Померла мачуха через пару годин помер батько цікавить розподіл майна

В мачухи є син і в неї ще є пів квартири які вона мала до одруження з моїм батьком. Суть питання в тому чи успадкує тато посмертно частину її майна і чи могла вона лишити його без спадку заповітом
12.04.2025 14:32 122

Консультація виконавця

Дмитро Дончак
Адвокат Київ
У сервісі: 5 років
829 відгуків (828 +) (1 -)
Консультацій: 2164
Топ 3 спеціалізації:
  • Діяльність фізичної особи підприємця
  • Військове право
  • Кредити банків

Добрий день.

Мачуха володіє 1/2 квартири.

Є два види спадкування: за законом і за заповітом.

Заповіт можна написати на будь-кого. В таком увипадку цій людині дістанеться все майно, що належало спадкодавцю. Єдиний виняток: малолітні, неповнолітні, повнолітні непрацездатні діти спадкодавця, непрацездатна вдова (вдівець) та непрацездатні батьки спадкують, незалежно від змісту заповіту, половину частки, яка належала б кожному з них у разі спадкування за законом (обов'язкова частка). Тобто якщо ваша мачуха (теперішня дружина вашого батька) напише заповіт (наприклад на свого сина), то ваш батько зможе отримати частину квартири лише за умови, що він є непрацездатним. За таких умов він отримає 1/8 квартири. 

Якщо заповіту немає, то спадкування проводиться за законом: Згідно статті 1261 ЦК України,  першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки. В такому разі половина спадку - сину, половина - вашому батьку. За таких умов він отримає 1/4 квартири.

Це за умови, ощ у вашої мачухи вже немає бітьків. Якщо є батьки (або хтось із батьків), то частка вашого батька автоматично зменшується. 

Ваірантів багато, і щоб не перебирати всі, пропоную написати мені на ел. пошту ddmitr@ukr.net щоб я зміг надати вам остаточну відповідь з врахуванням існуючих обставин.

З повагою, Дмитро Дончак.

Якщо подобається, тисни кнопку