Добрий день.
У громадянки України є 2 рахунки в банках Польщі відкриті в 2022році. На цих рахунках в сукупності 200 тис. євро. Це є накопичені кошті. В 2023-2024 туди заходів не було. В Польщі не проживає, а має статус по 24 параграфу в Німеччині.
Банк Польщі просить пройти ідентифікацію та надати польській песель, якого немає у громадянки (вона не проживає та не проживала в Польщі).
Для цього їм це потрібно? Чи передадуть вони банкіську інформацію по рахункам в Україну? Якщо так, то які наслідки. Дякую
Добрий день.
Банк Польщі просить документ, якій підтверджує факт проживання на території Польщі аби визначити у свого клієнта ознаки резиденства в цій країні. Я так розумію, громадянка якщо не проживала в Польщі, то при відкритті рахунку надавала свій український закордонний паспорт. Це не є проблемою, що немає документe постійного резидента Польщі. Вона володіє своїми рахунками як іноземний громадянин ( з іноземним резиденством). А отже, банки Польщі вважають її резидентом України, а тому мають обов'язок передати банківську інформацію по рахунку в податковий орган Польщі, який в свою чергу передасть інформацію в ДПС України в рамках CRS. Ймовірно, вони вже це зробили, адже для іноземних юрисдикцій обов'язок відзітувати по рахунках українських резидентів почався вже в цьому році за весь звітний 2023рік.
Щодо Німеччини. Якщо ця громадянка має ознаки постійного резиденства Німеччини, та банки Польщі в яких вона має рахунки про це знають (вона подавала про себе ці відомості), то ймовірно що вони ще передали цю інформацію в податкову Німеччини. Якщо клієнт банку має ознаки резиденства в різних юрисдикціях, банки не розбираючись, передають цю інформацію в податкову своєї країни, яка передає інформацію в відповідні іноземні юрисдикції, які потім між собою вияснять питання податкового резиденства такого громадянина та його податкові обов'язки щодо тих чи інших доходів.
Щодо податкових наслідків в Україні.
Згідно п. 53-1.4. підрозділу 10 розділу ХХ Податкового кодексу України, не вважається податковою інформацією, яка може бути використана контролюючим органом для визначення суми податкових зобов’язань платника податків, інформація, отримана контролюючим органом від іноземних компетентних органів відповідно до Багатосторонньої угоди CRS та яка стосується фінансового рахунку або рахунків громадянина України, відкритих у фінансових установах іноземних юрисдикцій, якщо сукупний залишок або вартість усіх фінансових рахунків, власником яких є одна особа - громадянин України, не перевищує еквівалент 250 тисяч доларів США станом на 31 грудня календарного року, який припадає на період дії воєнного стану в Україні, введеного Указом Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" від 24 лютого 2022 року № 64/2022, затвердженим Законом України "Про затвердження Указу Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" від 24 лютого 2022 року № 2102-IX.
Тобто, рахунок (рахунки) в іноземних юрисдикціях вартістю (в сукупності) до 250 тис. доларів США станом на 31 грудня року який припадає в період дії правового режиму воєнного стану НЕ вважається податковою інформацією для української податкової, а тому такий дохід не буде підлягати оподаткуванню за українським законодавством. Але, це не позбавляє податкову надіслати запит своєму платнику податку для отримання пояснень щодо походження цих коштів (доходів). Але без жодних податкових наслідків у вигляді нарахувань податкових зобов'язань та/або штрафних санкцій.
У разі виникнення додаткових питань або уточнень, звертайтеся [email protected]
+380966005361 Вайбер/Телеграм/ватсап
З повагою,
Адвокат Бекало Марина
Щиро дякую за дуже компетентну допомогу та надання додаткових пояснень. Ви справді супер спеціаліст та унікальний випадок. Скільки зверталася за допомогою, так і не знайшла гарного спеціаліста. Ви знахідка, бажаю Вам вдячних клієнтів. Всім рекомендую пані Марину!
Бажаю успіхів!