Чи потрібен військовий квиток для оформлення відстрочки від мобілізації?

Вітаю.
Військового квитка не маю тільки приписне, не служив, повістки не приходили.
Моя мати інвалід 2-ї групи. Отримав повістку.
У військоматі сказали що через те, що у 27 (зараз 31) не зробив військовий квиток то повинен заплатити штраф, і все ж таки зробити його, при цьому приписне забрали.
А для того, щоб подати заяву на відстрочку потрібно мати військовий квиток, отже подати я її зможу тільки після того, як отримаю військовий квиток.

Чи це справді так? Чи можу я подати заяву не маючи військового квитка? І чи не зможуть мене як тільки отримаю квиток зарахувати одразу як мобілізованого?

01.10.2022 22:59 7364

Консультація виконавця

Богдан Пересада
Адвокат Київ
У сервісі: 3 роки
301 відгук (300 +) (1 -)
Консультацій: 997
Топ 3 спеціалізації:
  • Військове право
  • Кредити банків
  • Цивільне право

Доброго вечора.

 

Щодо підстав для звільнення від мобілізації.

 

Відповідно до абзацу одинадцятого частини першої статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», Ви не підлягаєте мобілізації на підставі того, що ваша мама інвалід другої групи, а саме зазначено, що призову з мобілізації, не підлягають військовозобов’язані:

«які мають дружину (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю та/або одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи».

Тобто, Ви не підлягаєте мобілізації.

Мобілізувати Вас можуть лише за вашою згодою та лише за місцем проживання, це передбачено положенням згаданої статті:

особи з інвалідністю, а також особи, зазначені в абзацах четвертому - дванадцятому частини першої цієї статті, у зазначений період можуть бути призвані на військову службу за їхньою згодою і тільки за місцем проживання.

 

Для військкомату вам знадобляться наступні документи:

- документи про інвалідність мами (один або декілька – довідка до акта огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157-1/о, посвідчення, яке підтверджує відповідний статус, пенсійне посвідчення по інвалідності, посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги по інвалідності, довідка для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу;

- ваше свідоцтво про народження (де ваша мама вписана вашою мамою);

- якщо були зміни прізвищ чи імен потрібні будуть документи про це (простіше кажучи – щоб усі прізвища та імена сходилися і було зрозуміло, що це точно ваша мама, а Ви її син);

- копії паспортів (ваш та мами);

- заява (лист у довільній формі) про те, що Ви не підлягаєте мобілізації та просите не мобілізовувати вас (у двох примірниках: один для військкомату, другий вам для відмітки про те, що у вас взяли лист з документами).

 

Конкретні вимоги щодо документів (копії чи оригінали) ніде не зазначені.

Однак, може трапитись ситуація, коли захочуть подивитись оригінали, бажано їх мати із собою.

Я би порекомендував мати із собою оригінали документів.

До листа можна прикласти звичайні копії, можна копії із написом на кожній із копій «Згідно з оригіналом, дата, Прізвище ініціали та підпис», також це можуть бути нотаріально посвідчені копії.

На мою думку, краще нотаріальні копії.

 

Якщо у військкоматі будуть відмовлятись ставити вам відмітку про отримання від вас листа із документами або ж взагалі відмовлятимуться брати документи, то Ви може їх відправити Укрпоштою цінним листом із описом вкладення.

Також, Ви можете відправити документи до військкомату Укрпоштою цінним листом із описом вкладення до моменту візиту до військкомату.

У Вас залишаться документи, які Ви направите до військкомату, опис вкладення у цінний лист та чек, які будуть доказами того, що військкомат проінформовано про наявну у Вас підставу для звільнення від мобілізації та те, що Ви просите Вас не мобілізовувати.

На мою думку, краще попередньо направити документи поштою.

 

Важливо, подати заяву на звільнення від мобілізації (відстрочку) та документи на підтвердження підстави для відстрочки, Ви можете не залежно від того чи отримали Ви вже військовий квиток чи ні.

Навіть бажано одразу подати все до військкомату описаним раніше способом.

Ви таким чином зафіксуєте, що військкомат повідомлено про наявну у Вас підставу для звільнення від мобілізації і убезпечите себе від можливих «непорозумінь» після отримання вами квитка.

 

Щодо інших питань.

 

Дійсно, після 27 років приписне замінюють на військовий квиток.

Однак, на мою думку, законодавство не містить чіткого обов’язку йти до військкомату та отримувати військовий квиток.

Платити штраф Ви маєте у випадку, якщо вас притягнуть до адміністративної відповідальності. Для цього мають скласти протокол про адміністративне правопорушення, дотриматись процедури його складення та ознайомити Вас із ним.

Якщо Ви будете згодні із протоколом – платите штраф і забуваєте про нього, якщо ні – матимете право оскаржити його до суду.

Скоріше за все, спробують притягнути до відповідальності за статтею 210 кодексу України про адміністративні правопорушення:

«Порушення призовниками, військовозобов’язаними, резервістами правил військового обліку -

 

тягне за собою накладення штрафу від тридцяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Повторне протягом року вчинення порушення, передбаченого частиною першою цієї статті, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, а також вчинення такого порушення в особливий період -

тягнуть за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.».

Максимальний розмір штрафу 1700 гривень.

 

За наявності додаткових питань або уточнень пишіть у телеграм +380932049512.

 

Буду вдячний за залишений відгук.

Бажаю Вам всього найкращого!

Якщо подобається, тисни кнопку