1. Відповідно абзацу 2 п.72 постанови Кабінету Міністрів України
від 16 травня 2024 р. № 560, у разі незгоди громадянина з рішенням військово-лікарської комісії при районному (міському) територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки на підставі його заяви громадянин направляється для проходження військово-лікарської комісії при обласному (Київському та Севастопольському міському) територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки.
Вказана заява подається письмово начальнику районного ТЦК. Заява подається у довільній формі. Головна інформація яка там має бути - що особа не згодна з ухваленим щодо нього районною ВЛК рішенням і вимагає огляду ВЛК при обласному ТЦК та СП.
2. Ні, після подання відповідної заяви, начальник ТЦК та СП направляє Вас до обласної (Київської міської) ВЛК для проходження військово-лікарської комісії. Поки ця комісія не буде Вами пройдена, Ви не можете бути мобілізованим. Безумовно, подібним механізмом варто користуватись лише у випадку, коли є реальні підстави для оскарження рішень районних ВЛК.
Чи може начальник тцк відмовити і не направити на влк при обласному?
А де можна в законі прочитати, що якщо я подаю заяву на оскарження рішення влк, то мене не можуть мобілізувати?
1. Ні, в постанові 560 вказано, що особа "направляється", тобто це імперативна норма.
2. Прямої норми законодавство не містить. Але така мобілізація позбавлена сенсу, бо Ви ж все одно маєте бути на місці та проходити обласну ВЛК. Більш того, очевидно, що з моменту направлення на проходження ВЛК і до Вашого прибуття, начальник ТЦК та СП не має можливості Вас мобілізувати.