Основания для повышения алиментов

Каким образом можно повысить сумму алиментов на содержание несовершеннолетних детей при  уже существующих ежемесячных полных выплатах алиментов и дополнительных расходов на детей, согласно решения суда?

03.01.2019 20:17 2310

Консультація виконавця

Микола Лях
Юрист
У сервісі: 6 років
125 відгуків (122 +) (3 -)
Консультацій: 287

 Сумму алиментов на содержание несовершеннолетних детей при уже существующих ежемесячных полных выплатах алиментов и дополнительных расходов на детей можно повысить двумя способами (Семейный кодекс Украины № 2947-III от 10.01.2002   с последними изменениями № 2475-VIII от 03.07.2018, статья 181 ) 


  Стаття 181. Способи виконання батьками обов'язку утримувати дитину


1. Способи виконання батьками обов'язку утримувати дитину визначаються за домовленістю між ними.


2. За домовленістю між батьками дитини той із них, хто проживає окремо від дитини, може брати участь у її утриманні в грошовій і (або) натуральній формі.


3. За рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька або у твердій грошовій сумі за вибором того з батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина.


Спосіб стягнення аліментів, визначений рішенням суду, змінюється за рішенням суду за позовом одержувача аліментів. 


То есть, если  один из родителей получает алименты, установленные нотариально заверенным договором между родителями, то для увеличения суммы алиментов и изменения нотариально заверенного договора в добровольном порядке нужно совместно, обратиться к нотариусу и внести нотариально заверенные изменения в договор. Изменения в нотариально заверенный договор можно также вносить и в судебном порядке. 


Изменения же в решение суда вносятся только в судебном порядке, по иску  получателя алиментов.  


В статье 182 предусматриваются обстоятельства для изменения решения суда. 


Стаття 182. Обставини, які враховуються судом при визначенні розміру аліментів


1. При визначенні розміру аліментів суд враховує:


1) стан здоров'я та матеріальне становище дитини;


2) стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів;


3) наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина;


3-1) наявність на праві власності, володіння та/або користування у платника аліментів майна та майнових прав, у тому числі рухомого та нерухомого майна, грошових коштів, виключних прав на результати інтелектуальної діяльності, корпоративних прав;


3-2) доведені стягувачем аліментів витрати платника аліментів, у тому числі на придбання нерухомого або рухомого майна, сума яких перевищує десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатної особи, якщо платником аліментів не доведено джерело походження коштів;


4) інші обставини, що мають істотне значення.


2. Розмір аліментів має бути необхідним та достатнім для забезпечення гармонійного розвитку дитини.


Мінімальний гарантований розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.


Мінімальний рекомендований розмір аліментів на одну дитину становить розмір прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку і може бути присуджений судом у разі достатності заробітку (доходу) платника аліментів.


3. Суд не обмежується розміром заробітку (доходу) платника аліментів у разі встановлення наявності у нього витрат, що перевищують його заробіток (дохід), і щодо яких таким платником аліментів не доведено джерело походження коштів для їх оплати.


  Отсюда вывод: Добиться увеличения суммы алиментов по решению суда возможно при наличии оснований, а также их документального обоснования в иске. Вескими доказательствами, которые может принять суд, будет улучшение материального  положения плательщика, и ухудшение материального положения, здоровья, необходимость учебы ребенка и другое, получателя алиментов. 


 Я бы посоветовал обратиться к адвокату по семейным делам, и именно по алиментам, так как здесь очень много тонкостей, в которых он сможет разобраться, сделать необходимые запросы и т. п. 


 






Якщо подобається, тисни кнопку