Консультація з приводу військового чоловіка

Доброго вечора! Мій чоловік вже рік як призваний в ЗСУ, він працює при воєнкоматі. Останній час постійно говорить що їх будуть відправляти на передову, а так як у нас в сім`ї я,
його дружина маю інвалідність 3 гр. (онко захворювання), а також донька яка має 2гр інвалідність ( 10%зору), ми не хочемо щоб він воював. Скажіть будь-ласка чи можна у вас отримати відповідь з приводу його відстрочки? Дякую вам за відповідь!

16.03.2023 18:43 804

Консультація виконавця

Андрій Межирицький
Адвокат
У сервісі: 2 роки
118 відгуків (118 +) (0 -)
Консультацій: 299
Топ 3 спеціалізації:
  • Податкове право
  • Діяльність фізичної особи підприємця
  • Військове право

Доброго дня. Дякую за вибір.

У Вашій ситуації чоловік має право на демобілзацію відповідно до  положення Закону України "Про військовий обов'язок та військову службу". Абзац 5 підпункту г) пункту 4 частини 4 статті 26 якого говорить, що під час воєнного стану звільнення військовослужбовців з військової служби здійснюється через такі сімейні обставини або інші поважні причини (якщо військовослужбовці не висловили бажання продовжувати військову службу), як у зв’язку з наявністю дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю та/або одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи.

При цьому Абзац 9 підпункту "г" пункту 1 частини четвертої статті 26 говорить, що під час воєнного стану звільнення військовослужбовців з військової служби здійснюється через такі сімейні обставини або інші поважні причини (якщо військовослужбовці не висловили бажання продовжувати військову службу), як у зв’язку з виховання військовослужбовцем дитини з інвалідністю віком до 18 років.

Тобто у Вас наявні дві підстави одночасно.

Тож необхідно зібрати наступні документи (бажано нотаріально завірені копії):

  1. Документ про інвалідність (Вашу та дитини), це може бути один з таких документів:
  1. Паспорти: Ваш, чоловіка
  2. Свідоцтво про народження дитини
  3. Ваше свідоцтво про шлюб

Якщо Ваша дитина повнолітня (Ви про це не заначили, але написали, що в неї інвалідність ІІ групи, а це буває тільки у повнолітніх»), то ще треба довідку про склад сім’ї, де буде зазначено, що дитина зареєстрована за однією адресою з Вашим чоловіком.

Всі ці копії передати чоловіку, який може подати рапорт на звільнення з посиланням на вишезазначені пункти закону та наявні документи.

Якщо чоловік бажає продовжувати службу при військоматі, то він може відмовлятись від переведення його в іншу місцевість з посиланням на абзац 17 частини 1 статті 23 Закону України «Про мобілізаційний обов’язок та мобілізацію», відповідно до якого особи, що мають дружину з числа осіб з інвалідністю та виховують дитину з інвалідністю віком до 18 років можуть бути призвані на військову службу за їхньою згодою і тільки за місцем проживання.

Якщо залишились питання, звертайтесь за телефоном 050-301-67-55 (будь-який мессенджер)

Сподіваюсь інформація буде Вам корисною. Буду дуже вдячний за відгук.

 

Якщо подобається, тисни кнопку
Не знайшли відповіді на своє запитання? Тоді поставте платне або безкоштовне запитання
Підписуйтесь на B2BConsult.ua в соціальних мережах!
І будьте в курсі правових, податкових, фінансових новин України, а також нашого сервісу!

Підписатися в Facebook

Підписатися в Instagram

Підписатися в Telegram