Заява на звільнення

Доброго вечора, пане Миколо. Дякую Вам за пораду. Але якщо керівник підприємтва не захоче підписати заяву на звільнення з таким формулюванням "за згодою сторін", як мені себе захистити? Фірма приватна, керівник-власник, і для нього "закони не писані". Завчасно дякую за відповідь.

03.01.2020 17:21 1992

Консультація виконавця

Микола Лях
Юрист
У сервісі: 6 років
125 відгуків (122 +) (3 -)
Консультацій: 287

Доброго дня! Вітаю Вас з Новорічними святами! 


Як Вам діяти для захисту себе. 


1. Із  заявою, зразок якої я надав раніше, ідете до директора підприємства, але приготуйте також і іншу заяву, у якій Ви вказуєте, що просите звільнити Вас у зв'язку з тим, що власник, або уповноважений ним орган,  не виконує законодавство про працю (частина 3 статті 38 КЗпП України) 


2. Другу заяву надайте дииректору, якщо він не погодиться звільнити Вас за першою заявою, тобто за угодою сторін


2. Зверніть увагу на слова "а також з інших поважних причин" частини першої статті 38 КЗпП України, і на чвстину 3 статті 38 КЗпП України. 


3. Вважаю, що за таких умов, директору нічого не залишиться робити, як звільнити Вас за угодою сторін 


Надаю виписку з Кодексу законів про працю України, у редакції від 01.01.2020 року


Стаття 38. Розірвання трудового договору, укладеного на невизначений строк, з ініціативи працівника


   Працівник має право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це власника або уповноважений ним орган письмово за два тижні. У разі, коли заява працівника про звільнення з роботи за власним бажанням зумовлена неможливістю продовжувати роботу (переїзд на нове місце проживання; переведення чоловіка або дружини на роботу в іншу місцевість; вступ до навчального закладу; неможливість проживання у даній місцевості, підтверджена медичним висновком; вагітність; догляд за дитиною до досягнення нею чотирнадцятирічного віку або дитиною з інвалідністю; догляд за хворим членом сім'ї відповідно до медичного висновку або особою з інвалідністю I групи; вихід на пенсію; прийняття на роботу за конкурсом, а також з інших поважних причин), власник або уповноважений ним орган повинен розірвати трудовий договір у строк, про який просить працівник.


   Якщо працівник після закінчення строку попередження про звільнення не залишив роботи і не вимагає розірвання трудового договору, власник або уповноважений ним орган не вправі звільнити його за поданою раніше заявою, крім випадків, коли на його місце запрошено іншого працівника, якому відповідно до законодавства не може бути відмовлено в укладенні трудового договору.


   Працівник має право у визначений ним строк розірвати трудовий договір за власним бажанням, якщо власник або уповноважений ним орган не виконує законодавство про працю, умови колективного чи трудового договору.


Якщо консультація Вас задовольнила не забудьте поставити відгук. З повагою Микола Лях  

Якщо подобається, тисни кнопку
  • Ольга
    Ольга
    5 років
    Консультацiя № 5099
    Заява на звільнення

    Відповідь на моє питання була надана повно, але на жаль, консультація не допомогла: власник прийняв мою першу заяву, а коли я попросила свою трудову, сказав, що звільнить мене за прогул, якщо я не виконаю ту роботу, яку йому потрібно.

Не знайшли відповіді на своє запитання? Тоді поставте платне або безкоштовне запитання
Підписуйтесь на B2BConsult.ua в соціальних мережах!
І будьте в курсі правових, податкових, фінансових новин України, а також нашого сервісу!

Підписатися в Facebook

Підписатися в Instagram

Підписатися в Telegram