервісу!

Підписатися в Facebook

Підписатися в Instagram

Підписатися в Telegram