Штрафи за новими мобілізаційними правилами

Добрий вечір
Які можуть бути штрафи у чоловіка за новим законодавством про мобілізацію?
Чи можуть штрафувати кожний місяць та скільки може бути сума таких штрафів?
Чи арештують майно за штрафи на чоловіка ( землю, будинок), яке зареєстроване на дружину?
Чи можуть у дружини арештувати рахунки ФОП?

16.05.2024 21:31 832

Консультація виконавця

Марина Бекало
Адвокат Одеса
У сервісі: 5 років
829 відгуків (828 +) (1 -)
Консультацій: 2123
Топ 3 спеціалізації:
  • Податкове право
  • Зовніншньоекономічна діяльність
  • Військове право

Добрий день.

За Законом №3562-IX від 06.02.2024р. який був прийнятий в ІІ читанні та переданий на підпис Президенту, посиляється адміністративна відповідальність:

1. За порушення правил військового обліку  (не оновлення облікових даних) згідно до ст. 210 КУпАП встановлюватиметься відповідальність у вигляді штрафу:

-від 3400 до 5100 грн. 

-від 5100-8500 грн. - за повторне вчинення правопорушення протягом року

-від 17 000 до 25 500грн.-за порушення вчинене під час особливого режиму (який діє за сьогодні)

2. За порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію (не з'явлення за повісткою, відмова від проходження ВЛК) згідно до ст. 210-1 КупАП, встановлюватиметься відповідальністю у вигляді штрафу: від 17 000грн. до 25 500грн.

Кожний місяць штарфувати не можуть.  За ст. 61 Конституції України, ніхто не може бути двічі притягнений до юридичної відповідальності одного виду за одне й те саме правопорушення.

Отже, можуть штрафувати тільки за кожне нове правопорушення.

За вище вказаним Законом також встановлюється, ТЦК СП не складає протокол про притягнення до адмін. відповідальності, вони одразу  виносять Постанову, але з обовязковми повідомленням про дату, місце та час розгляду питання про притягнення до відповідальності.  Після винесення постанови, вони передається державному виконавцю на виконня.

Згідно до ст. 48 Закону України "Про виконавче провадження", державний виконавець в першу чергу звертає стягненняна кошти боржника у національній та іноземній валютах, інші цінності  на рахунках боржника у банках та інших фінансових установах.

Отже, першим буде накладання арешту на банківські рахунки (будь-які, розрахункові, депозитні тощо), які належать  боржнику.

Щодо арешту майна.

Якщо вартість боргу не  перевищує 20 розмірів мінімальної заробітної плати (на сьогодні це 160 000 грн.), звернення стягнення на єдине житло боржника та земельну ділянку, на якій розташоване таке житло, не здійснюється. 

Якщо нерухоме/рухоме майно належить  дружині боржника ( вона є 100% власник), то звернення стягнення на таке майно не буде реалізовано. Це стосується і банківських рахунків дружини боржника. Арешти накладаються виключно на майно, майнові та грошові цінності, які належать боржнику.

Якщо майно належить боржнику у частковій власності, то накладається арешт тільки на частку, яка належить боржник

У разі виникнення додаткових питань або уточнень, звертайтеся marina.bekalo@gmail.com

+380966005361 Вайбер/Телеграм

З повагою,

Адвокат Бекало Марина

Якщо подобається, тисни кнопку