Вступ у спадщину у воєнний час - загальна процедура. Чи можна продати авто чоловіка без вступу в спадщину без

Наша родина - мама, тато, брат і я. Тато помер на початку лютого. Спадкове майно - машина, 1/4 приватизованої квартири, спільна з мамою дача.

Питання: як оформити спадок і продати машину чим швидше. Яка зараз процедура? Мешкаємо в Києві.

Чи можна продати авто без вступу в спадок (наприклад продає мама)

Дякую
28.04.2022 22:24 3968

Консультація виконавця

Богдан Пересада
Адвокат Київ
У сервісі: 3 роки
301 відгук (300 +) (1 -)
Консультацій: 997
Топ 3 спеціалізації:
  • Військове право
  • Кредити банків
  • Цивільне право

Доброї ночі.

 

В цілому процедура зараз така ж як була і до початку військового стану.

Продати авто без вступу у спадщину не можна.

 

Згідно до частини першої та другої статті 1220 ЦК України спадщина відкривається внаслідок смерті особи або оголошення її померлою.

Як передбачено частиною першою статті 1221 ЦК України місцем відкриття спадщини є останнє місце проживання спадкодавця.

Часом відкриття спадщини є день смерті особи або день, з якого вона оголошується померлою (частина третя статті 46 цього Кодексу).

Відповідно до частини першої статті 1270 ЦК України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.

Відповідно до частини третьої статті 1268 ЦК України спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, він не заявив про відмову від неї.

Відповідно до частини першої статті 1269 ЦК України спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати нотаріусу або в сільських населених пунктах - уповноваженій на це посадовій особі відповідного органу місцевого самоврядування заяву про прийняття спадщини.

Згідно частини першої статті 1298 ЦК України свідоцтво про право на спадщину видається спадкоємцям після закінчення шести місяців з часу відкриття спадщини.

 

Для оформлення спадщини вам потрібно звернутись до нотаріуса, в умовах воєнного стану це може бути будь-який нотаріус України, для того аби він завів спадкову справу.

Після спливу шести місяців з моменту відкриття спадщини Ви зможете отримати свідоцтво про право на спадщину (звернувшись із заявою до того ж нотаріуса) та зареєструвати право власності на спадкове майно.

Після реєстрації права власності на спадкове майно у вас буде право його продавати.

 

За наявності додаткових питань або уточнень звертайтесь.

 

Буду вдячний за відгук.

Бажаю Вам всього найкращого!

Якщо подобається, тисни кнопку