При аренде квартиры был сделан звонок риелтору с моего номера,после чего квартира была обворована

Ночью в баре знакомая подошла ко мне и сделала 2 звонка риэлтору что бы снять квартиру на ночь,Девушка арендовала квартиру,на себя и своего парня,дала фото своего паспорта,но ничего не заключала и не подписывала(она несовершеннолетняя).При выезде девушка с друзьями украла с квартиры телевизор,микроволновку и роутер.Спустя неделю мне пишет риэлтор и говорит что напишет на меня заяву ,потому что с моего номера звонила девушка и на данный момент он не может ей дозвониться и найти ее.Возможно ли такое,что я буду виновен в этом?

10.12.2019 22:04 2171

Консультація виконавця

Алена Музыка
Адвокат
У сервісі: 5 років
16 відгуків (15 +) (1 -)
Консультацій: 59

Отвечая на Ваш вопрос, необходимо понимать знали ли вы о намерении девушки совершить кражу.


Если Вам было известно о ее намерении и на это укажут свидетели, то тогда, вы можете стать процессуально соучасником в уголовном производстве.


Если Вам ничего не было известно о намерении девушки украсть бытовую технику и вы не учувствовали потом в ее сбыте,  то вы процессуально являетесь свидетелем.


Ниже привожу нормы Уголовного и Уголовно-процессуального кодексов Украины на языке оригинала.


Відповідно до ст. 26 Кримінального кодексу України співучастю у злочині є умисна спільна участь декількох суб'єктів злочину у вчиненні умисного злочину.


Відповідно до положень Кримінального процесуального кодексу України прийнятого встановлено, що свідком є фізична особа, якій відомі або можуть бути відомі обставини, що підлягають доказуванню під час кримінального провадження, і яка викликана для давання показань. Як свідок особа може бути викликана і допитана лише після початку досудового розслідування.


Свідок надає інформацію у кримінальному проваджені тільки щодо тих фактів, які він сприймав особисто, за винятком обставин, передбачених ст.(97 КПК України ( показання з чужих слів).


Стаття 66. Права та обов’язки свідка



  1. Свідок має право:


1) знати, у зв’язку з чим і в якому кримінальному провадженні він допитується;


2) користуватися під час давання показань та участі у проведенні інших процесуальних дій правовою допомогою адвоката, повноваження якого підтверджуються згідно з положеннями статті 50 цього Кодексу;


3) відмовитися давати показання щодо себе, близьких родичів та членів своєї сім’ї, що можуть стати підставою для підозри, обвинувачення у вчиненні ним, близькими родичами чи членами його сім’ї кримінального правопорушення, а також показання щодо відомостей, які згідно з положеннями статті 65 цього Кодексу не підлягають розголошенню;


4) давати показання рідною або іншою мовою, якою він вільно володіє, і користуватися допомогою перекладача;


5) користуватися нотатками і документами при даванні показань у тих випадках, коли показання стосуються будь-яких розрахунків та інших відомостей, які йому важко тримати в пам’яті;


6) на відшкодування витрат, пов’язаних з викликом для давання показань;


7) ознайомлюватися з протоколом допиту та заявляти клопотання про внесення до нього змін, доповнень і зауважень, а також власноручно робити такі доповнення і зауваження;


8) заявляти клопотання про забезпечення безпеки у випадках, передбачених законом;


9) заявляти відвід перекладачу.



  1. Свідок зобов’язаний:


1) прибути за викликом до слідчого, прокурора, слідчого судді чи суду;


2) давати правдиві показання під час досудового розслідування та судового розгляду;


3) не розголошувати без дозволу слідчого, прокурора, суду відомості, які безпосередньо стосуються суті кримінального провадження та процесуальних дій, що здійснюються (здійснювалися) під час нього, і які стали відомі свідку у зв’язку з виконанням його обов’язків.



  1. Особа, яку залучають до проведення процесуальних дій під час досудового розслідування як понятого або яка стала очевидцем таких дій, зобов’язана на вимогу слідчого, прокурора не розголошувати відомості щодо проведеної процесуальної дії.


Стаття 67. Відповідальність свідка



  1. За завідомо неправдиві показання слідчому, прокурору, слідчому судді чи суду або за відмову від давання показань слідчому, прокурору, слідчому судді чи суду, крім випадків, передбачених цим Кодексом, свідок несе кримінальну відповідальність.

  2. За злісне ухилення від явки до слідчого, прокурора, слідчого судді чи суду свідок несе відповідальність, встановлену законом.


 


Хочу добавить, что мне как юристу непонятно, почему именно риелтор к Вам предъявляет претензии. Если квартиру ограбили, то хозяин квартиры может сообщить в органы полиции и тогда с Вами разговаривать будет следователь, риелтор даже не собственник квартиры.


С Вашей стороны желательно после объяснения риелтору, что вы не имеет никакого отношения к краже перестать с ним общаться с ссылкой на то что вы как свидетель дадите необходимые показания следователю в случае, если собственник жилья обратиться с заявлением в органы дознания и следствия.  Также не передавайте риелтору свои данные с обьяснением того, что вы не обязаны постороннему лицу предоставлять данные о себе и вы не уверенны, что на той стороне линии звонка именно риелтор, а не мошенник или вымогатель.


С уважением, 


Адвокат Музыка А.И.


p/s/ Если мой ответ для Вас является исчерпывающим, прошу оставить отзыв.

Якщо подобається, тисни кнопку
Не знайшли відповіді на своє запитання? Тоді поставте платне або безкоштовне запитання
Підписуйтесь на B2BConsult.ua в соціальних мережах!
І будьте в курсі правових, податкових, фінансових новин України, а також нашого сервісу!

Підписатися в Facebook

Підписатися в Instagram

Підписатися в Telegram