Чи можна не фотографуватися на спеціальний апарат, для отримання закордонного паспорту з релігійних причин?

Доброго дня! Хочу запитати на рахунок закордонного паспорта нового зразка, без чіпу. Чи можна такий отримати? На скільки я розібралася в цій темі, то можна буде не здавати відбитки пальців. І власне у чому запитання: чи можна не фотографуватися на спеціальний апарат, з релігійних причин, а принести фото, яке буде відповідати всім нормам, щоб його відсканували? Чи є така можливість? Або якийсь інший спосіб? Дякую за відповідь.

10.04.2019 09:07 1851

Консультація виконавця

Марина Бекало
Адвокат Одеса
У сервісі: 5 років
829 відгуків (828 +) (1 -)
Консультацій: 2124
Топ 3 спеціалізації:
  • Податкове право
  • Зовніншньоекономічна діяльність
  • Військове право

 Доброго дня.

Порядок оформлення  паспорту  громадянина України для виїзду за кордон з  безконтактним електронним носієм регулюється Порядком оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України для виїзду за кордон, затвердженого  Постановою Кабінету Міністрів України від 7 травня 2014 р. № 152 (надалі-«Порядок»).

Згідно до вказаного Порядку, паспорт громадянина України для виїзду за кордон (далі - паспорт для виїзду за кордон) є документом, що посвідчує особу, підтверджує громадянство України особи, на ім’я якої він оформлений, і дає право такій особі на виїзд з України і в’їзд в Україну.

Паспорт для виїзду за кордон виготовляється у формі книжечки, правий форзац якої містить безконтактний електронний носій.

Кожен громадянин України має право на отримання паспорта для виїзду за кордон.

Чи можете Ви надати  з релігійних підстав фотографію для сканування?

Така можливість передбачена тільки у разі неспроможності здійснити відцифрування обличчя з зв’язку з тривалим розладом здоров’я та якщо особа потребує термінового лікування за кордоном.

Такої підстави відмови від фотографування, як релігійна, законодавством не передбачено.

Так, згідно до Порядку, у разі оформлення паспорта для виїзду за кордон особі, яка не досягла 12-річного віку, або особі, яка не може пересуватися самостійно у зв’язку з тривалим розладом здоров’я та яка потребує термінового лікування за кордоном, що підтверджується медичним висновком відповідного закладу охорони здоров’я, оформленим в установленому порядку, - може бути подано одну кольорову фотокартку розміром 10-15 сантиметрів для внесення відцифрованого образу обличчя особи шляхом сканування. Фотокартка повинна відповідати вимогам Міжнародної організації цивільної авіації (IКAO) Doc 9303.

Що стосується надання відбитків пальців.

Згідно до Порядку, відцифровані відбитки пальців рук особи не отримуються до досягнення особою 12-річного віку та у разі, коли особа не може пересуватися самостійно у зв’язку із тривалим розладом здоров’я та потребує термінового лікування за кордоном, що підтверджується медичним висновком відповідного закладу охорони здоров’я, оформленим в установленому порядку.

 Що стосується права на відмову від внесення відцифрованих відбитків пальців, то таке право передбачено лише у разі оформлення паспорту громадянина України.

Так, згідно до ч.4. ст.. 13 Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус», Особам гарантується право на відмову від внесення відцифрованих відбитків пальців рук до безконтактного електронного носія, що міститься у паспорті громадянина України. Таке право реалізується шляхом подання заяви відповідному уповноваженому суб’єкту про внесення або відмову від внесення відцифрованих відбитків пальців рук особи до безконтактного електронного носія.

Таким чином, для оформлення паспорту громадянина України для виїзду за кордон, законодавством передбачений  порядок проходження процедур, який не передбачає винятків  для осіб, які за релігійні переконання не можуть здійснити відцифрування відбитків пальців та обличчя.

З повагою,

Адвокат Бекало Марина Ігорівна

Якщо подобається, тисни кнопку