Маю провадження по ст 309 і отримав повістку в військомат

Доброго дня. Маю провадження по ст 309. Слідчий сказав позвонять але ніхто так і не дзвоне вже місяць пройшов. А от я отримав повістку на мед комісію в військомат. Виходе як що я зараз витрачу купу часу на військомат ( за станом здоров`я доведеться проходити додаткові обстеження ) а потім стане відомо що по 309 умовно я виходе в нікуди витрачу не один день свого часу. Як мені правильно вчинити, йти в військомат і там це говорити ? Просто я знаю схожу ситуацію де людині сказали всеодно проходити мед обстеження, він проігнорував в не пішов і про нього нібито забули ( теж 309 і умовний термін) але це не означає якщо включу ігнор то мені так пощастить. Я знаю що таке військомат, в мирний час мене визнали не придатним за станом здоров`я, і вони в мене просто заберуть купу часу і все.
Що б ви не подумали що я таким чином якось намагаюсь уникнути військомату. На комісію я вже не пішов 24 числа мені позвонили сказали якщо в пн не прийду тобто сьогодні, то передадуть справу до поліції. Так от не знаю як бути виходе що я знов проігнорував.

01.05.2023 09:21 2445

Консультація виконавця

Андрей Карпенко
Адвокат Київ
У сервісі: 3 роки
170 відгуків (169 +) (1 -)
Консультацій: 913

Вітаю!

ОТРИМАВШИ ПОВІСТКУ З ТЦКСП (ВІЙСЬКОМАТ) ВИ ЗАБОВЯЗАНІ З'ЯВИТИСЯ ТА ВИКОНУВАТИ ВСІ РОЗПОРЯДЖЕННЯ.

ВИ НЕ ПІДЛЯГАЄТЕ МОБІЛІЗАЦІЇ, ЯКЩО БУДЕТЕ ЗАСУДЖЕНІ ЗА Ч.3 СТ.309 КК УКРАЇНИ, ПО ІНШИМ ЧАСТИНАМ ЦІЄЇ СТАТТІ ВИ ПІДПАДАЄТЕ ПІД МОБІЛІЗАЦІЮ. 

ТАК, ЯКЩО ВИ БУДЕТЕ ЗАСУДЖЕНІ ЗА ТЯЖКИЙ ЗЛОЧИН , ЯКИМ Є Ч.3 СТ.309 КК УКРАЇНИ, ТО ВИ ПОВИННІ БУТИ ВИКЛЮЧЕНІ З ВІЙСЬКОВОГО ОБЛІКУ (НЕВІЙСЬКОВОЗОБОВ"ЯЗАНИЙ), ТОМУ ВИ НЕ ПІДЛЯГАЄТЕ ПРИЗОВУ ПО МОБІЛІЗАЦІЇ.

ПРИ ЦЬОМУ, НЕ МАЄ ЗНАЧЕННЯ ПРИЗНАЧЕНА МІРА ПОКАРАННЯ, АБО Є ВИПРОБУВАЛЬНИЙ ТЕРМІН (УМОВНИЙ СТРОК) ЧИ НІ, А ТАКОЖ ПОГАШЕНА ЧИ ЗНЯТА СУДИМІСТЬ ЧИ НІ.

ГОЛОВНЕ - ЦЕ ЮРИДИЧНИЙ ФАКТ ЗАСУДЖЕННЯ ЗА ВИРОКОМ ЗА ТЯЖКИЙ ЧИ ОСОБЛИВО ТЯЖКИЙ ЗЛОЧИН.

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про військовий обов'язок і військову службу

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2232-12#Text

Стаття 37. Взяття на військовий облік, зняття та виключення з нього

6. Виключенню з військового обліку у відповідних районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (військовозобов’язаних та резервістів Служби безпеки України - у Центральному управлінні або регіональних органах Служби безпеки України, військовозобов’язаних та резервістів Служби зовнішньої розвідки України - у відповідному підрозділі Служби зовнішньої розвідки України) підлягають громадяни України, які:

6) були раніше засуджені до позбавлення волі за вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину;

хххххххххх

Пункт 9 статті 14 Закону «Про військовий обов’язок та військову службу» покладає на районні (міські) комісії з питань приписки обов’язки по взяттю на військовий облік військовозобов’язаних громадян, яких, зокрема, раніше було засуджено до позбавлення волі, обмеження волі, арешту чи виправних робіт за вчинення кримінального проступку, нетяжкого злочину, у тому числі із звільненням від відбування покарання.

Згідно з пунктом 10 статті 14 Закону «Про військовий обов’язок та військову службу» за результатами медичного огляду громадянин України може бути взятий на військовий облік, незважаючи на те, що він раніше був засуджений до позбавлення волі, обмеження волі, арешту чи виправних робіт за вчинення кримінального проступку, нетяжкого злочину, у тому числі із звільненням від відбування покарання.

Приписами пункту 6 частини 6 статті 37 Закону «Про військовий обов’язок та військову службу» визначено, що виключенню з військового обліку у відповідних районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки підлягають громадяни України, які були раніше засуджені до позбавлення волі за вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину.

Згідно з пунктом 4 статті 12 Кримінального кодексу, нетяжким злочином є діяння, за вчинення якого передбачене основне покарання у виді штрафу в розмірі не більше 10 тис. неоподаткованих мінімумів доходів громадян або позбавлення волі не строк не більше 5 років.

Згідно з пунктом 1 статті 89 Кримінального кодексу, такими, що не мають судимості, визнаються особи, засуджені відповідно до статті 75 (звільнення від відбування покарання з випробуванням) Кодексу, якщо протягом іспитового строку вони не вчинять нового кримінального правопорушення і якщо протягом зазначеного строку рішення про звільнення від відбування покарання з випробуванням не буде скасоване.

З огляду на зазначене, можемо зробити висновок, що якщо громадянин був раніше засуджений до позбавлення волі за вчинення нетяжкого злочину, у тому числі із звільненням від відбування покарання, і перебуває у військовому запасі і не є заброньованим в установленому порядку на період мобілізації, то такий громадянин підлягає призову на військову службу під час мобілізації.

хххххххххх

Якщо чоловіки належать до категорії, які не підлягають мобілізації, вони мають надати відповідні документи, що підтверджують підстави для звільнення від військової служби.

За неявку до військкомату чоловіки можуть понести навіть кримінальну відповідальність.

Які бувають види повісток

  • Повістка для уточнення облікових даних – прийти та стати на облік, оновити інформацію про призовника.

Даний вид повістки вручається призовнику для внесення відомостей до бази щодо особи призовника, його сімейного стану, інформації про працевлаштування, наявність чи відсутність дітей. Результатом такої перевірки можуть бути виявленні підстави для звільнення від служби в армії, наприклад, за наявності дитини. Окрім того, можуть бути встановленні підстави для відстрочки від призову на строкову військову службу, якщо в призовника є захворювання, які унеможливлюють проходження військової служби.

  • Повістка на проходження військово-лікарської комісії – пройти медичну комісію.
  • Повістка на призов до армії – у такій повістці вказано термін, у який потрібно з’явитися до призовної дільниці.
  • Мобілізаційне розпорядження – відправка до війська.

Що буде, якщо не прийти за повісткою до військкомату

З’явитися до військкомату ви повинні, якщо правильно отримали повістку. Її потрібно отримати особисто та поставити підпис.

Варто зазначити, що після вручення першої повістки вас не заберуть одразу в зону активних бойових дій.

Спочатку вас поставлять на облік та уточнять особисті дані. Лише потім прийде повістка для проходження медичної комісії.

Тільки після висновку медкомісії вас можуть направити на службу.

Законодавством визначена відповідальність за ухилення від проходження військової служби.

Якщо ви не з’явились за першою офіційною повісткою, на вас можуть накласти адміністративний штраф.

Якщо людина, яка отримала повістку вдруге протягом року і не з'явилася, може бути покарана більш суворим штрафом. Відповідно до статті 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення штраф у такому випадку може дорівнювати 5100 гривень.

Кримінальна відповідальність настає для осіб, які пройшли військово-лікарську комісію, визнані придатними та отримали мобілізаційне розпорядження.

Кримінальна відповідальність накладається виключно після проходження медкомісії, якщо призовник не з’явився до військкомату на наступну повістку.

Якщо військовозобов’язаний тричі чи більше разів ігнорує повістки, його вже можуть притягнути до кримінальної відповідальності.

Судова практика показує випадки, коли людей намагалися притягнути до кримінальної відповідальності навіть за повістку про уточнення даних. Якщо особі двічі вручили повістку для уточнення даних, вона не з'явилася, і її двічі притягнули до адміністративної відповідальності, то вже втретє можуть відкрити кримінальне провадження та намагатися притягнути до кримінальної відповідальності.

На практиці ще не зустрічалося випадків, коли українців відправляли за ґрати за ігнорування таких повісток.

Національній поліції України надано право здійснювати адміністративне затримання військовозобовʼязаних при порушенні законодавства про мобілізаційну підготовку та мобілізацію та доставляти їх до територіального центру комплектування та соціальної підтримки (статті 259 та 262 КУпАП, частина третя статті 38 Закону України "Про військовий обовʼязок і військову службу").

◇ Статтею 336 Кримінального кодексу України передбачена кримінальна відповідальність за ухилення від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період, на військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період.

Якщо подобається, тисни кнопку
Не знайшли відповіді на своє запитання? Тоді поставте платне або безкоштовне запитання
Підписуйтесь на B2BConsult.ua в соціальних мережах!
І будьте в курсі правових, податкових, фінансових новин України, а також нашого сервісу!

Підписатися в Facebook

Підписатися в Instagram

Підписатися в Telegram