Спрацювати на випередження чи чекати повістки

Доброго часу доби!
Мені 32 роки, питання по здоров`ю окремі є, але я придатний (врахунвання досвіду знайомих, то впевнений, що придатний) до призову... Проживаю в обласному центрі, а стою на обліку і приписаний в селі іншої області... До нового указу КМУ після перевірки документів завжди говорив, що я тут у справах... Перевіряли пропоску і відпускали...
У мене є теща... У неї інвалідність друга група... Пакет документів (її документи інвалідності, свідоцтво про народження дружини, її рішення суду про розлучення з указанням прізвища до і після, наше свідоцтво про одруження є)... Але теща в даний момент знаходиться за кордоном... Ну в законі не прописано нічого про присутність батьків нвалідів, крім просто подачі документів і підтвердження родинних зв`язків... Питання таке... Чи варто спрацювати на випиредження і відправити поштою нотаріально завірені документи з описом в ТЦК чи чекати повістку? Друге питання... Чи перевіряють вони по даних міграційної служби наявність інваліда на території України (якщо є така інформація)?

11.04.2023 20:12 990

Консультація виконавця

Богдан Пересада
Адвокат Київ
У сервісі: 3 роки
301 відгук (300 +) (1 -)
Консультацій: 997
Топ 3 спеціалізації:
  • Військове право
  • Кредити банків
  • Цивільне право

Доброго вечора.

 

Відповідно до абзацу одинадцятого частини першої статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», Ви не підлягаєте мобілізації на підставі того, що ваша теща має інвалідність другої групи, а саме зазначено, що призову з мобілізації, не підлягають військовозобов’язані:

«які мають дружину (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю та/або одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи».

Тобто, Ви не підлягаєте мобілізації.

Мобілізувати вас можуть лише за вашою згодою та лише за місцем проживання, це передбачено положенням згаданої статті:

особи з інвалідністю, а також особи, зазначені в абзацах четвертому - дванадцятому частини першої цієї статті, у зазначений період можуть бути призвані на військову службу за їхньою згодою і тільки за місцем проживання.

 

Для військкомату вам знадобляться наступні документи:

- документи про інвалідність тещі (один або декілька – довідка до акта огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157-1/о, посвідчення, яке підтверджує відповідний статус, пенсійне посвідчення по інвалідності, посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги по інвалідності, довідка для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу;

- свідоцтво про шлюб з дружиною;

- свідоцтво про народження дружини (де теща вписана мамою дружини);

- якщо були зміни прізвищ чи імен потрібні будуть документи про це (простіше кажучи – щоб усі прізвища та імена сходилися і було зрозуміло, що це точно мама дружини, а вона її донька та ваша дружина);

- копії паспортів (ваш, мами дружини та дружини);

- заява (лист у довільній формі) про те, що Ви не підлягає мобілізації та просите не мобілізовувати вас (у двох примірниках: один для військкомату, другий вам для відмітки про те, що у вас взяли лист з документами).

 

Конкретні вимоги щодо документів (копії чи оригінали) ніде не зазначені.

Однак, може трапитись ситуація, коли захочуть подивитись оригінали, бажано їх мати із собою.

Я би порекомендував мати із собою оригінали документів.

До листа можна прикласти звичайні копії, можна копії із написом на кожній із копій «Згідно з оригіналом, дата, Прізвище ініціали та підпис», також це можуть бути нотаріально посвідчені копії.

На мою думку, краще нотаріальні копії.

 

Якщо у військкоматі будуть відмовлятись ставити вам  відмітку про отримання від вас листа із документами або ж взагалі відмовлятимуться брати документи, то Ви може їх відправити Укрпоштою цінним листом із описом вкладення.

Також, Ви можете відправити документи до військкомату Укрпоштою цінним листом із описом вкладення до моменту візиту до військкомату.

У вас залишаться документи, які Ви надіслали до військкомату, опис вкладення у цінний лист та чек, які будуть доказами того, що військкомат проінформовано про наявну у вас підставу для звільнення від мобілізації та те, що Ви просите вас не мобілізовувати.

На мою думку, краще попередньо направити документи поштою.

 

Відстежувати чи військкомат отримав ваші документи Ви зможете тут: https://track.ukrposhta.ua/tracking_UA.html .

 

Зверніть увагу, обов’язку йти до військкомату без отримання повістки немає, але краще, на всяк випадок, щоб військкомат знав про наявну у Вас підставу для звільнення від мобілізації (відстрочку). Тому краще все ж направити їм документи.

 

В даному випадку для відстрочки грає роль сам факт того, що мама дружини має другу групу інвалідності. Інших вимог Закон не передбачає, зокрема, не є перешкодою для отримання відстрочки й те, що мама дружини перебуває за кордоном.

 

Про перевірку наявності на території України не чув, така перевірка немає сенсу, не думаю, що її проводять.

 

Буду вдячний за залишений відгук.

Бажаю Вам всього найкращого!

Якщо подобається, тисни кнопку
Не знайшли відповіді на своє запитання? Тоді поставте платне або безкоштовне запитання
Підписуйтесь на B2BConsult.ua в соціальних мережах!
І будьте в курсі правових, податкових, фінансових новин України, а також нашого сервісу!

Підписатися в Facebook

Підписатися в Instagram

Підписатися в Telegram