Статья 64Б (придатний в частинах забезпечення)

Доброе утро. Мужу подделали ВЛК в ТЦК, 04.07.2024 прошел очередное ВЛК (ранее не служил, мобилизованный), статьи В только были, но он находится на учете у травматолога и невролога, поэтому глава ВЛК написал придатний в частнинах забезпечення. По приезду в часть пошли нагрузки и как оказалось в ТЦК подставили новое заключение ВЛК за 05.07.2024 и придатний до військової служби. В итоге на учениях отняли у него ноги уже через 2-3 дня после их начала, я начала писать скрарги в Мин Оборону, Офис Президента, ДБР (так как были копии ВЛК), начали все органы расследование, а мужа отправили на ВЛК в госпиталь в Винницу. Он проходил ВЛК около 4-х месяцев и выявили у него еще больше болезней, плюс кифоз 2 степени, который влияет на дыхание и глаза, сердце. Он не отказывается от службы, но с учетом состояния своего здоровья. В заключении ВЛК не указано, какие задачи он может выполнять, он не служил никогда, но по профессии он электрик, у меня вопросы следующие:
1. Может ли муж выполнять какие-то обязанности по законну в горячих точках (даже связист, логистика, если не может носить бронижелет)?
2. Есть ли норма закона, которая определяет конкретные должности, которые может занимать муж?
3. Какие права и обязанности есть у мужа при таком решении ВЛК.

Спасибо.

23.11.2024 05:18 95

Консультація виконавця

Андрей Карпенко
Адвокат Київ
У сервісі: 3 роки
169 відгуків (168 +) (1 -)
Консультацій: 908

Вітаю!

ВЛК НЕ ВСТАНОВЛЮЄ КОНКРЕТНІ ПОСАДИ НА ЯКИХ МОЖЕ ПРОХОДИТИ ВІЙСЬКОВУ СЛУЖБУ ОСОБА.

ЗАКЛЮЧЕННЯ ВЛК НАСТУПНЕ, ЗГІДНО НАКАЗУ МОУ 402:

"Придатні до служби у військових частинах забезпечення, ТЦК та СП, ВВНЗ, навчальних центрах, закладах (установах), медичних підрозділах, підрозділах логістики, зв’язку, оперативного забезпечення, охорони".

ЯКЩО ВАШ ЧОЛОВІК В ПІДРОЗДІЛ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ НА ФРОНТІ - ЦЕ ВІДПОВІДАЄ ЗАКОНОДАВСТВУ УКРАЇНИ.

ВАШ ЧОЛОВІК МАЄ ПРАВА ВИМАГАТИ НЕ ПЕРЕМІЩУВАТИ ЙОГО В ШТУРМОВІ ПІДРОЗДІЛИ.

ххххххх

З ПРИВОДУ БРОНЕЖИЛЕТІВ:

В Україні немає чітких інструкцій щодо ваги броні та допустимого строку її носіння, тому можна орієнтуватись на загальні рекомендації. Вони стосуються фізично витривалих чоловіків, які носять жилети при температурі від -22 до +18 градусів та відносній вологості 60%:

  • дo З кг — 24 години максимально;

  • З–7 кг — 12 годин;

  • 7–9 кг — 9 годин;

  • 9–12 кг — 5 годин;

  • 12–16 кг — 2 години;

  • 16–2З кг — 1 година.

Якщо температура та вологість вищі, цей час буде меншим. Після закінчення терміну безперервного носіння рекомендується зняти жилет та відпочити. Якщо цього не зробити, втома суттєво знизить швидкість та рухливість, що може стати критичним у зоні бойових дій.

хххххх

ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
оборони України
20.11.2017 № 606
(у редакції наказу Міністерства
оборони України
від 30 червня 2020 року № 238)

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1502-17#n13

"Правила носіння військової форми одягу та знаків розрізнення військовослужбовцями Збройних Сил України"

5. Військова форма одягу призначена для носіння:

6) спеціальна - одяг, взуття та засоби індивідуального захисту, що видаються військовослужбовцям за штатними посадами, якими передбачено виконання певних робіт з обслуговування техніки, під час роботи зі шкідливими речовинами чи повязаної з небезпечними умовами праці або робіт, що здійснюються в несприятливих метеорологічних умовах та умовах, передбачених нормативно-правовими актами з питань охорони праці та для виконання господарських і будівельних робіт;

7. Форма одягу оголошується на період конкретних заходів командиром військової частини або старшим начальником відповідно до вимог цих Правил з урахуванням особливостей виконання службових завдань.

16. Порядок носіння військової форми одягу під час несення служби у складі варт визначається Статутом гарнізонної та вартової служб Збройних Сил України.

19. Спеціальний одяг та льотно-технічне обмундирування використовують військовослужбовці, яким цей одяг передбачено за нормами забезпечення, під час бойового чергування, на навчаннях, маневрах, під час виконання польотів та підготовки до них, на заняттях з військовою технікою і під час виконання робіт у гаражах, парках, майстернях, на аеродромах, у лабораторіях, лікувальних закладах, на складах, кораблях, у військових частинах.

Порядок носіння спеціального одягу, льотно-технічного обмундирування і головного убору до нього, засобів індивідуального захисту та інших елементів екіпіровки визначає командир військової частини.

хххххх

ВАШ ЧОЛОВІК ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЕЦЬ. КОЛИ ЙОМУ НАДАЄТЬСЯ НАКАЗ, ТО ВІН ПОВИНЕН ЙОГО ВИКОНАТИ.

ВІДМОВИТИСЬ ВІД НАКАЗУ ВІН НЕ МОЖЕ - БО ЗА ЦЕ КРИМІНАЛЬНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ.

Законодавство передбачає можливість оскарження неправомірних рішень та дій.

Стаття 55 Конституції України гарантує право на оскарження в суді рішень, дій та бездіяльності органів державної влади, місцевого самоврядування, посадових і службових осіб. Також військовослужбовцям надається право звернутися за захистом своїх прав до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, а також до відповідних міжнародних судових установ. Водночас скарги, пов’язані з проходженням служби, подаються, розглядаються і вирішуються відповідно до Дисциплінарного Статуту Збройних Сил України та Статуту внутрішньої служби, якими передбачено певні особливості щодо порядку їх надання і вирішення. На незаконні дії чи розпорядження командирів військовослужбовець подає скаргу безпосередньому начальнику тієї особи, чию дію він оскаржує, а якщо особа, по чиїй вині порушені права, невідома, то скарга подається за командою. Заборонено подавати скарги під час бойового чергування, в добовому наряді та під час занять. Законодавство України дозволяє військовим та їхнім родинам створювати громадські об’єднання і бути їх членами. Їхня діяльність також може бути спрямована на захист соціальних прав військовослужбовців, а співпраця з Міністерством оборони України сприяє ефективності такого захисту. Однак громадські організації військовослужбовців не повинні втручатися у професійну компетенцію відомства.

Стаття 41. Виконання наказу або розпорядження

Кримінальний кодекс України

1. Дія або бездіяльність особи, що заподіяла шкоду правоохоронюваним інтересам, визнається правомірною, якщо вона була вчинена з метою виконання законного наказу або розпорядження.

2. Наказ або розпорядження є законними, якщо вони віддані відповідною особою в належному порядку та в межах її повноважень і за змістом не суперечать чинному законодавству та не пов'язані з порушенням конституційних прав та свобод людини і громадянина.

3. Не підлягає кримінальній відповідальності особа, яка відмовилася виконувати явно кримінально протиправний наказ або розпорядження.

4. Особа, що виконала явно кримінально протиправний наказ або розпорядження, за діяння, вчинені з метою виконання такого наказу або розпорядження, підлягає кримінальній відповідальності на загальних підставах.

5. Якщо особа не усвідомлювала і не могла усвідомлювати кримінально протиправного характеру наказу чи розпорядження, то за діяння, вчинене з метою виконання такого наказу чи розпорядження, відповідальності підлягає тільки особа, що віддала кримінально протиправний наказ чи розпорядження.

ЯКЩО ПРАВА ВАШОГО ЧОЛОВІКА БУЛИ ПОРУШЕННІ:

Зі скаргою можна звернутися:

  • Сайт МО України: https://www.mil.gov.ua/
  • В Главное управление Военной службы правопорядка в Вооруженных Силах Украины: (044) 454-73-08 в рабочее время; (044) 454-73-03 в нерабочее время.
  • Для українських військовослужбовців запустили «вікно довіри» — гарячу лінію, де можна анонімно повідомляти про порушення та проблеми в армії: військові можуть надсилати текстові або голосові повідомлення через месенджер WhatsApp за номером +38 066 355 67 30.
  • Контакти для звернень до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини:
    • за адресою: вул. Інститутська, 21/8, м. Київ, 01008;
    • на електронну пошту: [email protected]; https://ombudsman.gov.ua/
    • за номерами телефонів: 0 800 501 720; 044 299 74 08.
  • В Міноборони функціонує “гаряча лінія” – 1512

ВАШ ЧОЛОВІК МОЖЕ ЗВЕРНУТИСЯ ДО КОМАНДУВАННЯ З РАПОРТОМ, ПРО ПОРУШЕННЯ ВІДНОСНО НЬОГО ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПРОХОДЖЕННЯ ВІЙСЬКОВОЇ СЛУЖБИ В ПРОЦЕСІ ПЕРЕМІЩЕННЯ (ДО ШТУРМОВИХ ПІДРОЗЛІЛІВ) ТА ВИМАГАТИ ЦЕ ПОРУШЕННЯ ВИПРАВИТИ ТА ПОПЕРЕДИТИ, ЩО В РАЗІ ІГНОРУВАННЯ ЙОГО ПРАВ, ВІН БУДЕТЕ СКАРЖИТИСЯ ЗГІДНО РОЗДІЛУ V ДИСЦИПЛІНАРНОГО СТАТУТУ ЗСУ.

Якщо на його  рапорт командування не реагує, тоді вступає в дію положення Розділу V Дисциплінарного статуту ЗСУ. 
В такому разі він може скаржитися на дії командування. 
ЗАКОН УКРАЇНИ
 
РОЗДІЛ V. 
110. Усі військовослужбовці мають право надсилати заяви чи скарги або особисто звертатися до посадових осіб, органів військового управління, органів управління Служби правопорядку, органів, які проводять досудове слідство, та інших державних органів у разі:
прийняття незаконних рішень, дій (бездіяльності) стосовно них командирами (начальниками) або іншими військовослужбовцями, порушення їх прав, законних інтересів та свобод;
незаконного покладення на них обов’язків або незаконного притягнення до відповідальності.
111. Заява чи скарга з інших питань службової діяльності подається безпосередньому командирові (начальникові) тієї особи, дії якої він оскаржує, а в разі, якщо особи, які подають скаргу, не знають, з чиєї вини порушені їх права, заява чи скарга подається в порядку підпорядкованості. У такому самому порядку подаються пропозиції.

Якщо подобається, тисни кнопку
Не знайшли відповіді на своє запитання? Тоді поставте платне або безкоштовне запитання
Підписуйтесь на B2BConsult.ua в соціальних мережах!
І будьте в курсі правових, податкових, фінансових новин України, а також нашого сервісу!

Підписатися в Facebook

Підписатися в Instagram

Підписатися в Telegram