Звільнення за сімейними обставинами, подання та розгляд рапорту

Доброго дня!
Що робити в даній ситуації....
Був мобілізований 1 березня та на даний момент прохожу військову службу в прикордоній службі (не в ЗСУ)!
Проте, я маю чотирьох дітей віком до 18 років двоє з яких інваліди, а тому хочу звільнитися зі служби (згідно ст. 26 ЗУ "Про військову службу та військовий обов`язок).
На минулому тижні (пройшло 7 днів) я написав рапорт на звільнення за сімейними обставинами, а саме виховання дитини інваліда.
Рапорт підписав мій безпосередній начальник - командир відділення. Потім рапорт був відправлений до військової частини у єлектронному вигляді. Зазначу, що рапорт був відправлений до в/ч ще на 2й день його подання, але досі не підписаний командиром військової частини та ніяких інших дій щодо мого звільнення не вчиняється!
Що мені робити в даній ситуації?! Скільки взагалі днів дається на моє звільнення (у разі звільнення за сімейними обставинами), в тому числі з моменту подання рапорту? Скільки днів розглядається рапорт (з поданами документами) та його затверджують командири, в тому числі командир в/ч ? Який порядок звзагалі порядок звільнення?
Як можна проконтролювати, пришвидшити процес (скарги заяви та ін.) підписання мого рапорту командиров в/ч та мого звільнення? Куда мені скаржитися на бездіяльність командирів і чи на даному етапі це потрібно?!

11.08.2022 10:28 7500

Консультація виконавця

Олександр Старенков
Адвокат
У сервісі: 5 років
84 відгука (82 +) (2 -)
Консультацій: 234

Доброго дня!

Щиро вдячний, що вибрали саме мене!

 

Після надходження рапорту від військовослужбовця або заяви від його родичів про дострокове звільнення в запас за сімейними обставинами, командир військової частини зобов’язаний надіслати у триденний строк до відповідного територіального центру комплектування та соціальної підтримки за місцем проживання сім’ї військовослужбовця запит для перевірки його сімейного стану.

Керівник районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки, одержавши документи від командира військової частини або заяву безпосередньо від родичів військовослужбовця про дострокове звільнення в запас, призначає комісію, яка перевіряє в десятиденний строк сімейний стан родичів військовослужбовця. За результатами перевірки складається акт обстеження, який надсилається для розгляду керівнику обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

Керівник обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки зобов’язаний у триденний строк розглянути документи про дострокове звільнення військовослужбовця зі строкової військової служби і за наявності законних підстав надіслати їх командиру військової частини, де проходить службу військовослужбовець.

У разі відсутності законних підстав для дострокового звільнення військовослужбовця зі строкової військової служби за сімейними обставинами керівник обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки надає заявнику відповідь про причини відмови і повідомляє про це командира військової частини, де проходить службу військовослужбовець.

Теж саме стосується Вашого рапорту, він має бути розглянутий протягом 16-ти днів. До рапорту необхідно було додати: свідоцтва про народження дітей, висновки, що 2-е з них хворі, також якщо є свідоцтво багатодітної родини. Бажано було написати у 2-х екземплярах, на Вашому примірнику, особа яка уповноважена приймати кореспонденцію мала вчинити дату, підпис, розбірливий напис свого прізвища. Якщо на протязі 16 днів рапорт залишиться без розгляду можливо написати скаргу    вищому за підпорядкованістю командиру.

Щодо порядку та строки розгляду звернення (пропозицій, заяв, скарг) військовослужбовців командуванням військової частини Військовослужбовці мають право самостійно захистити порушені права під час проходження служби двома способами:

 - зверненням з позовом до суду

 - поданням скарги відповідній посадовій особі.

 Зазначене питання регулюється Дисциплінарним статутом Збройних Сил України та Законом України «Про звернення громадян».

Військовослужбовець має право подати скаргу, ЯКЩО ВВАЖАЄ, що його ПРАВА, ЗАКОННІ ІНТЕРЕСИ БУЛИ ПОРУШЕНІ:

  • незаконним рішенням, діями або бездіяльністю командирів;
  • незаконним покладенням на нього обов'язків;
  • незаконним притягненням до відповідальності;
  • незаконними діями інших військовослужбовців. Залежно від виду порушення СКАРГА ПОДАЄТСЬЯ ДО:
  • органів військового управління;
  • посадових осіб;
  • Військової служби правопорядку;
  • органів, які проводять досудове слідство;
  • інших державних органів.

 З інших питань службової діяльності скарга подається безпосередньому командирові тієї особи, чиї дії оскаржуються.

Якщо військовослужбовець, який подає скаргу, не знає, з чиєї вини порушені його права, скарга подається у порядку підпорядкованості безпосередньому командиру.

СКАРГА МОЖЕ ПОДАВАТИСЬ УСНО і ПИСЬМОВО(бажано письмово):

- військовослужбовцем,

-членом сім’ї військовослужбовця

-іншою заінтересованою особою.

Усі скарги у день їх надходження заносяться до Журналу реєстрації пропозицій, заяв і скарг громадян.

Усну скаргу військовослужбовці, члени їх сімей та інші громадяни мають право подати командирам військових частин під час особистого прийому, що визначено у кожній військовій частині, установі, організації.

ПИСЬМОВУ СКАРГУ бажано подавати у двох примірниках до відділу військової частини або іншого державного органу, у компетенції якого розгляд вашого питання. Другий примірник з відміткою про отримання залишається у особи, яка подала скаргу. Він є підтвердженням того, що військова частина або інший орган отримали скаргу, і може бути використаний як доказ факту звернення, якщо виникне потреба оскаржити затримку або незадовільні результати розгляду скарги.

  • особисто викласти свої аргументи особі, яка перевіряє заяву чи скаргу, звернутися за допомогою до свідків;
  • подати додаткові матеріали, що стосуються справи, чи клопотати, щоб їх вимагав командир або орган, який розглядає заяву або скаргу;
  • бути присутнім під час розгляду заяви чи скарги;
  • одержати письмову відповідь про результати розгляду заяви чи скарги;
  • ознайомитися з матеріалами перевірки заяви чи скарги;
  • оскаржити прийняте за їхньою заявою чи скаргою рішення в суді;
  • вимагати відшкодування збитків у встановленому законом порядку.

 Під час розгляду пропозиції, заяви чи скарги не допускається розголошення командиром чи іншою особою, яка бере участь у розгляді, відомостей про особисте життя військовослужбовця без його згоди, а також розголошення іншої інформації, якщо це зачіпає його права і свободи, законні інтереси.

СТРОКИ РОЗГЛЯДУ УСІ пропозиції, заяви чи скарги розглядаються і вирішуються у строк НЕ БІЛЬШЕ ОДНОГО МІСЯЦЯ з часу їх отримання, а ті, що НЕ ПОТРЕБУЮТЬ ДОДАТКОВОГО ВИВЧЕННЯ й перевірки, - невідкладно, але НЕ ПІЗНІШЕ П'ЯТНАДЦЯТИ ДНІВ з часу їх надходження. Якщо у місячний строк вирішити порушені у зверненні питання неможливо, командир встановлює новий строк, про що сповіщається військовослужбовець, який подав звернення. При цьому ЗАГАЛЬНИЙ СТРОК розгляду пропозиції, заяви чи скарги не може перевищувати СОРОКА П'ЯТИ ДНІВ.

Несвоєчасний, неповний розгляд скарги або незаконне рішення посадової особи, яка її розглядає, можна оскаржити встановленим порядком до суду, Військової служби правопорядку або вищого за підпорядкованістю командира.

Щодо оскарження бездіяльності посадових осіб, - маю досвіт у складанні таких позовів.

У подальшому, якщо виникли питання, звертатися за телефонами: 0972426086 та 0930995811 або E-mail: starenkow@ukr.net

Якщо Вам, була корисна та сподобалася повнота моєї консультації, прошу залишити відгук.

 

Заздалегідь вдячний!

З повагою,

Адвокат Олександр Старенков

Якщо подобається, тисни кнопку
  • Вадим К.
    Вадим К.
    Київ
    2 роки

    Нажаль, консультант на 100% не вник в суть питання та не зрозумів якими нормативними актами регулюється мої правовідносини! Відчуття від наданої відповіді 50/50 (надіюсь це тільки мої відчуття)! На додаткові запитання відповіді не отримав.

Не знайшли відповіді на своє запитання? Тоді поставте платне або безкоштовне запитання
Підписуйтесь на B2BConsult.ua в соціальних мережах!
І будьте в курсі правових, податкових, фінансових новин України, а також нашого сервісу!

Підписатися в Facebook

Підписатися в Instagram

Підписатися в Telegram