Подзвонили з військомату та сказали зявитися на повторну медкомісію, хоча 3 місяці тому проходив по повістці та визнаний не придатний у воєнний час та обмежено придатний у військовий. На запитання чому та навіщо, адже вже проходив, відповіли, що це розпорядження обласного військомату після перегляду справи.
Спілкувався зі знайомим лікарем з ВЛК, який сказав, дали розпорядження вище по такому діагнозу не ставити не придатним, тому з цього видно, що у військоматі хотят скасувати попереднє рішення та зробити мене придатним.
В мене питання, чи можу я проігнорувати цей виклик, адже особа, яка спілкувалась навіть не придставилась та на мої запитання аргументових відповідей не надавала, лиш казала, що команда зверху.
Як мені краще бути в цьому випадку, по суті в мене все законно і я не бачу підстав для повторного ВЛК
Вітаю!
1.
Повістка обов’язково була вручена особисто і підписана тим, хто її отримує.
Тобто, у разі відсутності повідомлення (повістки), обов’язку зявитися до військкомату не виникає.
Виклик до військкомату через телефон законом не передбачено. Повістка має бути вручена за місцем проживання/роботи, або навчання тим військкоматом, в якому військовозобов’язаний перебуває на військовому обліку.
Такі правила діяли в мирний час, такі ж правила діють за аналогією в воєнний час, адже наші законодавці не прийняли порядку вручення повісток у воєнний час, а тим більше не уповноважували представників військкомату викликати резервістів (військовозобов’язаних) дзвінком на мобільні номери.
Таким чином, оскільки дзвінок не є належним способом повідомлення військовозобов’язаного, і такий порядок не передбачений законодавством, то відповідно ви не зобов’язані робити те, що не передбачено законом, навіть не дивлячись на дії режиму воєнного стану в країні.
Рекомендація:
- ЗМЕНІТЬ НОМЕР ТЕЛЕФОНУ;
- ТАКОЖ МОЖЕТЕ ЗМІНИТИ МІСЦЕ ПРОЖИВАННЯ.
2.
РІШЕННЯ ВІЙСЬКОВО-ЛІКАРСЬКОЇ КОМІСІЇ МОЖНА ОСКАРЖУВАТИ В АДМІНІСТРАТИВНОМУ ТА СУДОВОМУ ПОРЯДКУ.
Придатність до служби в армії визначає тільки ВЛК (військово-лікарська комісія).
МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
Зареєстровано в Міністерствіюстиції України17 листопада 2008 р.за № 1109/15800
Про затвердження Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України
3.8.
Постанови ВЛК військових комісаріатів оформлюються довідкою ВЛК (додаток 4 до Положення) у двох примірниках, яка не підлягає затвердженню штатною ВЛК і дійсна протягом шести місяців з дня медичного огляду. Копія довідки видається на руки особі, яка пройшла медичний огляд.
Після закінчення медичного обстеження під час мобілізації ВЛК виносить щодо військовозобов’язаного одну із таких постанов:
"Придатний до військової служби";
"Тимчасово непридатний до військової служби (вказати дату повторного огляду)";
"Непридатний до військової служби з виключенням з військового обліку".
ххххххх
Оскаржувати рішення працівників військового комісаріату можна двома способами — через судові органи або адміністративним шляхом (в самому військкоматі).
Порядок оскарження висновку військово-лікарської комісії Збройних Сил України
Нормативна база
Загальна інформація
Військово-лікарська експертиза визначає придатність за станом здоров'я до військової служби призовників, військовослужбовців та військовозобов'язаних, установлює причинний зв'язок захворювань, травм (поранень, контузій, каліцтв) та визначає необхідність і умови застосування медико-соціальної реабілітації та допомоги військовослужбовцям (п. 1.1. Положення).
Військово-лікарська експертиза - це:
Для проведення військово-лікарської експертизи створюються військово-лікарські комісії (далі - ВЛК), штатні та позаштатні (постійно і тимчасово діючі).
Штатні та позаштатні (постійно і тимчасово діючі) ВЛК (лікарсько-льотні комісії (далі - ЛЛК) приймають постанови.
Постанови ВЛК (ЛЛК) оформлюються свідоцтвом про хворобу, довідкою військово-лікарської комісії, протоколом засідання військово-лікарської комісії з визначення причинного зв'язку захворювань, поранень, контузій, травм, каліцтв у колишнього військовослужбовця (пункт 2.1 глави 2 розділу I Положення).
Постанови штатних та позаштатних ВЛК обов’язкові до виконання (п.2.1 глави 2 розділу І Положення).
Центральна військово-лікарська комісія (ЦВЛК) є органом військового управління, який здійснює керівництво ВЛК регіонів у Збройних Силах України та є керівним органом із військово-лікарської експертизи в Збройних Силах України.
ЦВЛК Міністерства оборони України розташована у м Київ, вул. Госпітальна, 16.
Усі штатні ВЛК Збройних Сил України безпосередньо підпорядковуються голові ЦВЛК (підпункт 2.3.2 пункту 2.3 глави 2 розділу I Положення).
Порядок оскарження постанов (висновку) ВЛК
Постанова ВЛК регіонів може бути оскаржена у ЦВЛК або у судовому порядку (підпункт 2.4.10 пункту 2.4 глави 2 розділу I Положення).Постанови ЦВЛК можуть бути оскаржені в судовому порядку (п.п. 2.3.5 п. 2.3 глави 2 розділу І Положення).
Досудовий порядок оскарження
Рішення ВЛК можуть бути оскаржені в такому порядку:
Дякую за швидку та розгорнуту відповідь. Рекомендую!
При потребі ставьте питання.
постанови ВЛК районного (міського) військового комісаріату переглядаються ВЛК військового комісаріату Автономної Республіки Крим, областей, міста Києва;
переглядати або скасовувати постанови підпорядкованих ВЛК мають право ВЛК регіонів (постанову про придатність до військової служби колишніх військовослужбовців на період їх фактичного звільнення зі Збройних Сил України має право переглядати тільки ЦВЛК);
постанови будь-яких ВЛК можуть переглядатися ЦВЛК. Постанову про придатність до військової служби колишніх військовослужбовців на період їх фактичного звільнення зі Збройних Сил України має право приймати або переглядати тільки ЦВЛК
Для перегляду рішення особі необхідно подати у ВЛК вищого рівня або ЦВЛК заяву про перегляд оскаржуваної постанови ВЛК нижчого рівня та додати до заяви всі наявні документи, видані військово-лікарською комісією, рішення якої переглядається. Також в заяві необхідно вказати причини ініціювання перегляду.
Судовий порядок оскарження
Оскарження рішення ВЛК в суді здійснюється в порядку адміністративного судочинства відповідно до вимог Кодексу адміністративного судочинства України.
Скарга на дії військкомату складається за певним зразком:
назва установи (без скорочень) — призовна комісія суб`єкта України;
ваші ПІБ, контактні дані (номер телефону) — анонімки не розглядаються;
претензії до співробітників комісаріату з докладним описом проблеми;
список необхідних документів, довідок, що підтверджують правоту.
Навіть невеликі нюанси можуть кардинально вплинути на вердикт комісії.
ЯК вести себе в різних ситуаціях:
зробити все, щоб заяву було прийнято (вона має бути розглянута протягом 5 днів з моменту подачі);
добитися повторного медичного обстеження;
довести некомпетентність лікарів;
простежать за дотриманням правил проведення експертизи.
По можливості залиште відгук.
Дякую!
Дякую за розгорнуту відповідь, позитивний відгук з мене
Дякую
Частина відповіді відсутня. Зараз додам
Ознайомитися: https://biz.today.ua/russkyj-vseobshhaya-mobylyzatsyya-chto-dolzhna-proveryt-medkomyssyya-y-kuda-otpravyat-pryzyvnyka-s-obnaruzhennymy-problemamy/
Куди скаржитися:
http://vyhovna-robota.blogspot.com/p/blog-page_24.html