Выезд / пересечение границы с военно-учетными документами

Человек исключен с воинского учета весною 2014 года/ при себе имеется приписное (военник) с отметкой об исключении с воинского учета/ Также есть информация в базе Оберег и в базе Резерв+, который подтверждает исключение с воинского учета (не военнообязанный). Возможно ли пересечение границы с наличием этих 2х документов или требуют еще дополнительные документы? (QR код/ выписка с ТЦК СП и тд). Не будет ли таких вопросов - что типа данные старые и нужно их обновить (заменить военник на новый/ пройти медкомиссию и тд) как это любят предлагать представители ТЦК СП? Ответ можно на любом языке. Спасибо
07.09.2024 11:57 230

Консультація виконавця

Андрей Карпенко
Адвокат Київ
У сервісі: 3 роки
170 відгуків (169 +) (1 -)
Консультацій: 913

Вітаю!

ВИ МАЄТЕ ПРАВО НА ПЕРЕТИН КОРДОНУ. - ВАШИХ ДОКУМЕНТІВ ДОСТАТНЬО. 

18 травня набув чинності новий закон про мобілізацію, згідно з яким від 17 липня 2024 року під час перетину кордону України на виїзд у всіх чоловіків віком від 18 до 60 років перевіряють наявність військово-облікового документа. 

Тобто відтепер чоловік, який має відстрочку, що дає йому право на перетин кордону, або ж виключений з військового обліку, має надати для перевірки військово-обліковий документ, де будуть обов'язково прописані підстави отримання цієї відстрочки з терміном і умовою. Також приймають довідку за формою, визначеною у додатку 6 Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період, затвердженого постановою Кабінету міністрів від 16.05.2024 №560". 

Остаточне рішення щодо виїзду особи за кордон приймається на пропускному пункті представниками ДПСУ. У разі виявлення неточностей у документах, необхідності додаткового підтвердження наданої інформації чи інших обставин, прикордонники можуть відмовити у перетині кордону.

Відмова має бути оформлена у письмовому вигляді з вказанням підстав. Письмове пояснення може бути використане для оскарження відмови на перетин кордону через подання скарги до головного органу Державної прикордонної служби або позову до адміністративного суду. 

Отже, на вимогу прикордонників, під час перетину кордону чоловіки віком від 18 до 60 років мають надати такі документи:

1.Закордонний паспорт

2.Військово-обліковий документ з відповідною відміткою.

Військово-обліковий документ може бути як у паперовій формі, так і електронній. Прикордонники перевірятимуть і прийматимуть обидва ці документи. Якщо виникатимуть труднощі чи застереження, що якийсь документ може бути підробним, або інформація не відображається, вони можуть перевірити це через систему "Оберіг". 

 “Резерв+” – це мобільний додаток. Якщо в ньому згенерувати QR-код, то він прирівнюється до військово-облікового документа в електронній формі. Прикордонники зчитують QR-код і бачать інформацію відносно тієї особи, яка цей документ демонструє.

Отже, працівники прикордонної служби приймають до розгляду як паперовий ВОД, так і електронний ВОД у Резерв+.

Відповідь речника Державної прикордонної служби України АНДРІЯ ДЕМЧЕНКО:

"Стосовно тих, хто має відстрочку, бронювання, виключення з військового обліку – така інформація обов’язково має відображатися в реєстрі «Оберіг». За систему «Оберіг» відповідає Міноборони.

Якщо ж говорити про висновок ВЛК про виключення з військового обліку за станом здоров’я і рішення ТЦК про таке виключення, то ці дані записуються в паперовий документ або ж мають відображатися в електронному документі".

ОФІЦІЙНЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ 

https://dpsu.gov.ua/ua/news/nayavnist-viyskovo-oblikovogo-dokumenta-pid-chas-peretinannya-kordonu-obovyazkova-umova-dlya-vsih-cholovikiv-gromadyan-ukraini-u-vici-vid-18-do-60/

"Відтепер під час перетинання кордону на виїзд прикордонники перевіряють військово-облікові документи в усіх громадян України чоловічої статі віком від 18 до 60 років. Документ може бути як паперовий, так і в електронній формі.

У разі відсутності військово-облікового документа, прикордонники відмовляють у перетинанні державного кордону на виїзд з України.

Також підставою відмови буде наявність в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів відомостей про подання такої особи щодо розшуку в Національну поліцію. В таких випадках на місце викликатимуть поліцейського для здійснення адміністративного затримання особи та її доставлення до найближчого територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

Окремо нагадуємо про категорію чоловіків, які мають право на перетинання кордону через відстрочку від призову чи виключення з військового обліку за станом здоров’я. В їх військово-облікових документах повинна бути зазначена інформація про отримання такої відстрочки чи виключення з військового обліку або має бути довідка за формою, визначеною у додатку 6 Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16.05.2024 № 560."

Якщо подобається, тисни кнопку
Не знайшли відповіді на своє запитання? Тоді поставте платне або безкоштовне запитання
Підписуйтесь на B2BConsult.ua в соціальних мережах!
І будьте в курсі правових, податкових, фінансових новин України, а також нашого сервісу!

Підписатися в Facebook

Підписатися в Instagram

Підписатися в Telegram